Ισπανία Ιταλία Βοήθηστε με για διαμονη στη Ρωμη, Βαρκελωνη, Σεβιλλη και Μαδρίτη..!!

NENITSAKI

Member
Μηνύματα
51
Likes
54
Γεια σας!! ετοιμάζομαι να πραγματοποιήσω με το φιλο μου ενα ταξίδι με τρένο στην Ευρώπη προς τα τέλη Σεπτεμβρη και αποφάσισα να διανυκτερευσω:
3 μέρες στη Ρώμη (26-29/9)
3 μέρες στη Βαρκελώνη( 30-3/10)
3 μέρες σεβίλλη (3-6/10)
3 μέρες μαδρίτη( 6-9/10) (οπου και έχω ξαναπάει και εχω κάτσει αρκετό καιρό)
Επειδή όμως στην παρούσα φάση είμαστε φοιτητές , δεν μπορούμε να διαθέσουμε πολλά χρήματα στη διαμονή μας! και ενώ έχω διαβάσει αρκετά θέματα στο φόρουμ για προτάσεις διαμονής , ότι προτείνεται δυστυχώς δεν ανταποκρίνεται στο low budget μας :confused: Προσπάθησα λοιπόν να βρω απο μόνη μου μέσω booking και hostelworld κατι , αλλα δεν ξέρω αν κατευθύνομαι στο σωστό δρόμο γιατι ειδικα στις τρεις πρώτες πόλεις δεν εχω ξαναπάει ... Επίσης δεν εχουμε ξαναμείνει ποτε σε χοστελ , γι αυτο θα ηθελα την γνώμη κάποιου για συγκεκριμένο χοστελ (λόγω χαμηλής τιμής) ή φθηνό ξενοδοχείο που έχει μείνει σε μια απο αυτές τις πολεις!! βρήκα ένα camping π.χ. στη Ρώμη το plus!, αλλα δεν νομιζω να ενδείκνυται για μηνα Οκτώβριο!! τι θα με συμβουλεύατε???
σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και περιμένω με ανυπομονησία τις απαντήσεις σας! :D
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035

NENITSAKI

Member
Μηνύματα
51
Likes
54
Αχχ σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!!:D Τη δεύτερη συζήτηση που μου έστειλες την έχω ήδη διαβασει...αλλά τα ξενοδοχεία που προτείνουν είναι ακριβούτσικα...όσο για τις σελίδες με τα χοστελ τις εχω κοιταξει και τις τρεις και εχω βρει καποια πολυ οικονομικα!!απλα δεν εχω ξαναμεινει σε τετοιου ειδους καταλυμα ποτε άλλοτε και θα προτιμουσα να μου πουν συγκεκριμενα και δοκιμασμενα χοστελ γιατι ψιλοφοβαμαι...! εχεις μεινει σε καμια απο αυτες τις χώρες σε χοστελ??μπορεις να με βοηθησεις περισσοτερο??
σε ευχαριστω και παλι για το ενδιαφερον !!
 

Dreamer...

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Στην Μαδρίτη θα σου πρότεινα αυτό: http://www.madhostel.com/
Έμεινα το Πάσχα. Ήμασταν 6 άτομα και κλείσαμε μόνοι μας ένα δωμάτιο. Είναι κάτι παραπάνω από καλό για τις τιμές του κι αυτά που προσφέρει. Η τοποθεσία αρκετά κοντά στο μετρό, οι τιμές με πρωινό, το προσωπικό εξυπηρετικότατο από καθαριότητα σούπερ. Ρίξε μια ματιά.
Για την Βαρκελώνη μην σου προτείνω καλύτερα μιας κι έπαθα ένα ψιλοσόκ όταν αντίκρυσα το χόστελ που έμεινα!
 

mitsmag

Member
Μηνύματα
96
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip Ισπανίας
Για την Βαρκελώνη μην σου προτείνω καλύτερα μιας κι έπαθα ένα ψιλοσόκ όταν αντίκρυσα το χόστελ που έμεινα!
Σε ποιο έμεινες να το αποφύγουμε εμείς! :bleh:
Επίσης λέω να πάω για 7 διανυχτερεύσεις έχεις κάποια περιοχή συνοικία να μου προτείνεις να ψαξω;
 

NENITSAKI

Member
Μηνύματα
51
Likes
54
Εγώ πάντως εν τέλει έμεινα στη συνοικία l'eixample..ήταν πολύ καλά, καθόλου επικινδυνα (μέναμε πάνω σε κεντρικό δρόμο)..σε κοντινή απόσταση απο το μετρό( 5 λεπτά με τα πόδια) στο bcn eixample hostal!Ο κυριούλης στη ρεσεψιόν πολύ εξυπηρετικός, οι τουαλέτες αν και κοινόχρηστες πεντακάθαρες κάθε στιγμή της ημέρας...Το πρωινό συμπαθητικό και λιτό..το μόνο πρόβλημα η ηχομόνωση και το οτι το παράθυρό μας έβλεπε σε φωταγωγό! Για τα χρήματα που δώσαμε και για το χαμηλο budget που είχαμε , ήταν πολύ καλα!!πάντως τη συγκεκριμένη συνοικία την προτείνω ανεπιφύλακτα , ακόμη και αν θες να ψάξεις για κάτι άλλο!!:clap:que lo pases bien!
 

mitsmag

Member
Μηνύματα
96
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip Ισπανίας
@NENITSAKI Ευχαριστώ για τις πληροφορίες και να μην πραγματοποιήσω το ταξίδι φέτος θα τις χρησιμοποιήσω μάλλον (ελπίζω) του χρόνου!:)
 

tommy

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Να επαναφέρω με τη σειρά μου το θέμα.
Έχει να προτείνει κάποιος διαμέρισμα (και από airbnb) για Βαρκεκλώνη;
 

snapper

Member
Μηνύματα
29
Likes
80
Επόμενο Ταξίδι
?
Έχοντας γυρίσει πρόσφατα απο Σεβίλλη θα σου πρότεινα αυτό:
http://www.booking.com/hotel/es/pue...id=16a9b496ba876a2e15f145843794c45efc3dee1bX1
Επιπλέον μην χάσετε με τίποτα την παράσταση Φλαμένγκο στο Μουσείο του Φλαμένγκο.
Συγκλονιστική. (ώρες 19.00 & 20.45 , εισ. 20 ευρώ, 16 με την Sevilla Card 48h η οποία τελικά
συμφέρει)
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Για Μαδρίτη, ξέρει κανείς να μου πει για την οδό Fuencarral? Πως είναι σαν περιοχή; Έχω βρει τρία ξενοδοχεία εκεί και μου έχει καρφωθεί γιατί πιο κάτω έχει μαγαζιά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.267
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom