EasyJet Easyjet - Παραδοτέα Βαλιτσα

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Επειδη πριν μια βδομαδα πετουσα με easy, αν καταλαβα καλα την απορια σου η απαντηση ειναι οτι υπαρχουν διαφορετικες ουρες στο check-in. Η μια για οσους δεν το εχουν κανει ηλεκτρονικα και η αλλη για οσους το εχουν κανει (μονο εφοσον εχουν κανονικη αποσκευη να παραδωσουν, αλλιως πανε κατευθειαν στην πυλη).
Αυτό ακριβώς ρωτούσα, ευχαριστώ. Γιατί μέχρι πέρσι είχαν κοινά counter και μπορούσες να κάνεις ονλάιν check in μόνο αν δεν είχες βαλίτσα. Στην Αθήνα τουλάχιστον.
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
Οκ ας διευκρινισω κ εγω λοιπον οτι τα παραπανω τα ειδα στο schoenefeld/βερολινο. Αν και δυσκολο μου φαινεται να ισχυει κατι διαφορετικο στα αλλα αεροδρομια...
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
έχει! ειδικό γκισέ που δείχνει μια μαύρη βαλιτσούλα :D....εκεί πάνε αυτοί που έχουν κάνει online check in και παραδίδουν τις αποσκευές τους!
Αυτό έγινε στο αεροδρόμιο της Ρώμης τουλάχιστον!!!....όταν έφυγα από Αθήνα δεν θυμάμαι αν είχε :roll:


Έχει η easyjet luggage drop off? Ή περίμενες στην ουρά;
 

triparismenos

Member
Μηνύματα
16
Likes
38
Γεια χαρά σε όλους. Ομολογώ ότι δεν έβγαλα άκρη απ'όσα διάβασα. Πρόκειται να ταξιδέψω τον Γενάρη στο Παρίσι με easyjet. Έχω μία αποσκευή που ζυγίζει 15 κιλά και μία τσάντα ώμου την οποία θα πάρω σαν χειραποσκευή. Και ερωτώ(για να μην πληρώνω τσάμπα λεφτά):Αν κλείσω το εισιτήριο χωρίς να "ασχοληθώ" με το θέμα αποσκευές (που απ' όσο βλέπω χρεώνομαι 22 ευρώ για κάθε αποσκευή),θα χρεωθώ στο αεροδρόμιο για την αποσκευή; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
θα χρεωθείς περισσότερα. Πλήρωσε απο το site κατα την κράτηση να ησυχάζεις.
 

nefelh55

Member
Μηνύματα
33
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Sofia
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
ναι θα χρεωθεις και μαλιστα πολυ περισσοτερα απο 22 ευρω. αυτες οι εταιριες απο τις βαλιτσες βγαζουν λεφτα. Γι αυτο πληρωσε τα απο το σαιτ και θα μπορεις να βαλεις μεχρι και 20 κιλα ανετα.
 

sophakos

Member
Μηνύματα
135
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία κ δε συμμαζεύεσαι!
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτος
Βασικά γιατί είναι 22 ευρώ; Διπλασιάστηκε; Εγώ πριν τρεις μήνες που τα χω κλείσει για Λονδίνο έδωσα 11! Η χειραποσκευή είναι 8 κιλά αν δεν κάνω λάθος
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Βασικά γιατί είναι 22 ευρώ; Διπλασιάστηκε; Εγώ πριν τρεις μήνες που τα χω κλείσει για Λονδίνο έδωσα 11! Η χειραποσκευή είναι 8 κιλά αν δεν κάνω λάθος
11για κάθε ταξείδι, πας και γυρίζεις άρα 22
 

vag3721

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
Εγώ δεν κατάλαβα το εξής:web check-in κάνεις μόνο αν ΔΕΝ έχεις αποσκευές(μόνο χειραποσκευές) ή έχει αλλάξει και μπορείς να κάνεις και με αποσκευές?
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
κάνεις (αν θες) αυτές που έχεις να παραδώσεις στο αεροπλάνο.
αυτές δηλ που τις έχεις πληρώσει.
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Πολλοί φίλοι στο φόρουμ ρωτούν για τις χειραποσκευές. Καλό θα ήταν να υπήρχε μία λίστα (και να μπεί σε σωστό σημείο στο φόρουμ)των αεροπορικών εταιριών με τις διαστάσεις, το βάρος και την αυστηρότητα ή μη της τήρησης αυτών των ορίων από τις εταιρίες.
Δεν ξέρω άν η παρακάτω λίστα μπορεί να εμπλουτιστεί και να ενημερώνεται.

ΑΠΟΣΚΕΥΕΣ ΚΑΜΠΙΝΑΣ

easyJet. 56εκ. x 45εκ.x 25 εκ. λογικά όρια βάρους

aegean 55εκ. Χ 40εκ. Χ 20εκ. 8kgr.

olympic 55 εκ. x 40 εκ. x 23 εκ. 8kgr.

Ryan air 55cm x 40cm x 20cm 10kgr.

Aer lingus 55cm x 40cm x 20cm 10kgr.

Emirates 55 εκ x 38εκ x 20 εκ 7 kgr.

Airberlin 55 cm x 40 cm x 20 cm 6 kg (8 kg incl. laptop)

germanwings 55 cm x 40 cm x 20 cm 8kgr.

Alitalia 55cm x 35cm x 25cm 8kgr.

Cyprus 115 εκ συνολική διάσταση (Υ+Π+Β) 5kgr

CZECH AIRLINES 115 εκ συνολική διάσταση (Υ+Π+Β)

TURKISH 55 εκ. x 40 εκ. x 23 εκ. 8Kgr.
 

Kali

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
puzzled

κάνεις (αν θες) αυτές που έχεις να παραδώσεις στο αεροπλάνο.
αυτές δηλ που τις έχεις πληρώσει.

Παιδιά καλώς σας βρήκα ! Είμαι καινούργια στην παρέα παλιά στα ταξίδια αλλά δεν έχω ξαναταξιδέψει με easyjet. Έχω αγοράσει εισιτήριο online πληρώνοντας 22 ευρώ για την βαλίτσα, για Αγγλία με επιστροφή. Τι συμφέρει να κάνω τώρα που μου προέκυψε και μεταφορά ενός camping bed βάρους 6 κιλών και δεν χωράει στην βαλίτσα μου ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.235
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom