EasyJet Easyjet - Παραδοτέα Βαλιτσα

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Με Ryanair δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα,το λεει και η ίδια η εταιρεία.Μια χειραποσκευη μέχρι 10κιλα και μια μικρότερη στυλ ταχυδρομική.

Με την easyjet σύμφωνα με το γράμμα του νόμου πρέπει να έχεις μία μονο χειραποσκευη χωρίς όριο κιλων και καμιά επιπλέον. Σε πρόσφατες πτήσεις στο Λονδίνο από Θεσσαλονίκη δεν έγινε κανένας έλεγχος και είχα και "ίδιο" τσαντάκι. Απλα αν θες τη γνώμη, ασε λιγο χώρο στην τσάντα αν σου ζητηθεί να το βάλεις μέσα. Μετά τον έλεγχο στο gate το ξαναβγαζεις.
 

Btslkd

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Για Easyjet ανάλογα με την κατηγορία ναύλου. Δες άρθρο 19 παρ.3
http://www.easyjet.com/el/terms-and-conditions#baggage
Όσον αφορά τη Ryanair μπορείς να έχεις μικρό τσαντάκι, δες εδώ:
https://www.ryanair.com/gr/el/useful-info/help-centre/faq/baggage#0-1
Ναι για την ryanair έχω και και σάκο που μπορώ να μεταφέρω.
Η easyjet με προβληματιζει μόνο.

Με Ryanair δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα,το λεει και η ίδια η εταιρεία.Μια χειραποσκευη μέχρι 10κιλα και μια μικρότερη στυλ ταχυδρομική.

Με την easyjet σύμφωνα με το γράμμα του νόμου πρέπει να έχεις μία μονο χειραποσκευη χωρίς όριο κιλων και καμιά επιπλέον. Σε πρόσφατες πτήσεις στο Λονδίνο από Θεσσαλονίκη δεν έγινε κανένας έλεγχος και είχα και "ίδιο" τσαντάκι. Απλα αν θες τη γνώμη, ασε λιγο χώρο στην τσάντα αν σου ζητηθεί να το βάλεις μέσα. Μετά τον έλεγχο στο gate το ξαναβγαζεις.
Ααα ωραία σε ευχαριστώ πολύ! Αυτό σκέφτηκα και εγώ άφησα λίγο χώρο άλλωστε σκέφτηκα ότι θα αγοράσω και από εκεί κάτι και έχω βάλει έναν σάκο μέσα στην βαλίτσα γιατι στην επιστροφή η ryanair μου δίνει σάκο και βαλίτσα. Και όχι πολλά ρούχα. Για το τσαντάκι μόνο ανησυχούσα γιατί έχω μέσα όσα χρειάζομαι και δεν μου αρέσει να το αφήνω.
 
Last edited by a moderator:

tzeni k

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γεια σας,

Έχουμε 2 εισιτήρια αλλά τελικά θα μπορέσει να ταξιδέψει μόνο το ένα άτομο. Μπορεί να έχει μαζί δύο χειραποσκευές εφόσον είναι πληρωμένο και δεύτερο εισιτήριο?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ο φονος συντρόφου δεν δικαιολογειται για μια χειραποσκευη :bleh:
Σοβαρα, οχι δεν γινεται.
 

Giorgos999

Member
Μηνύματα
12
Likes
10
Καλησπέρα.
Πετάμε (2 ενήλικες+1 παιδί 2 ετών) τέλη του μήνα με easy για Λονδίνο.
Θα έχουμε μόνο 3 χειραποσκευές + 1 καροτσάκι μωρού που προσφέρει δωρεάν μεταφορά η easyjet στα μικρά παιδιά.
Πηγαίνω κατευθείαν στην αίθουσα αναμονής ή πρέπει να παραδώσω το καροτσάκι?
Στο site δεν το ξεκαθαρίζει νομίζω, αναφέρει απλά "ελέγξτε αν είναι κατάλληλα για να τα έχετε στην καμπίνα".
 
Last edited:

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Καλησπέρα.
Πετάμε (2 ενήλικες+1 παιδί 2 ετών) τέλη του μήνα με easy για Λονδίνο.
Θα έχουμε μόνο 3 χειραποσκευές + 1 καροτσάκι μωρού που προσφέρει δωρεάν μεταφορά η easyjet στα μικρά παιδιά.
Πηγαίνω κατευθείαν στην αίθουσα αναμονής ή πρέπει να παραδώσω το καροτσάκι?
Στο site δεν το ξεκαθαρίζει νομίζω, αναφέρει απλά "ελέγξτε αν είναι κατάλληλα για να τα έχετε στην καμπίνα".
Θα πρεπει να περασεις απο το check in να παρεις tag για το καροτσακι. Απο κει κ περα κανεις οτι θες, ειτε το κρατας μεχρι το αεροπλανου, ειτε το παραδιδεις, θα σε ρωτήσει το προσωπικο. Προτείνω να το κρατησεις μεχρι την εξοδο.
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
καλησπερα,
εχω κλεισει εισητηρια για Λονδινο και σκεφτόμουν να αγοράσω μόνο για την επιστροφή μια βαλίτσα των 20 κιλών.
Δε μου δινει ομως τη δυνατοτητα (τουλάχιστον οχι ακόμα), ζητάει 81€ για τις δυο πτησεις.
Η μονη λύση ειναι να το κάνω αφου φτάσω Λονδίνο;
 

afroxilanthi

Member
Μηνύματα
32
Likes
0
Γεια σας! Γεια σας! Πετάω από Θεσσαλονίκη για Λονδίνο με easyJet. Έχω χειραποσκευή 8κιλη λογικά μπορώ να έχω κ μαζί μου ένα σακίδιο που να έχω τα βασικά πορτοφόλι κλειδιά κινητο χαρτιά;;;;
 

billvar

Member
Μηνύματα
132
Likes
166
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Γεια σας! Γεια σας! Πετάω από Θεσσαλονίκη για Λονδίνο με easyJet. Έχω χειραποσκευή 8κιλη λογικά μπορώ να έχω κ μαζί μου ένα σακίδιο που να έχω τα βασικά πορτοφόλι κλειδιά κινητο χαρτιά;;;;
Σύμφωνα με το επίσημο site, δεν υπάρχει όριο στο βάρος, αρκεί να μπορείς να την σηκώσεις μόνη σου.
Και δεν μπορείς να έχεις έξτρα σακίδιο μαζί σου, εκτός αν έχεις κάποιο από τα παρακάτω:
Flexi, Upfront, Extra Legroom customers and easyJet Plus cardholders
 

afroxilanthi

Member
Μηνύματα
32
Likes
0
Δηλαδή πρέπει να έχω την τσάντα μου την κανονική μέσα στη χειραποσκευή- βαλίτσα;Δηλαδή έτσι ταξιδεύει ο κόσμος με τη easyJet???
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.216
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom