Γερμανία Ιταλία Ουγγαρία Βουδαπέστη - Βερολίνο - Ρωμη winter tour 2021

georgepre10

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα την βοήθεια σας και την γνώμη σας για το τουρ που θέλουμε να κάνουμε με την κοπέλα μου τον Δεκέμβριο του 2021.

Το πλάνο είναι το παρακάτω:

8 - 12/12/21 (5 νύχτες) Βουδαπέστη
13 - 18/12/21 (6 νύχτες) Βερολίνο
19 - 25/12/21 (7 νύχτες) Ρώμη

Προς το παρον έχουμε κλείσει τα εισιτήρια Αθήνα - Βουδαπέστη και Ρώμη- Αθήνα.

Καταρχήν πριν σας ρωτήσω καποια θέματα που μας απασχολούν με τα ξενοδοχεία και τους ενδεχόμενους περιορισμούς λογω covid, πως σας φαίνονται ο αριθμός των διανυκτέρευσεων σε αυτές τις πόλεις?

Πχ Βερολίνο επειδή εχω ξαναπάει 10 ημέρες πιστεύω ότι είναι καλά οι 6 νύχτες αλλά θέλω να το δει η κοπέλα μου γιατί είμαι σίγουρος ότι θα της αρέσει
 

axilleas apo

Member
Μηνύματα
17
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
LIVERPOOL-MILANO
Ταξίδι-Όνειρο
USA
καλησπέρα φίλε.
Εγώ μπορώ να σου πω μόνο για την Βουδαπέστη που είχα πάει γαμήλιο ταξίδι 5 μέρες.
Εμένα μου φτάσανε για να σχεδόν όλα τα αξιοθέατα κλπ κλπ.
Επίσης πήγα και Βιέννη κάποιες μέρες.
Και εγώ Χριστούγεννα είχα πάει και μπορώ να σου πω ότι είναι φανταστικά.

Για περιορισμούς λόγο covid δεν ξέρω να σου πω. πάντος εδώ στην ελλάδα που έχω πάει λόγο δουλειάς σε 5 και 4 και 3 αστέρων ξενοδοχεία διαφέρουν στο πρωινό.
Δλδ στο 5 και 4 αστερο έβαζα μόνος μου φαγητό και όλα τα καλά. βεβαια στον εσωτερικό χώρο φορούσα μάσκα. στο 3 αστερο έλεγα την θέλω και μου τα έφερναν στο τραπέζι.

Κάτι άλλο για βουδαπέστη σίγουρα υπάρχουν και άλλοι travelers με περισσότερες γνώσεις άλλα εάν θέλεις κάτι με ρωτάς
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα την βοήθεια σας και την γνώμη σας για το τουρ που θέλουμε να κάνουμε με την κοπέλα μου τον Δεκέμβριο του 2021.

Το πλάνο είναι το παρακάτω:

8 - 12/12/21 (5 νύχτες) Βουδαπέστη
13 - 18/12/21 (6 νύχτες) Βερολίνο
19 - 25/12/21 (7 νύχτες) Ρώμη

Προς το παρον έχουμε κλείσει τα εισιτήρια Αθήνα - Βουδαπέστη και Ρώμη- Αθήνα.

Καταρχήν πριν σας ρωτήσω καποια θέματα που μας απασχολούν με τα ξενοδοχεία και τους ενδεχόμενους περιορισμούς λογω covid, πως σας φαίνονται ο αριθμός των διανυκτέρευσεων σε αυτές τις πόλεις?

Π.χ. Βερολίνο επειδή εχω ξαναπάει 10 ημέρες πιστεύω ότι είναι καλά οι 6 νύχτες αλλά θέλω να το δει η κοπέλα μου γιατί είμαι σίγουρος ότι θα της αρέσει
Καλημέρα.
Καλές μου φαίνονται οι ημέρες και για τα τρία, ειδικά για τις δύο πρώτες λατρεμένες μου πόλεις.
Όπως έχω γράψει κι αλλού εδώ, αν είναι σημαντικές για εσάς οι Χριστουγεννιάτικες αγορές, κοιτάξτε το για να μην απογοητευθείτε, πέρυσι λόγω Covid δεν έγιναν σε Γερμανία και Αυστρία.
Έτσι κι αλλιώς, και σε κανονικές συνθήκες, 24 Δεκεμβρίου κλείνουν.
Για περιορισμούς Covid στα ξενοδοχεία, εξαρτάται ποια είναι η κατάσταση της χώρας από όπου ταξιδεύεις και του προορισμού σου κατά τη στιγμή του ταξιδιού.
Εγώ π.χ., είχα πάει Βιέννη το Μάιο όταν ίσχυαν ακόμα περιορισμοί. Στο πρωινό στο ξενοδοχείο δεν είχε μπουφέ, τον Ιούλιο που ξαναπήγα είχε και η εστίαση ήταν ανοιχτή. Βερολίνο επίσης το Μάιο το ξενοδοχείο δεν πρόσφερε καθόλου πρωινό, όποιος ήθελε του έκαναν παραγγελία delivery.
Έτσι όπως έχουν τα πράγματα πρέπει να το κοιτάζουμε μέχρι τελευταία στιγμή.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.370
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom