Ουγγαρία Λουτρά στη Βουδαπέστη!!!

vangelis69

Member
Μηνύματα
154
Likes
193
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή - Παταγονία
Széchenyi Spa
Τα συστήνω ανεπιφύλακτα! Πολύ καλά λόγια έχω ακούσει για Gellert και Rudas!
 

userM

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
πριν λιγο γυρισαμε απο τα παρακατω λουτρα. Δεν ειχαμε ξανακανει για να εχω μετρο συγκρισης, ομως ηταν πεντακαθαρο με λιγα ατομα, μεγιστος αριθμος 80 ατομα. Ειμασταν το πολυ 30 ατομα. 3.5000 huf το ατομο, και νιωθουμε λες και μολις ξυπνησαμε απο ωραιο υπνο...

Veli Bej Bath Budapest-The Oldest Thermal Spa in Budapest

στα γνωστα γινεται χαμος. το συγκεκριμενο τις καθημερινες ανοιγει στις 3 το μεσημερι μεχρι τις 9
 

nikkap

Member
Μηνύματα
21
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιραν
Καλησπέρα σας. Την Κυριακή θα τρέξω τον μαραθώνιο της Βουδαπέστης. Ποιό λουτρό μου συστήνετε μεταξύ Σετσένι και Ρουντας;Είναι κοντά σε κάποιο σταθμό του μετρό αυτά;
Σας ευχαριστώ πολύ!!!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα σας. Την Κυριακή θα τρέξω τον μαραθώνιο της Βουδαπέστης. Ποιό λουτρό μου συστήνετε μεταξύ Σετσένι και Ρουντας;Είναι κοντά σε κάποιο σταθμό του μετρό αυτά;
Σας ευχαριστώ πολύ!!!
Το σεζέζνι έχει μετρό απέξω αλλά και τα Ρούντας δεν είναι τόσο μακριά από σταθμό του μετρό..Αν είσαι μόνος πήγαινε στα Ρούντας είναι πιο κεντρικά και θα μπορείς να μπεις στην κεντρική πισίνα...Εμείς όταν πήγαμε ζευγάρι άφηναν μόνο τους άντρες....Επίσης τα ρούντας έχουν πισίνα στη ταράτσα με θέα τον Δούναβη..Έπος!!
 

Christos1968

Member
Μηνύματα
144
Likes
54

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ονειρεμένο Ταξίδι
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Αχ έχω λίγο μπερδευτει με τα διαφορά σχόλια επισκεπτών των λουτρών που διαβάζω…τελικά αξίζει μια επίσκεψη εκεί η όχι;
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Αχ έχω λίγο μπερδευτει με τα διαφορά σχόλια επισκεπτών των λουτρών που διαβάζω…τελικά αξίζει μια επίσκεψη εκεί η όχι;
Ωραια εμπειρια ηταν (λουτρα Σετσενι). Δεν ελαμπαν ομως και υπηρχε αρκετοοοος κοσμος. Το κτιριο απο αρχιτεκτονικης αποψης, ηταν εντυπωσιακο. Μ' αρεσε που πηγα (το 2015) αλλα δεν θα ξαναπηγαινα ειδικα την περιοδο που διανυουμε με την εξαρση τοσων ιωσεων.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.940
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Αχ έχω λίγο μπερδευτει με τα διαφορά σχόλια επισκεπτών των λουτρών που διαβάζω…τελικά αξίζει μια επίσκεψη εκεί η όχι;
Αν και είναι μια καθαρά υποκειμενική απάντηση, νομίζω ότι είναι από τα πράγματα που αξίζουν, για όποιον ειδικά έχει στη διάθεση του λίγες μέρες στην πόλη. Είναι μια πολύ ξεχωριστή δραστηριότητα, μιλάμε για λουτρό καταμεσής του κέντρου μιας μεγαλούπολης (είχα πάει στα Széchenyi) μεσα στην παγωνιά, δε το μετάνιωσα ούτε στιγμή!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Κ εγώ θεωρώ ότι αξίζουν τα Σετσένι. Ο εξωτερικός χωρος ειναι πολύ εντυπωσιακός, τα εσωτερικά δεν μου αρεσαν ιδιαιτερα. Το καλό είναι να πας όσο πιο νωρίς μπορεις. Εμεις ημασταν εκει γυρω στις 9 κ ο κόσμος ήταν λίγος, οπότε το ευχαριστηθήκαμε. Κατά τις 12 που φευγαμε, γινοταν το αδιαχωρητο
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.553
Likes
12.615
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Αχ έχω λίγο μπερδευτει με τα διαφορά σχόλια επισκεπτών των λουτρών που διαβάζω…τελικά αξίζει μια επίσκεψη εκεί η όχι;
Πριν 2 μήνες πήγα. Είναι μια χαρά και γω είχα τις ίδιες επιφυλάξεις. Το νερό ήταν εντελώς διαυγές παρότι είχε τόσο κόσμο μέσα.
Η μυρωδιά στους εσωτερικούς χώρους προέρχεται από τη χημική σύσταση του νερού και όχι από τη βρώμα.
Ωστόσο όντως αξίζουν περισσότερο οι εξωτερικές πισίνες-οι εσωτερικές πισίνες είναι πολλές αλλά αδιάφορες
 

kostas19821

Member
Μηνύματα
115
Likes
297
Ονειρεμένο Ταξίδι
Από Μεξικό έως Κολομβία
💯% αξίζει..Είχα πάει χειμώνα. Ειδικά η εξωτερική πισίνα είναι εντυπωσιακή. Επίσης είχα δοκιμάσει και μασάζ. Αν και λίγο τσιμπημενη τιμή ήταν με διαφορά το καλύτερο χαλαρωτικό μασάζ που έχω κάνει ποτέ!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom