Βέλγιο Βρυξέλλες-Μπρυζ Πληροφορίες!!!

elena30

Member
Μηνύματα
44
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΜΙΛΑΝΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
χαιρεται!κ γω εχω βρει κατι εισητηριακα με 29ευρω με ryanair για αρχες απριλιου..πειτε μου λιγο αξιζουν οι βρυξελλες?ακριβή πόλη?κ αν εχετε κ να μου προτείνεται κανα φτηνο ξενοδ?ευχαριστω εκ των προτερων..
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Να υποθέσω ότι έχεις διαβάσει τα προηγούμενα μηνύματα του θέματος (?).
Επίσης βάλε "Βρυξέλλες" στην αναζήτηση για να πάρεις όλες τις πληροφορίες που θέλεις.
 

elena30

Member
Μηνύματα
44
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΜΙΛΑΝΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
ναι απλα δε βρηκα κ πολλες για βρυξελλες πληροφοριες,,,επειδη ολοι πανε κ σε αλλες πόλεις εκτος απο βρυξέλλες
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βορεια Αμερικη
elena30 said:
ναι απλα δε βρηκα κ πολλες για βρυξελλες πληροφοριες,,,επειδη ολοι πανε κ σε αλλες πόλεις εκτος απο βρυξέλλες
Το Βέλγιο είναι αχανές και οι αποστάσεις με τις άλλες πόλεις τεραστιες. Οι δυο μεγαλυτερες πόλεις της χώρας Βρυξέλλες-Αμβερσα απέχουν 45 ολόκληρα χιλιόμετρα
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tokio
να κανω και εγω μια ερώτηση μιας και θα παμε Βρυξέλλες και Μπριζ.
Εχουμε στην διαθεση μας 4 ολοκληρες μερες, 9/4 με 14/4. Τα 3 πρωτα βαρδια λεμε να τα περασουμε στις Βρυξελλες και τα 2 τελευτεα στο/η Μπτιζ. Αλλα θελω να δουμε και την Γανδη που ακουω τα καλυτερα!
Στης 12/4 θα φύγουμε για Μπριζ, αλλα θα εχουμε μαζι μας βαλιτσες, υπαρχει ασφαλείς τροπος να αφήσουμε τις βαλιτσες στον σταθμο της Γανδης και να παμε στο κεντρο ωστε το απογευμα να συνεχίσουμε για Μπριζ ?

Ευχαριστω
 

prefontaine

Member
Μηνύματα
132
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όκλαντ , Νέα Ζηλανδία
Κατα την γνώμη μου είναι υπεραρκετές οι τρείς μέρες για Βρυξέλλες...
Στον σταθμό τρένων της Γάνδης υπάρχουν lockers όμως δεν γνωρίζω για πόσο μεγάλες βαλίτσες μιλάμε...

Η γνώμη μου : Είτε αφαίρεσε μια ημέρα από Βρυξέλλες και αφιέρωσέ την στη Γάνδη , είτε εαν έχεις ήδη κλείσει ξενοδοχείο αφιέρωσε μια μέρα να πάς (30' με το τρένο δεν τα λές πολλά) και να επιστρέψεις γεμάτος από εικόνες το βράδυ , είτε πήγαινε Μπρύζ και την επόμενη μερα πάρτε το τρένο και επισκεφτείτε την Γάνδη (30' από Μπρύζ)
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
ναι, υπάρχουν lockers στον σταθμό της Γάνδης με ντουλάπια διαφόρων μεγεθών. έχω αφήσει βαλίτσες και εγώ εκεί κατά την ημερήσια μου επίσκεψη.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
και βέβαια μπορώ. είναι πανεύκολα και φθηνά.2-3 ευρώ το κανονικό μέγεθος. βάζεις μέσα στο ντουλάπι την ή τις βαλίτσες σου κλείνεις την πόρτα και βάζεις τα χρήματα που γράφει από έξω.(αναλόγως το μέγεθος). μόλις βάλεις το ανάλογο ποσό σου βγάζει ένα χαρτάκι που επάνω του έχει τυπωμένο τον αριθμό του ντουλαπιού και ένα bar-code. δεν πρέπει να το χάσεις,γιατί με αυτό πας και τις παίρνεις πίσω αφού βάλεις το χαρτάκι σε ένα φωτοκύτταρο που έχει η πόρτα και διαβάζοντάς το ανοίγει.
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tokio
καταλαβα, σε ευχαριστω παρα πολυ, ακουγετε ασφελες (ελπιζω) :)
στο Βελγιο γενικα λετε μπορω να πληρώνω μονο με καρτα ? ειναι εφοδιασμένοι ολοι με τραπεζικα μηχανάκια ? στην Δανια πριν λιγο καιρο που πηγα ακομα και η καντινα ειχε μηχανάκι :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom