1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Ιούνιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Ιταλία Βόρεια Ιταλία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος Desiro, στις 25 Δεκεμβρίου 2017.

1. Desiro

Desiro Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Τοσκάνη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νέα Υόρκη
    Καλημέρα σας και χρόνια πολλά!!

Δεν άργησε ο καιρός που έκλεισα ήδη αεροπορικα για το επομενο μου ταξιδι!! Μετα το πολυτισμικο σοκ της Νεας Υορκης ειπα να ξαναγυρισω στην ευρωπαικη φυση και εκλεισα αεροπορικα για Bergamo 50 ευρω πανε ελα για 4 βραδια τελη Απριλιου 26-30!!Θα ηθελα καποιες πληροφοριες αν υπαρχουν για μερη που θα αξιζε να επισκεφθω κοντα στην λιμνη Garda,στο Bolzano και στην Cortina D Ampezzo!! Καθως και οποιες δραστηριοτητες προτεινετε για τα εκει μερη (συμπεριλαμβανομενου και φαγητου μεσα),μερη που θα αξιζε να αφιερωσω τις διανυκτερευσεις μου κτλ!!
    Επισης το πρωτο βραδυ μιας και φτανω γυρω στις 19.00 σκεφτομαι να μεινω στο Bergamo που εχω ακουσει τα καλυτερα απο πολλους οποτε θα ηθελα και πληροφοριες για εκει αν υπαρχουν!!
    Οι μετακινησεις σε ολα αυτα θα γινουν φυσικα μεσω ενοικιασμενοιυ αυτοκινητου!!

ευχαριστω προκαταβολικα!!

2. MariaGiatr

MariaGiatr New Member

Καλησπέρα σε όλους! Ξέρω είναι πάρα πολύ νωρίς αλλά ήθελα να κάνω έγκαιρα πλάνο λόγω των ημερομηνιών που θα ταξιδέψουμε στο Μιλάνο (συμπίπτουν με το γκραν Πρι τον Σεπτέμβριο 2020 οπότε οι τιμές θα είναι πιο τσιμπημενες γι'αυτό και ψαχνομαι έγκαιρα) ..
    Έχουμε 6-7 μέρες και σκεφτόμαστε Μιλάνο λόγω γκραν Πρι, Γένοβα και Κόμο. Η επιστροφή μας θα είναι σίγουρα από Μιλάνο καθώς βρίσκω φτηνά εισιτήρια. Και οι απορίες μου είναι οι εξής:
    1. Να πάμε Γένοβα? Αξίζει? Κι αν ναι,για πόσες μέρες?
    2. Στο Κόμο μια διανυκτέρευση είναι αρκετή και για τα γύρω χωριουδάκια ή παραπάνω κι αν ναι, πόσο?
    3. Σκεφτόμαστε ενοικίαση αυτοκινήτου. Θα βρίσκουμε εύκολα parking? Σε τι τιμές?
    4. Τι διόδια περίπου θα πληρώσουμε Γενοβα- Μιλάνο Κόμο?
    5.Ισχύει ότι η διαδρομή από παρακάμψεις είναι ομορφότερη? Είναι καλοί οι δρόμοι εκεί?

Συγνώμη αν σας κούρασα με το σεντόνι... Κάθε πληροφορία είναι πολύ ευπρόσδεκτη