Ισπανία Βanys Hotel στην Βαρκελώνη

amantzou

Member
Μηνύματα
65
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
κρουαζιερα στο αιγαιο
Ταξίδι-Όνειρο
τοσκάνη
καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω το εξείς: σε 1 μηνα παω Βαρκελώνη και βρήκα δωμάτιο καισ ε καλή τιμή στο Banys Orientals Hotel για το οποίο διάβασα πολύ καλά λόγια στο forum. Το θέμα μου είναι ότι για να κάνεισ κράτηση πρέπει να στείλεις με mail τα στοιχεία της πιστωτικής κάρτας σου , δεν έχει δηαδή κάποια φόρμα για online booking στο site τους. Το ερώτημα είναι κατα πόσο είναι ασφαλές να στείλει κάποιος τα στοιχεία της κάρτας του με mail. Έχει μείνει κανέις στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο για να μου δώσει πληροφορίες.
Ευχαριστώ πολύ και καλή χρονιά και ταξιδίαρικη σε όλους:xmas_smile:
 

aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη!
Καλη χρονια και σε σένα!! Δεν το ξέρω το ξενοδοχείο που λες αλλα εγώ δεν θα το διακινδυνευα να δώσω τέτοιες πληροφοριες με μαιλ.. Παντως σήμερα έκλεισα κι εγω ξενοδοχείο για Βαρκελώνη για τον Ιουνιο στο εξής ξενοδοχειο: Booking.com: Hotel Madanis Liceo, Hospitalet de Llobregat, Spain - 138 Guest reviews. Book your hotel now! στη σελιδα του ξενοδοχείου που λες δινει τιμή το βράδυ 100 ευρω ενω αυτο που σου προτείνω για ημερομηνιες μέσα στο Φεβρουαριο ειναι γυρω στα 65 ευρω και με την αξιοπιστία του booking.. και απ' οτι εψαξα ειναι 200 μετρα απο στάση μετρό που διευκολυνει τις μετακινήσεις..
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.673
Καλη χρονια και σε σένα!! Δεν το ξέρω το ξενοδοχείο που λες αλλα εγώ δεν θα το διακινδυνευα να δώσω τέτοιες πληροφοριες με μαιλ.. Παντως σήμερα έκλεισα κι εγω ξενοδοχείο για Βαρκελώνη για τον Ιουνιο στο εξής ξενοδοχειο: Booking.com: Hotel Madanis Liceo, Hospitalet de Llobregat, Spain - 138 Guest reviews. Book your hotel now! στη σελιδα του ξενοδοχείου που λες δινει τιμή το βράδυ 100 ευρω ενω αυτο που σου προτείνω για ημερομηνιες μέσα στο Φεβρουαριο ειναι γυρω στα 65 ευρω και με την αξιοπιστία του booking.. και απ' οτι εψαξα ειναι 200 μετρα απο στάση μετρό που διευκολυνει τις μετακινήσεις..
Αυτο το ξενοδοχειο που προτεινεις ειναι μακρια απο το κεντρο,κοντα στο γηπεδο
της Μπαρτσελονα,σε μια περιοχη που το βραδι ειναι λιγο μυστηρια και η ατραξιον
ειναι κατι κοριτσια με μινι φουστες και τα βυζ... απεξω.:xmas_cool:
Α,ξεχασα κυκλοφορανε και καποιοι πελατες για αυτα τα κοριτσια,
Θα περασετε καλα,θα εχετε πολλα να μας πειτε οταν γυρισετε.:xmas_cheesygrin:
 

aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη!
Αυτο το ξενοδοχειο που προτεινεις ειναι μακρια απο το κεντρο,κοντα στο γηπεδο
της Μπαρτσελονα,σε μια περιοχη που το βραδι ειναι λιγο μυστηρια και η ατραξιον
ειναι κατι κοριτσια με μινι φουστες και τα βυζ... απεξω.:xmas_cool:
Α,ξεχασα κυκλοφορανε και καποιοι πελατες για αυτα τα κοριτσια,
Θα περασετε καλα,θα εχετε πολλα να μας πειτε οταν γυρισετε.:xmas_cheesygrin:
Οτι ειναι έξω απο το κεντρο και κοντα στο γηπεδο το ηξερα.. αλλα αυτη η λεπτομερεια πραγματικα μου διεφευγε.. :xmas_redface: μμμ.. οποτε το βραδυ μαντιλι στα ματια των αντρών της παρεας.. κατι διαφορετικο τωρα πια δεν μπορω να κανω διστυχως :xmas_confused: κατι παρομοιο δεν εχω ξανασυναντησει ουτε εντως ουτε εκτως Ελλαδας (μενω επαρχια..) οποτε θα ειναι κι αυτο μια καινουρια εμπειρια!! thank you για την πληροφορια, τουλαχιστον θα ειμαι προετοιμασμενη..
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.673
Απλα θα πρεπει να αποφυγετε να κανετε βολτα στην γυρω περιοχη
το βραδι.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Εννοείς και security code κλπ; Δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ ασφαλές να δώσεις τα στοιχεία της κάρτας σου με μαιλ!!! Να μην το σκεφτείς καν!
Θα σου πω μόνο ότι είμαι παθούσα όταν αναγκάστηκα στην απελπισία μου να τα δώσω σε ξενοδοχείο στη Βιέννη για να διασφαλίσω μια κράτηση λίγες ώρες πριν την πτήση (όσκαρ βλακείας). Με το που γύρισα είδα ότι τα στοιχεία είχαν υποκλαπεί και είχαν χρησιμοποιηθεί για αγορές μέσω ίντερνετ. Ευτυχώς όχι τρελά ποσά, 300 ευρώ. Αλλά οκ, να πω ότι ήμουν και άπειρη...Όσκαρ βλακείας εντελώς.
Πραγματικά, μην το κάνεις.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
τώρα εγώ με mail το security code δεν θα το έστελνα..τον αριθμό της κάρτας με φαξ όμως τον έχω στείλει 2-3 φόρες και δεν είχα πρόβλημα..
το ξενοδοχείο όμως είναι πολύ καλό και σε πολύ καλό σημείο, ήθελα να μείνω εκεί όταν είχα πάει αλλά δεν είχε διαθεσιμότητα!
στείλε τους ένα mail και ρώτα τους μήπως να τους στείλεις ένα ποσό προκαταβολή μέσω paypall..πες ότι δεν θες να στείλεις αριθμό κάρτας με mail, μήπως έχουν κάποια άλλη λύση να σου προτείνουν
 

amantzou

Member
Μηνύματα
65
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
κρουαζιερα στο αιγαιο
Ταξίδι-Όνειρο
τοσκάνη
αρχικα ειχα ζητήσει αν έχουν έναν αριθμό τραπεζης να κανω καταθεση, δεδομένου οτι το ξενοδοχείο ακι καλό είναι και θέλω πολύ να μείνω εκεί αλλα μου είπαν μονο με κάρτα και να τους στείλω τα στοιχεία. Η κάρτα που έχω βέβαια είναι prepaid και έχει μέσα μόνο το ποσον για το ξενοδοχείο αλλά τι να πώ, θα στειλω μαιλ να στειλω τα στοιχεία της κάρτας με fax, ευχαριστώ mary δεν το είχα σκεφτεί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.730
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom