Γάμος Τέλη Αυγούστου Ευρώπη, μπάτζετ 2000 .. Καμία ιδέα ?

peter85

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
Καλησπέρα σας,
έχω 2-3 μέρες που ψάχνω για γαμήλιο ταξίδι, αλλά έχω χαθεί εντελώς ... είναι άπειρα τα sites ..

Θέλω να διαθέσω μπάτζετ γύρω στα 2000 για 5-6 μέρες.
Και η περίοδος που ενδιαφέρομαι είναι από 28-Αυγούστου έως 4 Αυγούστου.

Έγω έχω δει κάποιες εκδρομές με γκρουπ για Λισαβώνα-Σίντρα, η κοπέλα μου όμως θέλει κάτι πιο ρομαντικό όπως Μπριζ.

Μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας, γιατί πραγματικά μου φαίνεται χάος.
Επίσης, ήθελα να ρωτήσω υπάρχει περίπτωση για καλύτερη τιμή αν πάω από κάποιο πρακτορείο ή είναι στάντραντ τιμές ?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.663
Likes
50.503
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κάντε στον εαυτό ας μια χάρη και τσεκάρετε το Santiago de Compostela στην Ισπανία, πιο όμορφη πόλη δεν έχω δει στη ζωή μου κι έχει παρα πολλά να κάνετε και να δείτε. Μη σου πω ότι συνδυάζεται υπέροχα και με μια Βαρκελώνη.
Και η περίοδος που ενδιαφέρομαι είναι από 28-Αυγούστου έως 4 Αυγούστου.
Αν δεν είστε κάβουρες και πάτε ανάποδα, κάτι λάθος έχεις γράψει στις ημερομηνίες.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
θέλει κάτι πιο ρομαντικό
Για να τον στειλει απο κει που ρθε?
Δεν ειναι ολοφανερο? Ιταλια χρειαζεται η νυφη σε καθε εκδοχη της:
Ρωμη, Φλωρεντια-Τοσκανη η το βαρυ πυροβολικο:
- Βενετια
- Ναπολη, Καπρι, Κοστιερα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.663
Likes
50.503
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για να τον στειλει απο κει που ρθε?
Δεν ειναι ολοφανερο? Ιταλια χρειαζεται η νυφη σε καθε εκδοχη της:
Ρωμη, Φλωρεντια-Τοσκανη η το βαρυ πυροβολικο:
- Βενετια
- Ναπολη, Καπρι, Κοστιερα.
Εσείς και οκτώ εκατομμύρια τυρίστες να παίζετε αγκωνιές για το ποιος θα πρωτοπάρει μια φωτογραφία ένα συντριβάνι πίσω από Γιαπωνέζους με τρίποδα. Ή να κάνετε βαρκάδα σε γόνδολες ανάμεσα σε εκατομμύρια Κινέζους και μηδέν ντόπιους. Είναι κι αυτό μια αίσθηση ρομαντισμού, δε λέω...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εσείς και οκτώ εκατομμύρια τυρίστες να παίζετε αγκωνιές για το ποιος θα πρωτοπάρει μια φωτογραφία ένα συντριβάνι πίσω από Γιαπωνέζους με τρίποδα. Ή να κάνετε βαρκάδα σε γόνδολες ανάμεσα σε εκατομμύρια Κινέζους και μηδέν ντόπιους. Είναι κι αυτό μια αίσθηση ρομαντισμού, δε λέω...
Φωτο θα τα παιρνουν το βραδυ...κ η βαρκαδα γινεται οπως θελεις τις κατάλληλες ωρες..πολιτιστικες ανταλλαγες με ντόπιους θα κανουν σε αλλο ταξιδι προφανως. Ενω να παιζουν αγκωνιες με μεθυσμενα ραινοαγγλοσαξονα του 5ευρου στη ραμπλα ειναι η αποθεωση του ρομαντισμου...τετοια καγκουροειδη ΣΚ τα κανεις με φιλους σου..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.663
Likes
50.503
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Φωτο θα τα παιρνουν το βραδυ..
.
Μα για το βράδυ μιλούσα, το πρωί ούτε σε απόσταση οπτικής επαφής δε φτάνεις...
κ η βαρκαδα γινεται οπως θελεις τις κατάλληλες ωρες..
Ποιες ώρες; Υπάρχει δηλαδή ώρα που βρίσκεις έστω κι ένα ντόπιο στη Βενετία;
πολιτιστικες ανταλλαγες με ντόπιους θα κανουν σε αλλο ταξιδι προφανως.
Προφανώς. Στη Ρωμη θα περιοριστούν στις ουρές με αγγλάκια για παγωτό που σερβίρουν μετανάστες.
Ενω να παιζουν αγκωνιες με μεθυσμενα ραινοαγγλοσαξονα του 5ευρου στη ραμπλα ειναι η αποθεωση του ρομαντισμου...τετοια καγκουροειδη ΣΚ τα κανεις με φιλους σου..
Μόνο που στη Βαρκελώνη τα ενδιαφέροντα απλώνονται σε τεράστιες αποστάσεις οπότε δε χρειάζεται καν να περάσουν από τη Ράμπλα, είναι πόλη που έχει αξιοθέατα απλωμένα κι όχι σε ένα στενόχωρο πυρήνα παλιάς πόλης ολίγων τετραγώνων, με αποτέλεσμα οι χιλιάδες τουρίστες να σκουντουφλάνε ο ένας πάνω στον άλλον. Σε ρομαντισμό οι τουριστικές πόλεις της Ιταλίας παίρνουν ένα μεγαλοπρεπές τββββίααα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
.
1.Ποιες ώρες;
2. Υπάρχει δηλαδή ώρα που βρίσκεις έστω κι ένα ντόπιο στη Βενετία;
.3.Στη Ρωμη θα περιοριστούν στις ουρές με αγγλάκια για παγωτό που σερβίρουν μετανάστες.
4.Μόνο που στη Βαρκελώνη τα ενδιαφέροντα
1.οταν θα ψαξεις για γαμηλιο θα μαθεις.
2. Να τον κανουν τι? Καμακι? Φολα 100% περιμενει καθε επιδοξο καγκουρα να λεμε κ κατι για το ευρυ κοινο.
3. Αν δεν διαβαζουν travelstories.
4. Τα ποια? Εδω γελανε ολα τα κατσικια παρδαλα κ μη....
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.663
Likes
50.503
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
1.οταν θα ψαξεις για γαμηλιο θα μαθεις.
Άστο έχω φάει αρκετά εικοσιτετράωρα κι έμαθα: μηδέν εις το πηλίκον.

2. Να τον κανουν τι? Καμακι?
Να χουν μια αίσθηση ότι δεν πήγαν στην Κίνα ρε παιδί μου, έστω για τα μάτια του κόσμου.
3. Αν δεν διαβαζουν travelstories.
Αν διαβάζουν, μπορεί να φάνε και καμιά απαράδεκτη σούπα ή μοσχαράκι α λα αδιαφορέρα. Πηγαίνετε στο Σαντιάγο να φάτε εξαιρετικά, φτηνά και ρομαντικά όσο δεν πάει, μην ακούτε εδώ τον πιτσαδόρο Σαρδανάπαλο.
4. Τα ποια? Εδω γελανε ολα τα κατσικια παρδαλα κ μη....
Μακάρι οι πτωχοί τω πνεύματι και τα ερίφια αυτών.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πηγαίνετε στο Σαντιάγο .
Αν δω έναν στον πλανητη που παει γαμηλιο σε ενα ισπανικο χωριουδακι του ευρωπαικου σωρου αντι για Βενετια θα το επισκεφθω κι εγω...
Αλλιως θα περιμενω να 70ρησω να κανω το καμινο...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.988
Έγω έχω δει κάποιες εκδρομές με γκρουπ για Λισαβώνα-Σίντρα, η κοπέλα μου όμως θέλει κάτι πιο ρομαντικό όπως Μπριζ.
Και τα δυο υπεροχα, συν οπουδηποτε Ιταλια. Αλλα όχι γκρουπ ρε παιδια σε γαμηλιο, να σας ξυπνανε με το μαστιγιο για να τρεχετε στις εκδρομες...Καντε μια χαρη τον εαυτο σας και οργανωστε το μονοι.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.663
Likes
50.503
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αν δω έναν στον πλανητη που παει γαμηλιο σε ενα ισπανικο χωριουδακι του ευρωπαικου σωρου
Σε τέτοιο χωριουδάκι που περιγράφεις ("του σωρού") δύσκολο να δεις. Στο Σαντιάγο πάντως κάποιους θα βρεις, όχι τόσο λίγους, αλλά σίγουρα ψαχμένους. Μάλιστα θεωρείται από τους καλύτερους προορισμούς πανευρωπαϊκώς για μήνα του μέλιτος, έτσι λέει και ο Στήβεν Χόκινγκ, που δεν τον λες και ηλίθιο.
http://www.abc.es/local-galicia/20141001/abci-hawking-recomienda-compostela-201409302049.html

O δε independent επίσης το περιλαμβάνει στους καλύτερους προορισμούς για γαμήλιο ταξίδι:
http://www.independent.ie/life/travel/20-best-honeymoons-from-heaven-26631891.html

Αντίθετα για να πας εκεί που πάνε όλοι πακετωδώς, η Ιταλία ό,τι πρέπει είναι και μια πίτσα δώρο.
Αλλιως θα περιμενω να 70ρησω να κανω το καμινο..
Θα ψλογελάνε μαζί σου, να ξέρεις ότι ο μέσος όρος των περπατητών είναι τα 38 χρόνια...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Θα ψλογελάνε μαζί σου, να ξέρεις ότι ο μέσος όρος των περπατητών είναι τα 38 χρόνια...
Μα ποιος σου πε πως με νοιαζει? Κ στο Αμστερνταμ πανε νεοι, εγω θα παω μετα τα 80. Ετσι εχω αξιολογησει τους προορισμους απο αυτα που εχω δει κ ακουσει. Το καμινο θα το κανω μετα τα 70, γι αυτη την ηλικια αξιζει.
Μην κουραζεσαι να βαζεις λινκ που εγω τουλάχιστον δεν διαβαζω. Μου θυμιζεις το δήμαρχο του χωριου μου που λεει καλυτερη παραλια φετος η δικη μας συμφωνα με το τριπ αντβαιζορ, καλυτερο χωριό το δικο μας σύμφωνα με τον καθηγητη φυσικο κλπ..καλύτερο γαμηλιο (δεν κανω πλακα, το ειπε!!!) συμφωνα με το ταδε κινέζικο σαιτ το χωριο μας...Για γελια...καλα γελασα παω κ για σοβαρο φαγητο τωρα. Ιταλικο φυσικα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.292
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom