Γαμήλιο Ταξίδι τον Αύγουστο...!

pavlina1

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Στην Πράγα ωραία θα ήταν!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πονυνησία
Καλησπέρα σε όλους!
Είμαι νεό μέλος και θα ήθελα τη βοήθεια των πιο έμπειρων...
Παντρεύομαι στο τέλος Ιουλίου 2009 και μόλις άρχισαμε να σκεφτόμαστε το πιο ενδιαφέρον κομμάτι της διαδικασίας... το ταξίδι μας!
Δεν έχω κάτι στο μυαλό μου... Ξέρω ότι θα έχουμε 17-18 μέρες (μέσα σε αυτές και οι πτήσεις). Μας αρέσει να ρηλαξάρουμε αλλά όχι τόσο ώστε να μη θέλουμε να κάνουμε τίποτα άλλο...
Σκεφτόμαστε ίσως για συνδυασμό 2 τόπων, ίσως από μία βδομάδα περίπου...
Βοηθάω καθόλου;;;
Όσο για το οικονομικό, γύρω στα 2000 το άτομο, ίσως και κάτι λίγο παραπάνω (θα δείξει...).
Χίλια ευχαριστώ για τη βοήθεια...
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bανουατου/Tαιλανδη
pavlina1:welcome2:και η ωρα η καλη.
Οι προορισμοι που εχουν αναφερθει για γαμηλιο ταξιδι κατα καιρους μες`το σαιτ εναι
Σευχελλες,Μαυρικιος,Μαλδιβες,Μπαλι,Σαμουι,και απο Ευρωπη η Βενετια.
Ξεκινα το διαβασμα,μεχρι να παντρευτης ολο και καπου θα εχεις καταληξη.!!
 

marikaki

Member
Μηνύματα
131
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
νησια ειρηνικου
σαν συνδιασμο εγω ειχα κανει μπαλι-σιγκαπουρη,πουκετ-μπανγκοκ,αναφερομαι σε μακρινα ταξιδια γιατι με τις μερες που διαθετεις ειναι μια χαρα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλησπέρα σε όλους!
Είμαι νεό μέλος και θα ήθελα τη βοήθεια των πιο έμπειρων...
Παντρεύομαι στο τέλος Ιουλίου 2009 και μόλις άρχισαμε να σκεφτόμαστε το πιο ενδιαφέρον κομμάτι της διαδικασίας... το ταξίδι μας!
Δεν έχω κάτι στο μυαλό μου... Ξέρω ότι θα έχουμε 17-18 μέρες (μέσα σε αυτές και οι πτήσεις). Μας αρέσει να ρηλαξάρουμε αλλά όχι τόσο ώστε να μη θέλουμε να κάνουμε τίποτα άλλο...
Σκεφτόμαστε ίσως για συνδυασμό 2 τόπων, ίσως από μία βδομάδα περίπου...
Βοηθάω καθόλου;;;
Όσο για το οικονομικό, γύρω στα 2000 το άτομο, ίσως και κάτι λίγο παραπάνω (θα δείξει...).
Χίλια ευχαριστώ για τη βοήθεια...
Χμ... Θα σας πρότεινα Μια εβδομάδα στην Provence/Cote d' Azur, για μπάνια κι όχι μόνο, με βάση κάπου στη Nice ή στις Cannes και εκδρομές στην περιοχή με αυτοκίνητο. Μετά, μια βδομάδα στα βουνά και τις λίμνες της Ελβετίας.
Και τα 2 είναι υπέροχα τον Αύγουστο. Τις πόλεις καλύτερα αποφύγετέ τις - μόνο τουρίστες θα έχουν μείνει.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Χμ... Θα σας πρότεινα Μια εβδομάδα στην Provence/Cote d' Azur, για μπάνια κι όχι μόνο, με βάση κάπου στη Nice ή στις Cannes και εκδρομές στην περιοχή με αυτοκίνητο. Μετά, μια βδομάδα στα βουνά και τις λίμνες της Ελβετίας.
Και τα 2 είναι υπέροχα τον Αύγουστο. Τις πόλεις καλύτερα αποφύγετέ τις - μόνο τουρίστες θα έχουν μείνει.
Έγραψες... ότι καλύτερο μπορούν να κάνουν, απλά ας βάλουν και καμιά Ιταλική Λίμνη μέσα...
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
18 μερες 2000 ευρω το ατομο...αισιοδοξη σε βρισκω:roll:
η ωρα η καλη:clap::clap:
ολες οι προτασεις που εδοθησαν εχουν τη δικη τους ξεχωριστη ομορφια.
...και το παρισι ειναι μια επιλογη,που λογω των πολλων ημερων συνδυαζεται με κυανη ακτη.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Τον Αυγουστο το Παρισι θα ειναι αδειο απο Παριζιανους ( με παρα πολλα απο τα μαγαζια τους κλειστα γιατι οι ιδιοκτητες φευγουν και αυτοι) και η Κυανη Ακτη τινγκα (και οχι μονο απο Παριζιανους) οποτε μαλλον θα ειναι καλυτερο να το αφησουν για αλλη φορα. Ας μας διευκρινιστει ομως αν βλεπουν το γαμηλιο ταξιδι εξωτικα η ευρωπαικα.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
παντως εγω αρχες αυγουστου επισκεφτηκα το παρισι και γινοταν παντου χαμος.
η κυανη ακτη λογω της εκτασης που καταλαμβανει δε της φαινεται η πολυκοσμια.μονο στο απιστευτο μποτιλιαρισμα κοντα στο saint tropez...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Και εγω δυστυχως εχω παει και τον αυγουστο, και πραγματι γινοταν χαμος, αλλα απο τουριστες και παρα πολλα απο τα εστιατορια που ειχα σκοπο να επισκεφθω ηταν κλειστα λογω διακοπων. Τα μαγαζια που απευθυνονταν σε τουριστες παρεμεναν φυσικα ανοιχτα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom