Γαμήλιο αλλά όχι ως συνήθως!!

cathy-κι

Member
Μηνύματα
156
Likes
163
Επόμενο Ταξίδι
Τανζανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ξέμεινα από όνειρο??
Παιδιά σος!!! Πήρα κι εγώ την απόφαση να παντρευτώ... αποφάσεις κι αυτές!! Και μάλιστα φέτος το καλοκαίρι που ήταν η χρονιά που είχαμε αποφασίσει το ταξίδι του έτους να είναι το Βιετνάμ!! Ταξίδι όνειρο για μένα!!

Και τώρα προβληματίζομαι πολύ.. να πάμε Βιετνάμ?? Ή μήπως από την κούραση του γάμου και όλων των διαδικασιών δε θα το ευχαριστηθούμε??

Anyway ακούω προτάσεις.. (άλλους προορισμούς ή πείστε με για το Βιετνάμ..χαχα!!:LOL::LOL:) και προς θεού όχι τα συνηθησμένα.. είπαμιε να μην κουραστούμε πολύ αλλά μαλδίβες, θάλασσα και ένα χλίδο-ξενοδοχείο.. δε θέλω..

Θέλω ένα ταξίδι διαφορετικό από τα άλλα..

Σημειώσεις: Μιλάμε για 20 Αυγούστου, 2 βδομάδες το πολύ και budget δεν ξέρω.. φυσικά θα προτιμούσα οικονομικά αλλά αν με πείσετε και για κάτι ακριβό δεν ξέρω αν θα πω όχι....:xmas_smile::xmas_smile::xmas_smile:
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Γιατί το σκέφτεσαι δεν καταλαβάινω???Με τον καιρό δεν ξέρω τι παίζει τον Αύγουστο γιατι έχει τους γνωστούς μουσώνες στην Ασία,οι περισσότερο ειδικοί θα τοποθετηθούν, κατά τ'άλλα βουρ!!!!!!!!
 

cathy-κι

Member
Μηνύματα
156
Likes
163
Επόμενο Ταξίδι
Τανζανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ξέμεινα από όνειρο??
Ο καιρός είναι όντως ένα θέμα!! Γιατί σκέφτομαι διάφορα..

Μια την Ασία και Βιετνάμ-Καμπότζη.. μια Λατινική Αμερική.. Εκουαδόρ,Γκαλαμπάγκος.. Περού, Βολιβία.. Αργεντινή-Παταγονία..

Έχω πάθει παράκρουση.. δεν ξέρω τι να πρωτοκοιτάξω.. και τι να αποφασίσω..

Γι'αυτό χρειάζομαι βοήθεια.. γιατί έχω χάσει τη μπάλα!!
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Βρε κάτι ταραχές που περνάω απόψε μαζί σου...όλους τους προορισμούς όνειρο μου σκέφτεσαι!Τι να σου πω,το μόνο ότι χαίρομαι που δε θα ακολουθήσεις τα τετριμμένα και πολύ καλά θα κάνεις!!!Πάντως για Περού-Βολιβία επειδή το ψάχνω μπας και ...κάποτε...ποιος ξέρει,ο Αυγουστος είναι η καλύτερη εποχή!Μήπως να ξαναπαντρευτώ?
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Αν ο χρονος και η τσεπη τα σηκωνουν, τραβα προς λατινικη αμερικη. Αλλη εμπειρια.
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ονειρεμένο Ταξίδι
Trobriand Islands...
Γαμήλιο έκανα κι εγώ στο Εκουαδόρ. Αν θέλεις, ρίξε μια ματιά στην ιστορία μου, μήπως σε βοηθήσει...:xmas_wink:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Ροζα μου με προλαβες.Την ιστορια σου θα προτεινα κ γω.Καθυ διαβασε την ...ειναι ενα αριστουργημα ...κ εφοσον κανεις που κανεις το "λαθος":bleh::bleh: κοιτα να το ευχαριστηθεις μετα.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
1.997
Likes
2.084
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Aν μπορεις πηγαινε Περου. Μοναδικη εμπειρια. Βιετναμ δεν εχω παει αλλα θα το ηθελα.
 

cathy-κι

Member
Μηνύματα
156
Likes
163
Επόμενο Ταξίδι
Τανζανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ξέμεινα από όνειρο??
Πάντως για Περού-Βολιβία επειδή το ψάχνω μπας και ...κάποτε...ποιος ξέρει,ο Αυγουστος είναι η καλύτερη εποχή!Μήπως να ξαναπαντρευτώ?
σοβαρά?? κι εγώ που νόμιζα ότι θα μου πείτε ότι για Αύγουστο ούτε να το σκέφτομαι... για πες για πες:clap::clap:
 

cathy-κι

Member
Μηνύματα
156
Likes
163
Επόμενο Ταξίδι
Τανζανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ξέμεινα από όνειρο??
Γαμήλιο έκανα κι εγώ στο Εκουαδόρ. Αν θέλεις, ρίξε μια ματιά στην ιστορία μου, μήπως σε βοηθήσει...:xmas_wink:
Εκουαδόρ εεεε?? γαμήλιο?? εννοείται ότι θα τη διαβάσω!! τέλειαααααα:clap::clap:
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ονειρεμένο Ταξίδι
Διάστημα
Αυγουστο στο Βιετνάμ θα μουλιάσετε από την υγρασία. Πήγαμε πέρσι Ιούλιο και ειδικά στο Ανόι η ατμόσφαιρα ήταν αποπνικτική και οι ντόπιοι μας έλεγαν ότι τον Αύγουστο είναι ακόμη χειρότερα τα πράγματα.
Συν τοις άλλοις είναι ένα αρκετά δύσκολο ταξίδι από την άποψη των συνεχών μετακινήσεων. Αν θες και λίγη χαλάρωση και να γυρίσεις εκεί μάλον δεν θα τα καταφέρεις και τα δύο.
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
σοβαρά?? κι εγώ που νόμιζα ότι θα μου πείτε ότι για Αύγουστο ούτε να το σκέφτομαι... για πες για πες:clap::clap:
Η FRIDA08 που έχει την εμπειρία από το καλοκαίρι στο Βιετνάμ νομίζω σου δείχνει το δρόμο που οδηγεί...Λατινική Αμερική!!!Αν σε ενδιαφέρει για Περού μία ιστορία που εγώ προσωπικά τη ρούφηξα είναι της Κικής http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...9-%F4%E7%ED-%EA%E1%F1%E4%E9%DC-%EC%E1%F2.html, έχει βέβαια κι άλλες πολύ καλές!Όσο για τον καιρό έχω διαβάσει ότι οι δημοφιλείς μήνες είναι Ιούνιος-Αυγουστο γιατί είναι η ξηρή περίοδος αλλά και η πιο κρύα σε κάποιες περιοχές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom