Γαμήλιο ταξίδι Ταϋλάνδη πι πι

steliosnats

Member
Μηνύματα
9
Likes
4
Καλησπέρα σε όλους...ψαχνω να κλείσω ταξίδι για Ταϋλάνδη...μεσα στο Σεπτέμβρη με βάση διαμονής τα πι πι
....5 διανυκτερεύσεις...

Έχω διαβάσει αρκετά τόπικ του φορουμ αλλά παρόλα αυτα θα ήθελα να ρωτήσω 2-3 πραγματάκια τους γνώστες.

Όλα τα ταξίδια στην Ευρώπη τα έχω οργανώσει μόνος μου...ετσι σκεφτομουν κ για αυτό μετά από πολλές συμβουλές εδω μέσα παρόλα αυτά δεν μπορώ να αποβάλλω το άγχος του πρώτη φορά εκτός Ευρώπης...

Οπότε θα ήθελα να ρωτήσω ποια πρακτορεία έχετε δοκιμάσει κ είναι αξιοπιστα;;;;(πολλοί λένε το tropical easy Αλλά το σάιτ δε λειτουργει)..

Είναι καλή περίοδος για εκείνη την πλευρά της ταυλανδης;;;

Μένοντας στα πι πι θα έχω την ευχερεια να δω και κάτι άλλο εκεί κοντα;;;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτερων
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Μάλλον δύσκολα θα βρείς εδώ κάποιον που το χρησιμοποίησε.Η Ταυλάνδη θεωρείτε και είναι εύκολος προορισμός.Τι θέλεις να πάρεις απο αυτούς;Όλο το πακέτο με διαμονή και ξεναγήσεις ή μόνον εκδρομές εκεί;
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Η καλυτερη περιοδος να επισκεφτεις την Ταϋλάνδη ειναι Νοεμβριο με Φεβρουαριο. Ο Σεπτεμβριος ειναι στη βροχερη περιοδο, οταν πιανει βροχη, ανοιγουν οι ουρανοι, αν δε θες να το ρισκαρεις καλυτερα να πας λιγο αργοτερα αν ειναι εφικτο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα σε όλους...ψαχνω να κλείσω ταξίδι για Ταϋλάνδη...μεσα στο Σεπτέμβρη με βάση διαμονής τα πι πι
....5 διανυκτερεύσεις...

Έχω διαβάσει αρκετά τόπικ του φορουμ αλλά παρόλα αυτα θα ήθελα να ρωτήσω 2-3 πραγματάκια τους γνώστες.

Όλα τα ταξίδια στην Ευρώπη τα έχω οργανώσει μόνος μου...ετσι σκεφτομουν κ για αυτό μετά από πολλές συμβουλές εδω μέσα παρόλα αυτά δεν μπορώ να αποβάλλω το άγχος του πρώτη φορά εκτός Ευρώπης...

Οπότε θα ήθελα να ρωτήσω ποια πρακτορεία έχετε δοκιμάσει κ είναι αξιοπιστα;;;;(πολλοί λένε το tropical easy Αλλά το σάιτ δε λειτουργει)..

Είναι καλή περίοδος για εκείνη την πλευρά της ταυλανδης;;;

Μένοντας στα πι πι θα έχω την ευχερεια να δω και κάτι άλλο εκεί κοντα;;;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτερων
Καλημέρα.
Το tropical easy είναι πρακτορείο που το έχει Έλληνας (ή δουλεύει; ). Γι' αυτό τον λόγο ήταν τόσο δημοφιλές κάποια εποχή στο φόρουμ. Τώρα δεν ακούγεται. Βρίσκεται από την άλλη μεριά, στο Σαμούι.
Έχεις πολύ χρόνο μπροστά σου για να το οργανώσεις μόνο σου. Η Ταϊλάνδη πρέπει να είναι η πιο εύκολη χώρα της ΝΑ Ασίας για να πας ανεξάρτητα. Διάβασε ιστορίες εδώ στο φόρουμ και για ό,τι απορίες ρωτάς.
Για Σεπτέμβριο ο καιρός δεν είναι πολύ ευνοϊκός. Ιδίως για την μεριά που είναι τα Πι Πι. Καλύτερα από την άλλη μεριά: Κο Σαμούι, Πανγκάν και νωρίς τον Σεπτέμβρη, αλλιώς το αφήνεις για μετά τον Δεκέμβριο.
Δεν θα είχα ως βάση τα Πι Πι. Τα βρίσκω πολύ περιοριστικά. Καλύτερα Κράμπι και στην χειρότερη Πουκέ και βέβαια από την άλλη μεριά τα νησιά που σου είπα. Πανγκάν καλύτερα.
 
Last edited:

steliosnats

Member
Μηνύματα
9
Likes
4
Στην ουσία αυτό π με ενδιαφέρει απο το πρακτορείο είναι η μετακίνηση από και προς το αεροδρόμιο και στην ουσία η μεταφορά μου στα πι πι καθώς και 2-3 πράγματα εκδρομές από εκεί...

Για τη διαμονή το έχω συνειδητοποιήσει οτι είναι περιοριστικά. Όμως το χε όνειρο ζωής (πολύ πριν την ταινια) η μέλλουσα σύζυγος.. οπότε δεν είναι διαπραγματεύσιμη το μερος...
Η ημερομηνία αλλάζει οπότε κοιτάζω για Φεβρουάριο του χρόνου τότε..

Θεωρείται ότι είναι τσάμπα τα επιπλέον χρήματα του πρακτορείου ;;;και μπορώ να τα οργανώσω όλα μόνος μου;;;

Με πιάνει ένα άγχος ότι θα κατεβω από το αεροπλάνο κ δε θα ξέρω που να αρχίσω κ που να τελειώνω...προφανως θα μου άρεσε να το οργανώσω μόνος μου.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Στην ουσία αυτό π με ενδιαφέρει απο το πρακτορείο είναι η μετακίνηση από και προς το αεροδρόμιο και στην ουσία η μεταφορά μου στα πι πι καθώς και 2-3 πράγματα εκδρομές από εκεί...

Για τη διαμονή το έχω συνειδητοποιήσει οτι είναι περιοριστικά. Όμως το χε όνειρο ζωής (πολύ πριν την ταινια) η μέλλουσα σύζυγος.. οπότε δεν είναι διαπραγματεύσιμη το μερος...
Η ημερομηνία αλλάζει οπότε κοιτάζω για Φεβρουάριο του χρόνου τότε..

Θεωρείται ότι είναι τσάμπα τα επιπλέον χρήματα του πρακτορείου ;;;και μπορώ να τα οργανώσω όλα μόνος μου;;;

Με πιάνει ένα άγχος ότι θα κατεβω από το αεροπλάνο κ δε θα ξέρω που να αρχίσω κ που να τελειώνω...προφανως θα μου άρεσε να το οργανώσω μόνος μου.
Ναι μπορείς να το οργανώσεις μόνο σου. Έχεις άπλετο χρόνο να ψαχτείς. Αγόρασε ή κατέβασε έναν πρόσφατο οδηγό (lonely planet, rough guides) και με βάση αυτόν άρχισε την αναζήτηση. Οι Ταϊλανδοί κάνουν θαύματα με τις μεταφορές και είναι αξιόπιστοι. Εγώ είχα κλείσει σε ένα εισιτήριο: πλοίο από νησί, πούλμαν και εσωτερική πτήση και λειτούργησαν όλα άψογα. Στην Ελλάδα είμαστε πολύ πίσω τους.
Στην τελική, αν μετά το δικό σου ψάξιμο, δεν βγάζεις ακόμα άκρη, πας σε πρακτορείο.
 

steliosnats

Member
Μηνύματα
9
Likes
4
Μάλιστα.. κατάλαβα.. θα αρχίσω να ξεψσχνιζ το ίντερνετ...ναι το διάβασα κ σε άλλα τοπίο αυτό για τις μεταφορές...κ ότι έχει πολλά πρακτορεία π εξυπηρετούν..

Οκ. Θα αρχίσω να εξερευνά κ οπότε χρειαστεί κάτι θα επανέλθω.

Για τις low cost τύπου scoot τι εικόνα εχετε;;;έχω διαβάσει διαφορά.
 

steliosnats

Member
Μηνύματα
9
Likes
4
Νομίζω άλλη 1 βρήκα αλλά δεν τα θυμάμαι τωρα...οπως κ να έχει θα σε ενημερώσω...

Θεωρεις ότι μπορώ να τα κλείσω όλα πριν ξεκινησω;;;μεταφορές εκεί...αεροδρομια πλοία κλπ;;Η μόνο απο εκει;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.235
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom