Γαμήλιο ταξίδι αλλά πού...

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
Καλημέρα σε ολους και σε όλες. Θα ήθελα τη βοήθειά σας στο παρακάτω.Με τη γυναίκα μου παντρεύουμε ένα ζευγάρι το καλοκαίρι και είπαμε για δώρο να τους κάνουμε το ταξίδι του μέλιτος. Να σας δώσω ένα δυο στοιχεία. Θέλουν χαλαρό παραθαλάσσιο μέρος με ωραίες παραλίες απλά και μόνο για να ξεκουραστούν. Δεν ενδιαφέρονται για αξιοθέατα και τέτοια. Αρχικά σκέφτηκα Κάπρι αλλά ψάχνοντας λιγάκι ξενοδοχεία είπα να το αφήσω. Το στοιχείο που αναφέρω εγώ είναι το κόστος. Πιστεύω πως με τη βοήθειά σας θα καταλήξω κάπου.Καλημέρα και πάλι και Καλό Πάσχα σε όλους μας!!!
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Θα προτείνω Τυνησία ή παράλια Τουρκίας.
Πιστεύω ότι είναι ότι πιο φθηνό για δώρο εκτός Ελλάδας.
Χαμαμέτ, Σους ή Τοζέρ στην Τυνησία. Δεν θα ξετρελαθούν βέβαια από τις παραλίες αλλά γι' αυτό έχουν όλα τα ξενοδοχεία πισίνα και το ταξίδι τους θα έχει διαφορετικό άρωμα.
Το Μπουργκάς στην Τουρκία είναι καλή επιλογή (χωρίς να έχω ιδέα από παραλίες) αλλά δεν είναι ιδιαίτερα χαλαρό.
Γενικά η Μεσόγειος δεν έχει πολύ χαλαρά παραθαλάσσια μέρη το καλοκαίρι και δυστυχώς η Ευρώπη σε γενικές γραμμές είναι απλησίαστη γι' αυτό που ψάχνεις.

 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
μονο Τυνησια μπορω να σκεφτω κ εγω.
αν τους αρεσει ο υποβρυχιος κοσμος κ η ερυθρα θαλασσα.

παντως μια λυση ειναι πχ να τους κανετε μονο τα αεροπορικα οποτε να βαλουν την διαμονη
ή το αναποδο
(για πιο μακρυνο προορισμο)
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Αν το ταξίδι γίνει Αύγουστο ποιο φθηνά θα σας έρθει σαν δώρο ολόκληρο το πακέτο 7 ημερών στην Τυνησία παρά τα αεροπορικά εισιτήρια μόνο!

Η Ερυθρά θάλασσα είναι πιο ακριβή γι' αυτό και δεν την πρότεινα.
 

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
Δεν είναι του υποβρυχίου. Είναι από τα ζευγάρια που θέλουν να λιώνουν στην παραλία ή στην πισίνα του ξενοδοχείου. άντε το πολύ πολύ να πάνε και μια βόλτα στην πόλη να περπατήσουν βραδάκι. Είχα στο μυαλό μου Κροατία, κάποιες μικρές πόλεις της Ιταλίας παραθαλάσσιες (κάπου είχα διαβάσει αλλά δεν θυμάμαι, για μικρές πόλεις όχι τοσο γνωστές αλλά πολύ ωραίες), μετά σκέφτηκα Μαγιόρκα, Μάλτα. Τυνησία δεν νομίζω να ενδιαφέρονται. Βασικά δεν ψάχνω κάτι σε στυλ Ίμπιζα όταν λέω χαλαρό μέρος. Βρήκα Μαγιόρκα φθηνό ξενοδοχείο αλλά τα αεροπορικά είναι στο θεό. help!!!!!!!!!!!
 

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
Αν το ταξίδι γίνει Αύγουστο ποιο φθηνά θα σας έρθει σαν δώρο ολόκληρο το πακέτο 7 ημερών στην Τυνησία παρά τα αεροπορικά εισιτήρια μόνο!

Η Ερυθρά θάλασσα είναι πιο ακριβή γι' αυτό και δεν την πρότεινα.
σε βλέπω να υποστηρίζεις θερμά τη χώρα...είναι τόσο ωραία πια? τι κόστος είναι το πακέτο που λες (μια τάξη τιμών)...
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Δεν είναι του υποβρυχίου. Είναι από τα ζευγάρια που θέλουν να λιώνουν στην παραλία ή στην πισίνα του ξενοδοχείου. άντε το πολύ πολύ να πάνε και μια βόλτα στην πόλη να περπατήσουν βραδάκι. Είχα στο μυαλό μου Κροατία, κάποιες μικρές πόλεις της Ιταλίας παραθαλάσσιες (κάπου είχα διαβάσει αλλά δεν θυμάμαι, για μικρές πόλεις όχι τοσο γνωστές αλλά πολύ ωραίες), μετά σκέφτηκα Μαγιόρκα, Μάλτα. Τυνησία δεν νομίζω να ενδιαφέρονται. Βασικά δεν ψάχνω κάτι σε στυλ Ίμπιζα όταν λέω χαλαρό μέρος. Βρήκα Μαγιόρκα φθηνό ξενοδοχείο αλλά τα αεροπορικά είναι στο θεό. help!!!!!!!!!!!
Πρότεινα Τυνησία γιατί είναι ότι πιο φθηνό από Ελλάδα και δεν ξεκαθάρισες ότι θέλουν να πάνε μόνο Ευρώπη.
Λυπάμαι αλλά η Ευρώπη είναι λίγο ακριβή ειδικά το καλοκαίρι και θα πρέπει να βάλετε λίγο βαθύτερα το χέρι στην τσέπη.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
εγώ ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω.γιατί όλοι θέλουν ένα γαμήλιο ταξίδι ντέ και καλά σε εξωτική παραλία,έτσι για να πάνε να ειναι ξάπλα,να πίνουν κοκταίηλ και να ξεκουράζονται.
δεκτό,όμως να λάβουν υπόψιν τους οτι κάτι τέτοιο κοστίζει ακριβά πως να το κάνομε ....αφού τους συγκεκριμένους δεν τους ενδιαφέρουν αξιοθέατα κλπ...άς κλείσουν σε ένα ωραίο ξενοδοχείο στην ελλαδα κάπου(δοξα τω θεώ πήζομε απο τέτοια) και οκ!
ή θέλουν να θυμούνται και να λένε οτι πήγαν στην μαγιόρκα ,μαλδίβες και όλα αυτά τα πακέτα του να μην πώ τώρα!!!
πάντως εγώ positiv όταν κάνω τον δέκατο γάμο θα πάω στο γαιδουρονήσι!!!!!
 

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
εγώ ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω.γιατί όλοι θέλουν ένα γαμήλιο ταξίδι ντέ και καλά σε εξωτική παραλία,έτσι για να πάνε να ειναι ξάπλα,να πίνουν κοκταίηλ και να ξεκουράζονται.
δεκτό,όμως να λάβουν υπόψιν τους οτι κάτι τέτοιο κοστίζει ακριβά πως να το κάνομε ....αφού τους συγκεκριμένους δεν τους ενδιαφέρουν αξιοθέατα κλπ...άς κλείσουν σε ένα ωραίο ξενοδοχείο στην ελλαδα κάπου(δοξα τω θεώ πήζομε απο τέτοια) και οκ!
ή θέλουν να θυμούνται και να λένε οτι πήγαν στην μαγιόρκα ,μαλδίβες και όλα αυτά τα πακέτα του να μην πώ τώρα!!!
πάντως εγώ positiv όταν κάνω τον δέκατο γάμο θα πάω στο γαιδουρονήσι!!!!!
η αλήθεια είναι πως ούτε εγω το καταλαβαίνω αυτό. όσο για το γαιδουρονήσι όταν πας please πάρε με κι εμένα!!!
 

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
Πρότεινα Τυνησία γιατί είναι ότι πιο φθηνό από Ελλάδα και δεν ξεκαθάρισες ότι θέλουν να πάνε μόνο Ευρώπη.
Λυπάμαι αλλά η Ευρώπη είναι λίγο ακριβή ειδικά το καλοκαίρι και θα πρέπει να βάλετε λίγο βαθύτερα το χέρι στην τσέπη.
Εγώ να δεις πόσο λυπάμαι Μαίρη μου. Δεν μου είπες όμως, για τι ποσό μιλάμε? δεν ξέρεις ποτέ....
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Τα 7ημερα καλοκαιρινά πακέτα για διακοπές στη Βόρεια Τυνησία που έχουν διανυκτερεύσεις κυρίως στη Χαμαμέτ ξεκινούν από 500 Ευρώ και κάτι αλλά έχουν πλήρη διατροφή.
Στα ίδια περίπου κυμαίνονται και οι τιμές για Τζέρμπα που στο πρώτο μου μήνυμα την μετονόμασα σε Τοζέρ (η Τοζέρ είναι στη Νότια Τυνησία, στις παρυφές της ερήμου).

 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Η ιδέα της Κύπρου πώς σου φαίνεται?
Αν το ψάξεις μπορεί να βρεις κάποια καλή προσφορά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.557
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom