Γαμήλιο ταξίδι ....που ;;;

Mimika812

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Γεια σας ! Το όνομα μου ειναι Δήμητρα κ παντρεύομαι τοΝοεμβριο του 17... όποτε εχω ξεκινήσει να ψάχνω σιγα σιγα κ για το ταξίδι του μέλιτος ... :)
Λογικά θα παμε Δεκέμβρη η Ιανουάριο..
που ειναι καλύτερα να παμε εκείνη την εποχή;
8-10 μερες έχουμε στο μυαλό μας...
Απλα εχω ενα πρόβλημα ..... ο άντρας μου φοβάται πολυ τα αεροπλάνα και δυσκολεύεται να ταξιδέψει πάνω απο 5 ωρες ...εχει παει Παρίσι κ Βαρκελώνη πιο παλιά....
εχω ειχα παντα στο μυαλό μ για ταξίδι του μέλιτος κατι εξωτικό.... κ εχω απογοητευτεί λιγο ..... αλλα τι να κανω ;;
Υπάρχει κατι όμορφο κ αξιόλογο για τοτε , σχετικά κοντινό ;; (εως 6 ωρες δηλαδη )
Ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων ...
 

rubi

Member
Μηνύματα
85
Likes
773
Γεια σας ! Το όνομα μου ειναι Δήμητρα κ παντρεύομαι τοΝοεμβριο του 17... όποτε εχω ξεκινήσει να ψάχνω σιγα σιγα κ για το ταξίδι του μέλιτος ... :)
Λογικά θα παμε Δεκέμβρη η Ιανουάριο..
που ειναι καλύτερα να παμε εκείνη την εποχή;
8-10 μερες έχουμε στο μυαλό μας...
Απλα εχω ενα πρόβλημα ..... ο άντρας μου φοβάται πολυ τα αεροπλάνα και δυσκολεύεται να ταξιδέψει πάνω απο 5 ωρες ...εχει παει Παρίσι κ Βαρκελώνη πιο παλιά....
εχω ειχα παντα στο μυαλό μ για ταξίδι του μέλιτος κατι εξωτικό.... κ εχω απογοητευτεί λιγο ..... αλλα τι να κανω ;;
Υπάρχει κατι όμορφο κ αξιόλογο για τοτε , σχετικά κοντινό ;; (εως 6 ωρες δηλαδη )
Ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων ...
Αιγυπτος; μπορεις να συνδιασεις καιρο, νειλο και το παραθαλασσιο σαρμ ελμ σεχ. Τρεις ωρες πτηση μονο
 

Mimika812

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Πήγαινε κάπου εξωτικά και κάνε το με ανταπόκριση ώστε να μην περνάει σε διάρκεια τις 5-6 ώρες κάθε πτήση. :haha::haha:
ωραια ιδεα αλλα δε νομιζω να δεχτεί να περαςει το άγχος του αεροπλάνου 4-5 φορες ....
Καλη ιδεα πάντως !! Χεχε

Αιγυπτος; μπορεις να συνδιασεις καιρο, νειλο και το παραθαλασσιο σαρμ ελμ σεχ. Τρεις ωρες πτηση μονο
Καλη ιδεα ! Θα το ψάξω ... αξίζει ; εχεις παει ;
 
Last edited by a moderator:

rubi

Member
Μηνύματα
85
Likes
773
Καλη ιδεα ! Θα το ψάξω ... αξίζει ; εχεις παει ;
Δεν εχω παει ακομη, αλλα ειναι στο πλανο μου. Δεδομενου του περιορισμου των ωρων πτησης αξιζει. Και εξωτικα ειναι, και για αρκετες μερες αν συνδιαστει με καιρο, κρουαζιερα στο νειλο. Εξωτικοι προορισμοι υπαρχουν και καλυτεροι αλλα με πολλες ωρες πτησης πχ μαλδιβες, κουβα, ταυλανδη, μπαλι....
 

Mimika812

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Δεν εχω παει ακομη, αλλα ειναι στο πλανο μου. Δεδομενου του περιορισμου των ωρων πτησης αξιζει. Και εξωτικα ειναι, και για αρκετες μερες αν συνδιαστει με καιρο, κρουαζιερα στο νειλο. Εξωτικοι προορισμοι υπαρχουν και καλυτεροι αλλα με πολλες ωρες πτησης πχ μαλδιβες, κουβα, ταυλανδη, μπαλι....
Το μαροκο;;
 

LunaDark

Member
Μηνύματα
93
Likes
5
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γυρος του κοσμου
το μαροκο δεν θα τον ελεγα ακριβως εξωτικο προορισμο...αν στο μυαλο σου εχεις λευκη αμμο γαλαζια νερα και κοκτειλ και διαθετεις βεβαια το μπατζετ δως του ενα λεξοτανιλ δωστου ενα φιλακι για καληνυχτα και μετα ενα για καλημερα οταν θα εχετε φτασει στον (εξωτικο) προορισμο σας. Σοβαρα, πηγαινετε τωρα που δεν εχετε παιδι...μετα θα ναι πολυυυυ δυσκολο...
αιγυπτο ρε παιδια μην ειναι επκινδυνα?
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Δεν έχω πάει σαρμ ελμ σεχ αλλά η γυναίκα μου που είχε πάει πριν 12 χρόνια ακόμα έχει να λέει οτι ο βυθός εκεί, είναι οτι καλύτερο έχει δει στη ζωή της!
 

Mimika812

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
το μαροκο δεν θα τον ελεγα ακριβως εξωτικο προορισμο...αν στο μυαλο σου εχεις λευκη αμμο γαλαζια νερα και κοκτειλ και διαθετεις βεβαια το μπατζετ δως του ενα λεξοτανιλ δωστου ενα φιλακι για καληνυχτα και μετα ενα για καλημερα οταν θα εχετε φτασει στον (εξωτικο) προορισμο σας. Σοβαρα, πηγαινετε τωρα που δεν εχετε παιδι...μετα θα ναι πολυυυυ δυσκολο...
αιγυπτο ρε παιδια μην ειναι επκινδυνα?
Χαχχαχαχαχα πολυ μου αρεσε αυτή η απάντηση !! Τι ωραια που θα ήταν να ξεμπερδευα ετσι απλα με ενα λεξοτανίλ !!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom