Γαμήλιο ταξίδι σε ελληνικά νησιά

Labrinik

Member
Μηνύματα
19
Likes
11
Καλησπέρα!!! Παντρεύομαι τελευταίο Σάββατο Αυγούστου και θέλω ιδέες για νησιά για το μήνα Σεπτέμβριο. Θέλουμε αν βρούμε τα κατάλληλα δρομολόγια για συνδυάσουμε 2 μπορεί και 3 νησιά μαζί. Έχουμε πάει σε ολο το Ιόνιο, Σποράδες , Κρήτη και πρόσφατα Αμοργό και Κουφονήσια. Το τελευταίο ίσως μπει παλι στο πρόγραμμα για φέτος αφου το λατρέψαμε!!! Έχετε καμία ιδέα;;;; Ευχαριστώ πολύ 🙂
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.369
Likes
3.416
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Το πρώτο πράγμα που αυθόρμητα θα σκεφτόμουν θα ήταν η Σαντορίνη (με διαμονή 5στερη με θέα στην καλντερα 😉)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.318
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Φολέγανδρο - Σίκινο με τα χίλια κι από κει πλοίο για Νάξο και Κουφονήσια, αν και θα προτιμούσα τη Δονούσα αφού το τελευταίο το 'χετε δει.
Επίσης καλή επιλογή αν θέλετε να είστε πιο κοντά είναι το Αστυπάλαια-Δονούσα με κατάληξη τα Κουφονήσια, αν και νομίζω ότι η Φολέγανδρος ενδείκνυται πιο πολύ.
 

Labrinik

Member
Μηνύματα
19
Likes
11
Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Φολεγανδρο και Αστυπάλαια το σκέφτομαι όντως. Είναι καλά πιστεύετε για αρχές Σεπτεμβρίου;
Οσο για Σαντορίνη είναι τρομερή επιλογή αλλά όσα χρήματα δώσουμε εκεί, βλέπουμε αλλά δυο νησιά χαχαχα
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.369
Likes
3.416
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Φολέγανδρο δεν έχω πάει, αλλά Αστυπάλαια που έχω πάει τη βρίσκω μια χαρά, αν και κάπως μικρή. Τη Σαντορίνη δεν σας κρύβω τη σκέφτηκα και λόγω Σεπτεμβρίου (πέρα από το ότι φυσικά είναι μοναδική και με πολλές για πολλές δραστηριότητες)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.318
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Είναι καλά πιστεύετε για αρχές Σεπτεμβρίου;
Καλά; Μόνο καλά; Ιδανικά είναι, χωρίς μελτέμια και χωρίς την ενοχλητική πολυκοσμία, με τις τιμές να πέφτουν. Τουλάχιστον έτσι συνέβαινε πάντα, δε ξέρω φέτος που είναι ακόμα μια ιδιαίτερη χρονιά.
Διαφωνώ με τον φίλο μου τον @thanos75 πάντως, Σαντορίνη θα πήγαινα μόνο από αεροδρόμιο-λιμάνι. ;)
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.369
Likes
3.416
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Α θα ψαξω και Αστυπάλαια και Φολέγανδρο να δω αν συνδέονται να παω και στα δυο.
Δυστυχώς δεν συνδέονται, θα πρέπει να αλλάξεις Νάξο η Αμοργό (είτε συμβατικό, είτε ταχύπλοο αντίστοιχα) και εκ πρώτης όψεως δεν μου φαίνεται καθόλου εύκολη διασύνδεση (και ειδικά μετά τις 10 Σεπτεμβρίου!) Δες καλύτερα είτε το ένα, είτε το άλλο σε συνδυασμό με κάποιο γειτονικό τους νησι
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Α θα ψαξω και Αστυπάλαια και Φολέγανδρο να δω αν συνδέονται να παω και στα δυο.
Για Σέριφο έχετε κάποια άποψη;;;
H Σέριφος έχει πολύ γραφική Χώρα & αρκετές ωραίες κυρίως αμμώδεις παραλίες. Σχεδόν όλες είναι ανοργάνωτες. Ο κόσμος αρχίζει και σπάει συνήθως μετά τις 15 Σεπτέμβρη, οπότε και αρχίζουν να κλείνουν κάποια εστιατόρια / μπαρ. Γενικά Σεπ΄τεμβρη θα είναι σχετικά ήρεμα.
Τι στυλ διακοπών ψάχνετε?
 

Labrinik

Member
Μηνύματα
19
Likes
11
H Σέριφος έχει πολύ γραφική Χώρα & αρκετές ωραίες κυρίως αμμώδεις παραλίες. Σχεδόν όλες είναι ανοργάνωτες. Ο κόσμος αρχίζει και σπάει συνήθως μετά τις 15 Σεπτέμβρη, οπότε και αρχίζουν να κλείνουν κάποια εστιατόρια / μπαρ. Γενικά Σεπ΄τεμβρη θα είναι σχετικά ήρεμα.
Τι στυλ διακοπών ψάχνετε?
Εκτός οτι θέλουμε σε όποια νησιά επιλέξουμε να τα δούμε αρκετά καλά, μας αρέσει πολυ να έχει ηρεμία και όμορφες θάλασσες. Να απολαύσουμε θέα μπάνιο και όμορφα τοπία. Ετσι σκέφτομαι δυο μεγαλουτσικα νησιά για πέντε μέρες το καθένα και αν βγει και ενα μικρό για κλείσιμο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.216
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom