Γαμηλιο Ταξιδι!!!Yeah!! Αλλά που??

zampeiros22

Member
Μηνύματα
80
Likes
1
Ψάχνω και εγώ γαμήλιο ταξίδι για τέλος Αυγούστου σκεφτόμουν εξωτερικό με γκρουπ οργανωμένο αλλά πιστεύω ότι θα κουραστούμε αρκετά οπότε κοίταζα για Χανιά και ψάχνω κάποιο ξενοδοχείο lux να είναι κοντά η θάλασσα να μην είμαστε όλη την ώρα στο αυτοκίνητο και να μας παρέχει το ξενοδοχείο κάποιες ανέσεις. Εκτός από Χανιά και Σαντορίνη που πήγα πέρυσι έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο μέρος με καλό ξενοδοχείο?
 

dimivar

Member
Μηνύματα
54
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Moscow
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Ψάχνω και εγώ γαμήλιο ταξίδι για τέλος Αυγούστου σκεφτόμουν εξωτερικό με γκρουπ οργανωμένο αλλά πιστεύω ότι θα κουραστούμε αρκετά οπότε κοίταζα για Χανιά και ψάχνω κάποιο ξενοδοχείο lux να είναι κοντά η θάλασσα να μην είμαστε όλη την ώρα στο αυτοκίνητο και να μας παρέχει το ξενοδοχείο κάποιες ανέσεις. Εκτός από Χανιά και Σαντορίνη που πήγα πέρυσι έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο μέρος με καλό ξενοδοχείο?
Θα ηταν πιο εύκολο αν μας έλεγες σε τι budget εισαι αν θες εξωτερικό, και οταν λεω εξωτερικό εννοώ Ευρώπη Ασία και Αμερική?? περιμενω!!
 

zampeiros22

Member
Μηνύματα
80
Likes
1
Budget δεν έχω θέμα.. Αμερική έχω ξανά πάει.ψάχνω να πάω κάπου που να μην μας φάνε οι ώρες στο αεροπλάνο. Ευρώπη έχω πάει Τσεχία,Γαλλία και Νότια Ιταλία..
 

dimivar

Member
Μηνύματα
54
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Moscow
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Budget δεν έχω θέμα.. Αμερική έχω ξανά πάει.ψάχνω να πάω κάπου που να μην μας φάνε οι ώρες στο αεροπλάνο. Ευρώπη έχω πάει Τσεχία,Γαλλία και Νότια Ιταλία..
Απο οτι καταλαβα δεν θες πολλες ωρες στο αεροπλάνο!! Θες κατι σε Ευρώπη!!! Λονδίνο δεν ειναι καλη περίοδος για αυτο δεν το συνιστώ!! Το Λονδίνο για εμενα λεει Πάσχα και Χριστούγεννα!!! Ελβετία θα έλεγα!! Θα προσγειώσεις ζυριχη θα κάτσεις 2-3 μερες και μετα τρενο/αμάξι για αλλες πόλης όπως γενευη!!! Καθεσαι 2-3 μερες γενευη και μετα γυρνάς απο εκει!!
Πόλη καλός προορισμός επισης ειναι και η Βαρκελώνη αφου ειναι κοντά στην θαλασσα τέλος Αυγούστου δεν εχει πολυ ζέστη και εχει και πολλα μέρη να δεις!! Απο Ελλάδα Σαντορίνη θα ηταν τέλειος προορισμός!! Ειναι μαγευτικά!! Αν δεν ειχες θεμα με τις πολλες ωρες θα σου έλεγα 5 μερες Σιγκαπούρη(εχει παρα πολλα πραγματα) και μετα αλλες πεντε στο πουκετ(εκει θα πηγαίνεις μονοήμερες σε νησιαΜ!!
Εσυ αποφασίζεις!,
 

zampeiros22

Member
Μηνύματα
80
Likes
1
Σαντορίνη πήγα πέρυσι.. Λονδίνο έχω πάει δεν τρελάθηκα.. Είμαι ανάμεσα σε Πόρτο, Μαλαγα, Φλωρεντία και Εδιμβούργο. Το πολύ 10 ώρες αεροπορικος δεν με πειράζει..

Ξέχασα και Βιέννη..
 
Last edited by a moderator:

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
Εγώ μπερδεύτηκα λιγο. Απο τη μια δε θέλεις να σας φάνε οι ωρες στο αεροπλάνο, αλλά μεχρι 10 ωρες ειναι οκ; Άρα μπορείτε να πάτε και προς Ασία και προς καραιβικη...ειναι παααρα πολλές οι επιλογές.
 

zampeiros22

Member
Μηνύματα
80
Likes
1
Με την έννοια ότι υπάρχουν και ταξίδια άνω των 10 ωρών γι αυτό το διευκρινιζω. Είμαι ανάμεσα σε αυτούς τους προορισμούς που έγραψα πιο πάνω. Αν κάποιος έχει επισκέπτει τα μέρη αυτά ας μου πει να αρχίσω να απορριπτω..
 

dimivar

Member
Μηνύματα
54
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Moscow
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Σαντορίνη πήγα πέρυσι.. Λονδίνο έχω πάει δεν τρελάθηκα.. Είμαι ανάμεσα σε Πόρτο, Μαλαγα, Φλωρεντία και Εδιμβούργο. Το πολύ 10 ώρες αεροπορικος δεν με πειράζει..
Δεν εχω παει σε κανένα απο αυτο που σκέφτεσαι εκτος απο Αυστρία δηλ Βιέννη!! Άρα δεν μπορω να σε βοηθήσω!! Καλα να περασετε οπου και αν πατε!!
 

zampeiros22

Member
Μηνύματα
80
Likes
1
Σε αυτά καταλήγουμε και εμείς θα διαβάσω και στο φόρουμ για να πάρω και περισσότερες πληροφορίες σαν ευκολία στις μετακινήσεις που λέτε ότι είναι καλύτερα Βιέννη ή Εδιμβούργο ?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Σε αυτά καταλήγουμε και εμείς θα διαβάσω και στο φόρουμ για να πάρω και περισσότερες πληροφορίες σαν ευκολία στις μετακινήσεις που λέτε ότι είναι καλύτερα Βιέννη ή Εδιμβούργο ?
εγώ που πήγα και στα δύο θα σου πρότεινα Εδιμβούργο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.369
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom