Γαμηλιο ταξιδι Σκωτία!!!

marychristos

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Γεια σας!!! Ετοιμαζομαστε για το γαμηλιο ταξιδι μας αρχες Νοεμβρίου για 8 μερες και ειμαστε αναμεσα Ρώμη η Σκωτια-Χαιλαντς...Εσεις τι προτεινετε?
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.303
Likes
1.774
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Η Σκωτία είναι υπέροχη και αν ψαχνετε κάτι ρομαντικό δεν υπάρχει πιο ωραίο σκηνικό.
Το μόνο θέμα είναι ο καιρός...εγω ειχα βρεθεί μέσα Νοεμβρη και χιονιζε (τσουχτερο κρύο με -1 βαθμους)
 

marychristos

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Η Σκωτία είναι υπέροχη και αν ψαχνετε κάτι ρομαντικό δεν υπάρχει πιο ωραίο σκηνικό.
Το μόνο θέμα είναι ο καιρός...εγω ειχα βρεθεί μέσα Νοεμβρη και χιονιζε (τσουχτερο κρύο με -1 βαθμους)

Σευχαριστώ πολυ!!!Πως την παλεψατε με το κρυο???
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.303
Likes
1.774
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Μην σου πω ψέματα...από καφέ σε κάστρο και από κάστρο σε μπυραρία :)
θέλω να ξαναπάω κάποια στιγμή άνοιξη γιατί είναι πραγματικά υπέροχο μέρος.
Βέβαια είναι και πόσο αντέχεις το κρύο, που εγώ δεν το αντέχω καθόλου.
 

marychristos

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Μην σου πω ψέματα...από καφέ σε κάστρο και από κάστρο σε μπυραρία :)
θέλω να ξαναπάω κάποια στιγμή άνοιξη γιατί είναι πραγματικά υπέροχο μέρος.
Βέβαια είναι και πόσο αντέχεις το κρύο, που εγώ δεν το αντέχω καθόλου.

Εκτος απο Εδιμβούργο, ποια άλλα μερη αξίζει να επισκεφτουμε και να μεινουμε?
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.967
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Και εγω προτεινω Σκωτια! Ειναι ενας παραμθενιος και μυστηριος προορισμος (...η ομιχλη ενισχύει το μυστηριο!)
Οσο για το κρυο ειναι πως θα τυχει...Και εγω Νοεμβριο πηγα αλλα ηταν φυσιολογικες οι συνθηκες (...σαν Ιανουαριος στην Ελλαδα ας πουμε!)Για να εισαι σιγουρη παιρνεις ενα ζευγαρι ισοθερμικα και κασκολ/σκουφί και εισαι ετοιμη για ολες τις θερμοκρασίες!
Εμεις ειχαμε συνδυασει το ταξιδι με Λονδινο, οπου ειχε κλιμα Νοεμβρίου στη Θεσσαλονικη (υγρασια κυριως αλλα νορμαλ θερμοκρασιες) και δεν ειχα παρει μαζι μου σκουφι...Αγορασα απο το Εδιμβουργο "αυτακια" τα οποια φορεσα κυριως στις εκδρομες που καναμε στα Lowlands/Highlands δηλαδη εκτος πολης.
Για να μη "ριξουμε" ομως και τη Ρωμη, να πούμε οτι ειναι επισης ονειρεμενη πολη αλλα ευκολα προσβασιμη ανα πασα στιγμη....Οπότε για γαμήλιο θα ψηφιζα κατι πιο μακρινο και ιδιαίτερο!
 

marychristos

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Και εγω προτεινω Σκωτια! Ειναι ενας παραμθενιος και μυστηριος προορισμος (...η ομιχλη ενισχύει το μυστηριο!)
Οσο για το κρυο ειναι πως θα τυχει...Και εγω Νοεμβριο πηγα αλλα ηταν φυσιολογικες οι συνθηκες (...σαν Ιανουαριος στην Ελλαδα ας πουμε!)Για να εισαι σιγουρη παιρνεις ενα ζευγαρι ισοθερμικα και κασκολ/σκουφί και εισαι ετοιμη για ολες τις θερμοκρασίες!
Εμεις ειχαμε συνδυασει το ταξιδι με Λονδινο, οπου ειχε κλιμα Νοεμβρίου στη Θεσσαλονικη (υγρασια κυριως αλλα νορμαλ θερμοκρασιες) και δεν ειχα παρει μαζι μου σκουφι...Αγορασα απο το Εδιμβουργο "αυτακια" τα οποια φορεσα κυριως στις εκδρομες που καναμε στα Lowlands/Highlands δηλαδη εκτος πολης.
Για να μη "ριξουμε" ομως και τη Ρωμη, να πούμε οτι ειναι επισης ονειρεμενη πολη αλλα ευκολα προσβασιμη ανα πασα στιγμη....Οπότε για γαμήλιο θα ψηφιζα κατι πιο μακρινο και ιδιαίτερο!
Ωραια!!και εμεις ετσι το σκεφτομαστε οτι Ρωμη μπορουμε να παμε πιο ευκολα σε αλλη χρονικη στιγμη...Οποτε λεμε να οργανωθουμε για Σκωτια, μια και ειναι το honeymoon!

Περιοχές στη Σκωτία που θα μου προτεινες να επισκεφθουμε?Σκεφτομαστε να παρουμε αμαξι για Road trip και να μεινουμε σε χωριουδακια...
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.798
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom