Γαμηλιο ταξιδι!!

anastasia82

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Παιδια θελω τις καλυτερες ιδεες σας για ενα αξεχαστο εξωτικο μηνα του μελιτος καθως τον Ιουλιο παντρευομαι....Υπ οψιν οτι ψαχνω για τροπικα μερη με λευκες παραλιες και γαλαζοπρασινα νερα......!!!!
THNX!!!:clap:
 

anastasia82

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Ευχαριστώ.... Παρεπιπτόντως το περασμένο μήνα ημούν Ισπανία και συγκεκριμένα Βαρκελώνη με παρέα, άλλη φάση!Για γαμήλιο είχα κλείσει Ταϋλάνδη αλλά με τις αναταράξεις το ξανασκέφτηκα και ακύρωσα.... καλά έκανα;
 

turms

Member
Μηνύματα
2.069
Likes
2.829
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
το αν εκανες καλα θα φανει στην πορεια...
τωρα για το γαμηλιο τα πραγματα για μενα ειναι καπως πιο συνθετα...

ποσα λεφτα θες να διαθεσεις, ποσο μακρια μπορεις να πας (καποιοι δεν αντεχουν πολλες ωρες αεροπλανο), θες μονο ξενοδοχειο-θαλασσα κ κοκτεηλ ή να δεις κ καποια πραγματα κλπ...

εγω δυστυχως μονο Αγ.Δομηνικο κ Μεξικο εχω παει απο εξωτικα οποτε δεν μπορω να σου πω για καποιο πλην αυτων.
 

anastasia82

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
το αν εκανες καλα θα φανει στην πορεια...
τωρα για το γαμηλιο τα πραγματα για μενα ειναι καπως πιο συνθετα...

ποσα λεφτα θες να διαθεσεις, ποσο μακρια μπορεις να πας (καποιοι δεν αντεχουν πολλες ωρες αεροπλανο), θες μονο ξενοδοχειο-θαλασσα κ κοκτεηλ ή να δεις κ καποια πραγματα κλπ...

εγω δυστυχως μονο Αγ.Δομηνικο κ Μεξικο εχω παει απο εξωτικα οποτε δεν μπορω να σου πω για καποιο πλην αυτων.
Γύρω στα 1500 - 2000 ευρω το άτομο για εισιτήρια και διαμονή για 7-8 μέρες είναι καλά πιστεύω...... και κατα βάση ξεκούραση.... Ο Άγιος Δομίνικος τι λέει;:shock:
 

anastasia82

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
το αν εκανες καλα θα φανει στην πορεια...
τωρα για το γαμηλιο τα πραγματα για μενα ειναι καπως πιο συνθετα...

ποσα λεφτα θες να διαθεσεις, ποσο μακρια μπορεις να πας (καποιοι δεν αντεχουν πολλες ωρες αεροπλανο), θες μονο ξενοδοχειο-θαλασσα κ κοκτεηλ ή να δεις κ καποια πραγματα κλπ...

εγω δυστυχως μονο Αγ.Δομηνικο κ Μεξικο εχω παει απο εξωτικα οποτε δεν μπορω να σου πω για καποιο πλην αυτων.
A! και η απόσταση δε με νοιάζει........!!!!!
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Kατα λάθος το πάτησα το ευχαριστώ και δεν ξέρω αν μπορώ να το σβήσω...
Δεν πειράζει όμως το ευχαριστώ δεν έκανε ποτέ κακό σε κανένα....
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Αν πραγματικα θελεις να πας σε ενα μερος που θα σου μεινει αξεχαστο , διαλεξε Αγιο Δομηνικο! Συγκεκριμενα στο βορειο μερος του νησιου , αλλα και η Πουντα Κανα αφου ενδιαφερεστε για ρηλαξ σε πανεμορφη εξωτικη παραλια , ειναι εξαιρετικη επιλογη.
Υπαρχει ενα πολυ καλο αρθρο - επισης απο γαμηλιο ταξιδι - της varioathens εδω: http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%F4%E7%F2-%EA%E1%F1%E1%FA%E2%E9%EA%DE%F2.html
επισης της athensgenia εδω:http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%E9%EF%F2-%F0%E1%F1%DC%E4%E5%E9%F3%EF%F2.html
και ενα δικο μου αλλα ειναι μακροσκελες :lol: εδω:http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...E5-%E1%E3%E9%EF-%E4%EF%EC%E7%ED%E9%EA%EF.html

 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.472
Likes
7.935
Αναστασία η ώρα η καλή!!!:)

Σαν πρώτη συμβουλή: μην ακούς τη Ρενάτα όσον αφορά σε γαμήλια ταξίδια γιατί είναι ικανή αντί για ταξίδι να σε βάλει να αγοράσεις plasma (βλ. άλλο topic):bleh::haha:

Στο θέμα μας τώρα: Ο Άγιος Δομήνικος είναι απλά κ-α-τ-α-π-λ-η-κ-τ-ι-κ-ό-ς! Είναι ιδανική επιλογή και για την τιμή που αναφέρεις και για το σκηνικό που περιγράφεις! Οπότε ξεκίνα διάβασμα και τα ξαναλέμε!
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Για γαμήλιο είχα κλείσει Ταϋλάνδη αλλά με τις αναταράξεις το ξανασκέφτηκα και ακύρωσα.... καλά έκανα;
Ταϊλάνδη και το ακύρωσες... *ο mpiftex λιποθυμά και πέφτει από την καρέκλα*
*ο mpiftex συνέρχεται και συνεχίζει*... κάτσε να φωνάξω και τους άλλους Ταϊλανδόπληκτούς να τα ακούσεις ένα χεράκι!! :haha::haha:

Πέρα από την πλάκα, νομίζω πως αδίκως τα ακύρωσες. Η Ταϊλάνδη είναι ιδανικό μέρος για γαμήλιο ταξίδι (και για μη-γαμήλιο πάλι ιδανικό είναι :p). Είμαι σίγουρος πως και στον Άγιο Δομίνικο τέλεια θα είναι βέβαια. Αλλά είναι καλή εποχή για Καραϊβική αν πας καλοκαίρι; go2dbeach, Vario, τα φώτα σας στην μελλόνυμφη!:clap:
Αν αλλάξεις γνώμη πάντως για Ταϊλάνδη, πες μου! :D
 

turms

Member
Μηνύματα
2.069
Likes
2.829
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Αγ. Δομηνικο αν πας καλοκαιρι θα πας Σαμανα που ειπαν τα παιδια...για να μην εχεις προβλημα με τυφωνες κλπ...εκει εγω ειχα παει στο Gran Bahia Ell Portillo (καπως ετσι γραφεται)
πολυ καλο ξενοδοχειο, λιγο πιο απομωνομενο, αρα ιδανικο για μελλονυμφους, πολυ καλο φαγητο...ειχα τρελαθει να τρωω αστακους...ειδικα ενα βραδυ ειχε μπαρμπεκιου στην παραλια με αστακους κ ισως να ειχα φαει πανω απο 6-7...ακομα απορω πως δεν επαθα τιποτα εκεινη την μερα...
η παραλια πολυ ωραια...σερβις πολυ καλο....

επισης για ακομα μεγαλυτερη απομονωση, Gran Bahia Cayo Levantado... γνωστο ως Bacardi Island...(ναι...εκει γυριστηκε μια διαφημιση του Bacardi)
 

turms

Member
Μηνύματα
2.069
Likes
2.829
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
+ στην Σαμανα υπαρχουν τα περισσοτερα φοινικοδεντρα στον κοσμο / τετρ. μετρο

ενας ολλανδος που μιλουσαμε εκει, που ηταν εκπροσωπος ενος γερμ. πρακτορειου μας ελεγε οτι οσοι παντε Πουντα Κανα ερχονται αυθημερον εκδρομες στην Σαμανα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom