Γεια σας - γύρος της Ισλανδίας κάτω από 500 ευρώ

lio13

Member
Μηνύματα
42
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Canada
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Γεια και χαρά σας. Δεν είμαι καινούριο μέλος, αλλά δεν μπορώ να δημοσιεύσω ένα θέμα εδώ https://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικές-Ιστορίες-Ευρώπη.57/ με θέμα ένα ταξίδι στην Ισλανδία που έκανα πρόσφατα (το γύρω όλης της χώρας) και με κόστος κάτω από 500 ευρώ (αεροπορικά, διαμονή, φαγητό, ατοκίνητο, βενζίνη, αξιοθέατα). Μου εμφανίζεται το μήνυμα :"You have insufficient privileges to post here.".
 
  • Like
Reactions: V_C

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.467
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Θα το κάνεις στις Ταξιδιωτικές Ιστορίες σε Εξέλιξη κ όταν την τελειώσεις ενημερώνεις τους mods κ τη μεταφέρουμε
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αυτό το μπάτζετ μου θυμίζει παλιότερες εποχές με κάτι σελίδες απατεωνογραφείων στο fb που διαφήμιζαν 6ήμερο Ισλανδία με 499 (εννοείται ότι δεν ίσχυε).
Περιμένω με αγωνία να διαβάσω πώς τα κατάφερες!
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
363
Likes
1.195
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
Ακομη κι αν εννοεις 500€ το ατομο,περιμενω λεπτομερειες.
Ιδιως σε οτι αφορα διαμονες - διατροφη κι ελπιζω να εισαι αρκετα αναλυτικος.
 

lio13

Member
Μηνύματα
42
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Canada
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ακομη κι αν εννοεις 500€ το ατομο,περιμενω λεπτομερειες.
Ιδιως σε οτι αφορα διαμονες - διατροφη κι ελπιζω να εισαι αρκετα αναλυτικος.
Το άτομο ναι, εντάξει θα προσπαθήσω να είμαι :).

Αυτό το μπάτζετ μου θυμίζει παλιότερες εποχές με κάτι σελίδες απατεωνογραφείων στο fb που διαφήμιζαν 6ήμερο Ισλανδία με 499 (εννοείται ότι δεν ίσχυε).
Περιμένω με αγωνία να διαβάσω πώς τα κατάφερες!
χαχαχαχαχα με έκανες και χαμογελάσα δεν είμαι τέτοιος! Αλλά όντως έτσι όπως το έγραψα, εκεί παραπέμπει!
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.554
Likes
4.003
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Είμαι και εγω πολυ περιεργος να δω πως το έκανες με τόσα λίγα. Σε 20 μέρες φεύγω και εγώ αλλά το υπολογίζω στα διπλά τουλαχιστον απο σένα (βεβαια με δραστηριοτητες μέσα hiking, snorkeling και blue lagoon). Αν μπορείς διόρθωσε και το "γύρω" σε "γύρος" στον τίτλο σου. Βγαζει μάτι φιλαράκι! :)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Eλπίζω να μη μας κάνει καμιά κωλοτούμπα και να μας πει ότι τα αεροπορικά ήταν από καμιά Αγγλία ή Σκανδιναβικές με €50 r/t. Θέλω αεροπορικά από Ελλάδα να δω πώς θα καταφέρει να βγάλει μπάτζετ κάτω από 500.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.908
Θυμηθηκα ενα θεμα με τα οικονομικοτερα ταξιδια μας (αληθεια που ειναι; εχω κανει και φτηνοτερα απο τοτε) και ενας ειχε αναφερει ενα που βγηκε παμφθηνο επειδη το πληρωσαν τα πεθερικα του. Ελπιζω να μη βγηκε ετσι το 500ρικο :haha:
 
Μηνύματα
67
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
España? We'll see.
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλησπέρα στο φόρουμ. Κλείσαμε εισιτήρια στα 112 ευρώ το άτομο πήγαινε έλα το άτομο, Ρέικιαβικ μέσω Λονδίνου, με WizzAir για το Νοέμβριο. Οι ώρες των πτήσεων δεν βολεύουν για ανταπόκριση οπότε θα μείνουμε μία μέρα πριν και μία μετά την Ισλανδία στο Λονδίνο. Για τη διαμονή μας στο Ρέικιαβικ έχουμε βρει μέσω booking (προσφορά genius, non refundable) δίκλινο ενοικιαζόμενο στα 570 ευρώ (σύνολο) για 5 βράδια. Ο μόνος λόγος που δεν το κλείνουμε ακόμα είναι γιατί ψάχνουμε και άλλες εναλλακτικές - αυτοκίνητο και εκδρομές σε άλλες περιοχές. Όσον αφορά τη διαμονή σκεφτόμαστε και το couchsurfing. Πάντως 500 το άτομο ακόμα και με τόσο φθηνά εισιτήρια και με couchsurfing ακόμα, δε νομίζω να μας βγει, όταν για ένα χάμπουργκερ από τα KFC θέλεις 12 ευρώ.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
5 μέρες στο Ρέικιαβικ; Γιατί; Είναι τόσο όμορφη η χώρα που αξίζει να τη γυρίσεις και τα ωραιότερα μέρη της δε γίνονται με ημερήσια από την πρωτεύουσα.
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
ειμαι πραγματικα και εγω περιεργος να διαβασω αυτες τις λεπτομεριες :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom