Γεια σας

Nat ni

Member
Μηνύματα
101
Likes
139
Γεια σας.Ανακαλυψα το travel stories πριν λίγους μήνες.Με βοήθησε στο καλοκαιρινό μου ταξίδι στην Ταυλανδη και όταν εχω χρόνο ξεχνιεμαι διαβάζοντας τις ιστορίες του.Λατρευω, όπως όλοι σας τα ταξίδια .Εχω ταξιδέψει ,όχι όσο θα ήθελα,αλλά αρκετά στην Ευρώπη και στις ΗΠΑ,λίγο Βραζιλία ,Μαροκο,Αίγυπτο (την λατρευω),Καραιβικη,Κούβα.Στην Ασία όμως,είχα παει μόνο Ισραήλ (αν μπορούμε να το πούμε Ασία ).Ενα μεγάλο κενό,σε χώρες και πολιτισμούς που με τραβούσαν πάντα.Εφτασε λοιπόν φέτος η ώρα να πάω πρώτη φορά..Που βέβαια θα πήγαινα;Μπορεί βέβαια στους πολυταξιδευμενους να ακουστεί κοινότυπο,αλλά αποφασίσαμε εγώ και άντρας μου να πάμε Ταυλανδη,Μπανγκοκ,Κο Σαμουι.Πηραμε τα παιδιά μας και πήγαμε.Η Μπανγκοκ ειναι τέλεια .Μεναμε riverside και λατρεψα το ποτάμι,τους ναούς,τον καιρό,τις ξαφνικές τροπικες καταιγίδες ,όλα.Αν μπορούσα θα πήγαινα αύριο πάλι.Το Κο σαμουι ωραίο ,αλλά ....Σαουεγκ,πως να καταστρέψεται ένα παράδεισο.Αν πάω πάλι ,θα προτιμησω ενα λιγότερο τουριστικό νησί .Παρ όλα αυτά κι εκεί μου άρεσε.Το ταξίδι έχει τελειώσει εδώ και είκοσι μέρες και εγώ αρνούμαι να επιστρέψω.Το μυαλό μου ειναι συνέχεια εκεί.Εικονες,μυρωδιές,γεύσεις ,αισθήσεις μου έρχονται πολλές φορές μεσα στη μέρα.Ταυτοχρονα οργάνωνω το επόμενο ταξίδι,Ινδία,Μιανμάρ ,Κίνα ,δεν ξέρω τι να διαλέξω.Ειναι πολυ νωρίς ακόμα μέχρι το επόμενο ταξίδι αλλά ,με χαλαρώνει να ονειρευόμαι επόμενα ταξίδια όπως με χαλαρώνει να διαβάζω τις ιστορίες σας ανά τον κόσμο.Σας ευχαριστώ, θα τα ξαναπούμε.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλώς όρισες στην παρέα μας. Πολύ όμορφα ταξίδια έχεις κάνει. Εύχομαι με το καλό και το επόμενο στην Κίνα :p
 

deka

Member
Μηνύματα
471
Likes
347
Επόμενο Ταξίδι
Mama Africa
Ταξίδι-Όνειρο
Περού/Γουατεμάλα/Ν.Πάσχα
:welcome2: Καλώς ήρθες στην παρέα μας!
Πάντα όμορφα ταξίδια!
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Καλως ηρθες και απο εμας.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
καλώς όρισες και από εμένα.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.385
καλώς όρισες και καλά ταξίδια .....
Στα πόστα σας βλέπω όλοι.....αντε γιατι μες το καλοκαίρι το ξεφτιλίσατε μερικοί-μερικοί...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom