Γενικά Γενικές αεροπορικές απορίες.

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Λοιπον,παντα το ειχα απορια.
Κατι ειχα δει σχετικα αλλα μετα δεν το εψαξα και πολυ αλλα σημερα σε μια συητηση που ειχα το θυμηθηκα παλι.

Σε ενα ταξιδι σε economy class,με stopover,μπορω να μπω στο business lounge ή σε αυτο της πρωτης θεσης?

Και αν ναι,φανταζομαι θα πρεπει να πληρωσω.
Η τιμη σιγουρα θα διαφερει αναλογα με την εταιρεια,εφοσον υπαρχει αυτη η δυνατοτητα.

Ξερω οτι στους γνωσες των αεροπορικων εταιρειαων μπορει να φαινεται αστεια η απορια μου αλλα παντα το ειχα στο μυαλο μου και ποτε δεν το εψαξα.

Οποτε αν καποιος εχει απαντησεις στις ερωτησεις μου θα ηταν πολυ καλο!!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Κοίτα το Priority Pass.

Ξεκινά από ετήσια συνδρομή ?100 όπου πληρώνεις μειωμένη τιμή για μια επίσκεψη σε ένα lounge και φτάνει στα ?400 ετήσια συνδρομή για απεριόριστη δωρεάν χρήση όσων lounges θέλεις.

Sent from my iPod using Travel stories
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Κοίτα το Priority Pass.

Ξεκινά από ετήσια συνδρομή ?100 όπου πληρώνεις μειωμένη τιμή για μια επίσκεψη σε ένα lounge και φτάνει στα ?400 ετήσια συνδρομή για απεριόριστη δωρεάν χρήση όσων lounges θέλεις.

Sent from my iPod using Travel stories
Αρχικα ευχαριστω για την απαντηση.

Προφανως αυτο που αναφερεις και συμφερει σε περιπτωση που ταξιδευεις αρκετα ως πολυ και θελεις τετοιους ειδους υπηρεσιες.

Εγω περισσοτερο αναφερομουν,ας πουμε,για μια περιπτωση,ετσι για να παρει καποιος μια ιδεα.

Υπαρχει περιπτωση να μπει σε καποιο lounge?
Προσφερουν κατι τετοιο οι εταιρειες?

Κατι ειχα δει ας πουμε στην qatar αλλα δεν ειχα δωσει τοτε σημασια.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Κατι ειχα δει ας πουμε στην qatar αλλα δεν ειχα δωσει τοτε σημασια.
Στην Doha είχα δώσει περίπου 40$ για το Oryx Lounge

Σε αρκετά lounges μπαίνεις απλά πληρώνοντας (περίπου 30? συνήθως). Όχι σε όλα...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ευχαριστω για τις απαντησεις.

Στο επομενο ταξιδι θα δοκιμασω και θα αναφερω εδω τις σχετικες λεπτομερειες.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Μια ακομη ερωτηση για τους γνωστες.

Για πτησεις μεταξυ αθηνας και λονδινου ποια εταιρεια να προτιμησω για τα μιλια?

Τι θα προτεινατε?
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Μια ακομη ερωτηση για τους γνωστες.

Για πτησεις μεταξυ αθηνας και λονδινου ποια εταιρεια να προτιμησω για τα μιλια?

Τι θα προτεινατε?
φανταζομαι δεν εχεις λογαριασμο σε καμια, ετσι δεν ειναι. Αν ειναι ετσι, να προτιμησεις αυτη που θα χρησιμοποιεις στο μελλον πιο συχνα, αν κανεις ταξιδια εσωτερικου κι ενδοευρωπαικα Aegean αν κανεις υπερατλαντικα ΒΑ:D
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Ξερετε καποια αεροπορικη εταιρια,που μπορει να εκδιδει αεροπορικα εισιτηρια με περισσοτερους απο δυο προορισμους;Δηλαδη,εισιτηριο,με προορισμο Χ,σε 2 μερες απο το Χ στο Ψ και μετα απο λιγες μερες αλλου κλπ.....και ολα αυτα σε ενιαιο εισιτηριο.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Καλησπέρα ξέρω σίγουρα την Turkish που μέσω του site μπορείς να κανείς πολλαπλές κρατήσεις αν επιλέξεις multiple city
 

Wisher

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Καλησπέρα! Για Βαρκελώνη(30/5/16 περίπου) και επιστροφή μια εβδομάδα αργότερα, να κλείσω από τώρα; Ή μπορει να βρω κατι καλύτερο;
Από skyscanner βρίσκω 160ευρώ από αθήνα ενώ με ryanair 66 απο θεσσαλονικη για χιρόνα,τι συμβουλεύετε; :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom