Γερμανία Γερμανία(Αννόβερο) ~ Καμιά πρόταση;

georgep800

Member
Μηνύματα
38
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ασία
Σκέφτομαι τον άλλο μήνα να πάω σε μια έκθεση στο Ανόβερο της Γερμανίας. Σκοπεύω να μείνω 5-6 ημέρες και πάω αποκλειστικά και μόνο για την έκθεση. Έλεγα λοιπόν μιας που θα πάω ως εκεί, αν υπάρχει κάποιο μέρος που να αξίζει να δω και το οποίο να είναι σχετικά κοντά στο Ανόβερο. Ή τέλος πάντων πράγματα που αξίζει κανείς να κάνει...
Καμιά ιδέα;
 

exs

Member
Μηνύματα
79
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο
Cebit, σωστά; το έχω καημό εδώ και χρόνια να πάω...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Κι'εγώ ήθελα πάντα να πάω σε μια Cebit, αλλά δεν τάχω καταφέρει μέχρι τώρα.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.857
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
πάντα μία επίσκεψη στη cebit είναι εμπειρία ζωής :)

είχα τη μεγάλη χαρά να την επισκεφτώ κάποιο κρύο σάββατο του 2005 απολαμβάνοντας τα νέα της πληροφορικής, και όχι μόνο, ιδίοις όμμασι

δυστυχώς η επίσκεψη ηταν μονοήμερη, αλλά τα ποδαράκια μου ακόμη πονάνε, απο τα πολλά περίπτερα που περιηγήθηκα...

αναρωτιέμαι αν έχει κουραγιο ο φίλος μας να κάνει άλλες εξορμήσεις μετα την εξαντλητική επίσκεψη στην εκθεση...

εύχομαι να περάσεις αξέχαστα :)
 

georgep800

Member
Μηνύματα
38
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ασία
Ναι, σωστά υποπέσατε! Cebit...

αναρωτιέμαι αν έχει κουραγιο ο φίλος μας να κάνει άλλες εξορμήσεις μετα την εξαντλητική επίσκεψη στην εκθεση...
Αυτό ακριβώς μου έλεγε και ένας φίλος... Όπως επίσης πως οι 6 ημέρες της έκθεσης δεν αρκούν για να την γυρίσεις όλη.
Για να δούμε...
 

georgep800

Member
Μηνύματα
38
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ασία
Ήμουν λίγο πριν κλείσω το πακέτο που είχα κάνει κράτηση, αλλά το ακύρωσα. Απ' ότι μου είπε ένας γνωστός δεν ήταν και ότι καλύτερο.
Ψάχνω λοιπόν να βρώ κάποιο ξενοδοχείο κοντά στην έκθεση. Υπάρχει κάποια αξιόπιστη σελίδα με ξενοδοχεία και αεροπορικά εισιτήρια να ρίξω μια ματιά;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εγώ κλείνω συνήθως είτε από το hotelclub.com είτε από το booking.com.
 

georgep800

Member
Μηνύματα
38
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ασία
Ενδιαφέρον και τα δύο! Πως πληρώνεις όταν τα κλήσεις μέσο του site;

Moυ φαίνεται λίγο δύσκολο πάντως να βρω ξενοδοχείο κοντά στην έκθεση και σε λογική τιμή...
 

exs

Member
Μηνύματα
79
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο
Ενδιαφέρον και τα δύο! Πως πληρώνεις όταν τα κλήσεις μέσο του site;

Moυ φαίνεται λίγο δύσκολο πάντως να βρω ξενοδοχείο κοντά στην έκθεση και σε λογική τιμή...
Credit card, σε περίοδο εκθέσεων μην περιμένεις τίποτε φτηνό, άσε που θα γίνεται χαμός...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Στο hotelclub πληρώνεις με πιστωτική επί τόπου μόλις το κλείσεις, ενώ στο booking.com δεν πληρώνεις τίποτα. Δίνεις την πιστωτική σου για να την έχουν για λόγους ασφαλείας, και πληρώνεις μετά την ολοκλήρωση της διαμονής σου στο ξενοδοχείο. :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.298
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom