Γερμανία Γερμανία με λεωφορείο η αεροπλάνο?

Belle7

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλήμερα!!! Θα ταξιδέψω τον Μάιο Γερμανία, αλλά θα πάρω πολλές αποσκευές μαζί μου. Τι μπορείτε να μου προτείνεται για πιο οικονομική λύση? Συμφέρει λεωφορείο η αεροπλάνο η κάποια άλλη εναλλακτική?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Το πολλές είναι σχετικό.Πόσες πολλές;Κοίταξε τις χρεώσεις και των δύο,υπολόγισε και αποφάσισε.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Πάρε το αεροπλάνο, και στείλε τις πολλές αποσκευές με μια μεταφορική εταιρία.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Γιατί το λες αυτό; Τι επιλογές έχει για οδικό από Β.Ελλαδα προς Γερμανία;
Ειλικρινά δεν ήξερα καν ότι υπάρχει τέτοιο πράγμα για τόσο μεγάλη απόσταση. Πώς αντέχουν;
 

Tatiana1983

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Θέλω να πάω Ελλάδα από Γερμανία αλλά μεν Το.αεροπλανο.φοβαμαι άλλοι με.το.λεωφορειο.λενε είναι.επικινδυνο για μια.γυναικα μόνη κ νιώθω εγκλωβισμενη
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Να ξεπερασεις τον φοβο που εχεις για το αεροπλανο και να ερθεις με αυτο.
Σκεψου οτι μεσα ειναι ενα μεγαλο λεωφορειο, που μερικες φορες μπορει να περασει απο κακο χωματοδρομο και κουναει λιγο, αυτο ειναι ολο.
Φυσικα θα παρεις θεση στον διαδρομο εσωτερικα. Στον χωρο του αεροδρομιου και μεσα στο αεροπλανο δεν εχει κανενα φοβο για την ασφαλεια σου. Στατιστικα το αεροπλανο ειναι το πιο ασφαλες μεσο μεταφορας και το πιο οικονομικο για μεγαλες αποστασεις οπως Γερμανια-Ελλαδα.

Να ξερεις οτι εχει καταπληκτικη θεα απο ψηλα, ειδικα τα 10 λεπτα μετα την απογειωση και πριν την προσγειωση.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.412
Likes
4.501
Θέλω να πάω Ελλάδα από Γερμανία αλλά μεν Το.αεροπλανο.φοβαμαι άλλοι με.το.λεωφορειο.λενε είναι.επικινδυνο για μια.γυναικα μόνη κ νιώθω εγκλωβισμενη
Βρες κάποιον που κατεβαίνει με αυτοκίνητο και κατεβείτε παρέα. Εάν δεν είναι εφικτό να προτιμήσεις το αεροπλάνο δεν συγκρίνεται με τίποτα και προσπάθησε να ξεπεράσεις τη φοβία σου. Τα λεωφορεία δεν νομίζω ότι έχουν κάποια επικινδυνοτητα απλά εάν είναι γεμάτο οι συνθήκες είναι λίγο δύσκολες... Εξαρτάται ποιος θα κάτσει και δίπλα σου και γενικά είναι πολλές οι ώρες που δύσκολα περνάνε...
 

Pilgrim

Member
Μηνύματα
84
Likes
125
Θέλω να πάω Ελλάδα από Γερμανία αλλά μεν Το.αεροπλανο.φοβαμαι άλλοι με.το.λεωφορειο.λενε είναι.επικινδυνο για μια.γυναικα μόνη κ νιώθω εγκλωβισμενη
Ταξίδι με τραίνο, ή λεωφορείο στα Βαλκάνια είναι απλά μαζοχισμός...απίστευτη ταλαιπωρία. Αν φοβάσαι όντως τόσο πολύ τα αεροπλάνα πήγαινε με αυτοκίνητο μέσω γνωστών κάπου πιο βόρεια και οργανωμένα (πχ. Βουδαπέστη Ουγγαρία), ή ακτοπλοικώς Ιταλία (Βενετία) και απο εκει τραίνο, ή λεωφορείο για Γερμανία.
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.447
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ονειρεμένο Ταξίδι
περου
Σκεψου οτι μεσα ειναι ενα μεγαλο λεωφορειο, που μερικες φορες μπορει να περασει απο κακο χωματοδρομο και κουναει λιγο, αυτο ειναι ολο.
Θεοοοοοος!!!!:haha::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.557
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom