Για να μην την βγάλω στην Ανάβυσσο..

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Επειδή ψάχνω.. ψάχνω.. και στο τέλος με βλέπω να την βγάζω στην Ανάβυσσο για μπανάκια, σας στέλνω το
γενικό σκεπτικό μου και το μπατζετ μπας και μου προτείνετε κάτι που δεν μπόρεσα να σκεφτώ εγώ...

Ψάχνω εδώ και 2 μήνες προορισμό γα 5-6 μέρες μετά τις 15 Αυγούστο για να κάνω ένα solo ταξίδι...
Το budjet αυξομειώνεται ανάλογα τον προορισμό. (Δηλαδή για Δουβλίνο που κοίταζα θα έδινα 600-700 σύνολο)
Με ενδιαφέρει να πάω να γυρίσω 2-3 μέρες την πόλη και να κάνω και 2-3 day tours σε μαγευτικά τοπία
κλπ για να μην βαρεθώ που θα είμαι μόνος μου.. Κυρίως θα ήθελα να δω φύση στο φουλ...

Αμμαν, Σμυρνη & Κωνσταντινούπολη τα έχω ήδη αποκλείσει.
Δουβλίνο ήταν ιδανικά (με εκδρομούλες moher & Giants) αλλά αποδείχθηκαν πανάκριβα τα αεροπορικά...

Δεν ξέρω... Mήπως για την περίοδο που ψάχνω είναι mission impossible?
Μέχρι και για CapeTown κοίταζα αλλά ξεπερνούσαμε το χιλιάρικο για 5-6 μέρες

καμιά ιδέα?
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Για κοίτα και το Εδιμβούργο που γενικά τα σπάει σαν πόλη και έχεις και τη δυνατότητα να κάνεις κάποιες εξορμίσεις σε εξοχή - λίμνες - κάστρα. Και το θετικό της υπόθεσης είναι πως πετάει η easy κατευθείαν από Αθήνα!
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Μόναχο με low fare της aegean μου βγαίνει εκείνη την περίοδο 370 ευρώ
Βερολίνο βγαίνει 345 ευρώ

Για κοίτα και το Εδιμβούργο που γενικά τα σπάει σαν πόλη και έχεις και τη δυνατότητα να κάνεις κάποιες εξορμίσεις σε εξοχή - λίμνες - κάστρα. Και το θετικό της υπόθεσης είναι πως πετάει η easy κατευθείαν από Αθήνα!
Η easy Γι Εδιμβούργο μου βγάζει στην καλύτερη 300 ευρώ, αλλά για 4 μέρες σκάρτες...
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Μπες στο site της Easy και κλείσε μια Ρώμη... κάτσε 2-3 μέρες και στα ρέστα πήγαινε μια Castel Gandolfo μια Sperlonga ή μια Νάπολη...
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Kοίταζα τώρα στο airfasttickets και με airfrance για πολλές ημερομηνίες τον αυγουστο το δίνει 212 για Λονδίνο..
Μην τους αναφέρεις καν αυτούς γιατί τους έχω άχτι, έχω φάει μπόλικα άκυρα! Για πήγαινε και καλά να την κλείσεις την πτήση να πάθεις κι εσύ
εγκεφαλικό με την τιμή..

Μπες στο site της Easy και κλείσε μια Ρώμη... κάτσε 2-3 μέρες και στα ρέστα πήγαινε μια Castel Gandolfo μια Sperlonga ή μια Νάπολη...
179 ευρώ βγαίνει, δεν είναι πολλά για Ρώμη?
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Lisbon (κούκλα πόλη, περπατάς μέρα-νύχτα και δε θες να την αφήσεις) και κοντινά χωριά;
Κανά αυστριακό χωριό σε τίποτα λιβάδια; (δεν έχω πάει..)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Πηγαινε στο skyscanner βαλε στον προορισμο τη λεξη "παντου"και τις ημερες που θες και ετσι θα εχεις μια ιδεα.....
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Lisbon (κούκλα πόλη, περπατάς μέρα-νύχτα και δε θες να την αφήσεις) και κοντινά χωριά;
Κανά αυστριακό χωριό σε τίποτα λιβάδια; (δεν έχω πάει..)
Τα αεροπορικά για Λισαβόνα είναι διαχρονικά τσουχτερά.

Πηγαινε στο skyscanner βαλε στον προορισμο τη λεξη "παντου"και τις ημερες που θες και ετσι θα εχεις μια ιδεα.....
Ωραία εφαρμογή αυτή του skyscanner, αλλά συνήθως τα αποτελέσματα που βγάζει είναι παραπλανητικά. Η πραγματική τιμή συνήθως είναι διαφορετική και ανεβασμένη. Πάντως παίρνεις μια εικόνα για τους οικονομικούς προορισμούς.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom