Γνωμες για Saudia

Μηνύματα
410
Likes
1.350
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Kαλησπερα!!Τον Μάρτιο θέλω να ταξιδέψω στο Ντουμπάι και είδα ότι έχει πολύ οικονομικές πτήσεις με την Saudia μέσω Jedda -Σαουδική Αραβία .΄Εχει κανείς εμπειρία με αυτήν την αεροπορική γιατι δεν έχω ξανακούσει κάτι.Εχω απορίες και σαν αεροπορική αλλά και σαν ανταπόκριση για όσο θα μαστε στο αεροδρόμιο πόσο ασφαλή θα ναι για έλεγχο ,τρομοκρατικά,αυστηρότητα .
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Τι ακριβώς να φοβάσαι σε σαουδαραβικό αεροδρόμιο στο θέμα τρομοκρατίας; Μόνο από λάθος θα έβαζε κάποιος βόμβα στο σπίτι του.
 

Dimitra-1205

Member
Μηνύματα
11
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία
Καλημέρα σε όλους!
Εχει ταξιδέψει κανείς με την εταιρία Saudia Airlines? Ταξιδεύουμε σε λίγες μέρες για Μαλδίβες και έχω διαβάσει αρκετά παράπονα για χαμένες αποσκευές. Ταξιδεύω με μωρό και αν χαθεί η αποσκευή... Καταστράφηκαν οι διακοπές.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Καλημέρα σε όλους!
Εχει ταξιδέψει κανείς με την εταιρία Saudia Airlines? Ταξιδεύουμε σε λίγες μέρες για Μαλδίβες και έχω διαβάσει αρκετά παράπονα για χαμένες αποσκευές. Ταξιδεύω με μωρό και αν χαθεί η αποσκευή... Καταστράφηκαν οι διακοπές.
Έχουν συμβεί απώλειες αποσκευών και στις καλύτερες εταιρείες.
Είναι σπάνιες. Μάλλον δεν θα πρέπει να ανησυχείς.
 

Dimitra-1205

Member
Μηνύματα
11
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία
Έχουν συμβεί απώλειες αποσκευών και στις καλύτερες εταιρείες.
Είναι σπάνιες. Μάλλον δεν θα πρέπει να ανησυχείς.
Σίγουρα συμβαίνει σε όλες τις εταιρίες. Απλώς για τη συγκεκριμένη διάβασα πάρα πολλά παράπονα. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σίγουρα συμβαίνει σε όλες τις εταιρίες. Απλώς για τη συγκεκριμένη διάβασα πάρα πολλά παράπονα. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Πόσο τοις εκατό περισσότερα από τις αλλες;
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.766
Likes
18.143
Σίγουρα συμβαίνει σε όλες τις εταιρίες. Απλώς για τη συγκεκριμένη διάβασα πάρα πολλά παράπονα. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Δε νομίζω ότι υπάρχει ιδιαίτερος λόγος ανησυχίας: μέσα στο αεροπλανο στη χειραποσκευή πάρτε όσα ρούχα κτλ χρειαστείτε για 1-2 μέρες εάν και εφόσον χαθεί η βαλίτσα. Αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει ιδιαίτερος λόγος ανησυχίας.
 

alltheworld

Member
Μηνύματα
83
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Ταϋλάνδης
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλησπέρα! Μια βοήθεια παρακαλώ.Πετάω για Ταυλάνδη μέσω Σαουδικής Αραβίας και όταν πάω να κάνω online check in μου ζητάει στοιχεία βίζας!

* Δε θα κάτσω πάνω από 12 ώρες άρα σύμφωνα με τον κανονισμό δε χρειάζεται.
* Οι πτήσεις είναι κλεισμένες ενιαία και συνδεδεμένες.

Τι να κάνω; Να βάλω ότι να ναι όπως στοιχεία ταυτότητας ή να περιμένω να κάνω check in στο γκισέ!

Ευχαριστώ
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.766
Likes
18.143
Εγώ θα έπαιρνα τηλέφωνο στην εταιρεία να ρωτήσω κ θα έκανα οπωσδήποτε τσεκ ιν στο γκισέ.
 

alltheworld

Member
Μηνύματα
83
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Ταϋλάνδης
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
ς είναι κλεισμένες ενιαία και συνδεδεμένες.
Εγώ θα έπαιρνα τηλέφωνο στην εταιρεία να ρωτήσω κ θα έκανα οπωσδήποτε τσεκ ιν στο γκισέ.
Η εταιρεία επικαλέστηκε ότι είναι ανεξήγητο, να το θεωρήσω τεχνικό λάθος και να πάω στο γκισέ.
 

alltheworld

Member
Μηνύματα
83
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Ταϋλάνδης
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Αυτό θα έκανα εγώ και να πας νωρίς
Τελικά και λόγω επαγγέλματος (πληροφορικός) έπαιξα λίγο με το κώδικα και κατάλαβα ότι αν πατήσεις στο ΕΠΟΜΕΝΟ και τελευταίο πεδίο ότι πας για τουρισμό, το πεδίο για στοιχεία της βίζας εξαφανίζονται αλλά χωρίς αυτό το τρικ δεν υπάρχει επιλογή παράλειψης... Όλα καλά!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.492
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom