Λευκάδα ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΗ ΛΕΥΚΑΔΑ

voulageorge

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΕΔΩ..ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΟΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΛΕΥΚΑΔΑ.ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΤΟ ΝΗΣΙ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ,ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΖΩΗ..ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ?
 

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
Καλώς όρισες!!!:bleh:
Για νυχτερινή ζωή στη Λευκάδα θα πρέπει να μείνεις μόνο μέσα στην πόλη!!:p
(Μη γράφεις με κεφαλαία..)
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
:welcome2:Για νυχτερινή ζωή ή Νυδρί ή χώρα. Αν και προσωπικά, θα πρότεινα κάτι πιο χαλαρό για διαμονή σε κοντινή απόσταση από τα παραπάνω.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλως ηρθες!!!
Συμφωνω με τα παιδια παραπανω για χωρα.
Εχει και το Νυδρι βαβουρα,αλλα επειδη ειναι σχετικα νωρις του Αγιου Πνευματος ισως δεν εχουν αρχισει ακομα ολα τα οργανα.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Καλημέρα και καλώς όρισες! Αναγκαστικά θα πρέπει να μείνεις σε ένα από τα παραπάνω! Καλά να περάσεις!
 

achisAK

Member
Μηνύματα
74
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...??
η καλη νυχτερινη ζωη ειναι στην λευκαδα? η στο νυδρι ?
γενικα παντα προτιμω εκει που μενω να εχει αρκετες επιλογες και9 προτιμω να κανω διαδρομη για να παω για μπανιο..

υ.γ. οι αποστασεις ειναι τρελες ?
με μηχανακι γυρνανε? (γιατι και για την Ανδρο μου λεγανε οτι οχι με μηχανακι..και τελικα μια χαρα ηταν. και εκανα Μπατσι-Βιταλι και Μπατσι-Κορθι που ειναι ~40χλμ ισως και παραπανω και με στροφες..
 

achisAK

Member
Μηνύματα
74
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...??
η καλη νυχτερινη ζωη ειναι στην λευκαδα? η στο νυδρι ?
γενικα παντα προτιμω εκει που μενω να εχει αρκετες επιλογες και9 προτιμω να κανω διαδρομη για να παω για μπανιο..
ξερει καποιος? ;)
 

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
Eξαρτάται από τη χρονική περίοδο που θέλεις να πάς..:rolleyes:
Σ' αυτή τη φάση πάντως που δεν έχει καλοκαιριάσει ακόμα ...θα βρείς περισσότερη νυχτερινή ζωή στην πόλη..:)
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
η καλη νυχτερινη ζωη ειναι στην λευκαδα? η στο νυδρι ?
γενικα παντα προτιμω εκει που μενω να εχει αρκετες επιλογες και9 προτιμω να κανω διαδρομη για να παω για μπανιο..

υ.γ. οι αποστασεις ειναι τρελες ?
με μηχανακι γυρνανε? (γιατι και για την Ανδρο μου λεγανε οτι οχι με μηχανακι..και τελικα μια χαρα ηταν. και εκανα Μπατσι-Βιταλι και Μπατσι-Κορθι που ειναι ~40χλμ ισως και παραπανω και με στροφες..
Να μεινεις στην πολη που ειναι η βολτα, εχει και ενα ωραιο καλμπακι στον δρομο προς Αι Γιαννη....και να κανεις απο εκει και περα τις βολτες σου στις φανταστικες παραλιες του νησιου!
Τωρα οσο αφορα το μηχανακι μου φαινεται λιγο δυσκολα...Ανδρο δεν εχω παει για να συγκρινω..απλα για αν πας ας πουμε στις καλυτερες παραλιες (Εγκρεμνους-Πορτο Κατσικι) εχει πολυ στενο χωματοδρομο!!!

Αλλα ειναι ενα ονειρο!!! Εγω λατρεψα τον Αγιο Νικητα! και το μετανιωσα που δεν μειναμε εκει..
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
μια χαρά μπορείς και με μηχανάκι..όλο όλο το νησί είναι 45χιλ.μήκος!
μόνο προσεκτικός να είσαι και όλα θα πάνε μια χαρά!
φυσικά αυτό ισχύει για τα παράλια του νησιού..αν θες ν ανέβεις στα ηπειρωτικά θα είναι λίγο πιο δύσκολο για το μηχανάκι στις ανηφόρες...εκτός κι αν έχεις μηχανή μεγαλύτερου κυβισμού.
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Να μεινεις στην πολη που ειναι η βολτα, εχει και ενα ωραιο καλμπακι στον δρομο προς Αι Γιαννη....και να κανεις απο εκει και περα τις βολτες σου στις φανταστικες παραλιες του νησιου!
Τωρα οσο αφορα το μηχανακι μου φαινεται λιγο δυσκολα...Ανδρο δεν εχω παει για να συγκρινω..απλα για αν πας ας πουμε στις καλυτερες παραλιες (Εγκρεμνους-Πορτο Κατσικι) εχει πολυ στενο χωματοδρομο!!!

Αλλα ειναι ενα ονειρο!!! Εγω λατρεψα τον Αγιο Νικητα! και το μετανιωσα που δεν μειναμε εκει..
ο δρόμος για το πόρτο κατσίκι είναι άσφαλτος...:)
και για τους εγκρεμνούς επίσης...απλά κατεβαίνεις με τα πόδια τα σκαλιά ως τη θάλασσα..;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.767
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom