Ελβετία Ιταλία Διήμερη από Μιλάνο

Basil

Member
Μηνύματα
57
Likes
285
Καλησπέρα.
Έχουμε κλείσει Μιλάνο για Πρωτοχρονιά !!! Έχουμε 4 ημέρες στην διάθεση μας.Το πρόγραμμα λέει 2 ολόκληρες ημέρες στην πόλη του Μιλάνου και στην συνέχεια θέλουμε να νοικιάσουμε αυτοκίνητο να επισκεφθούμε Ελβετία όσο προλάβουμε κάνοντας και μία διανυκτέρευση.
διαδρομές,τοποθεσίες και κάθε πληροφορία θα βοηθούσε ...
Επιστροφή από το αεροδρόμιο στο Μπέργκαμο.
Ευχαριστούμε .
 

dammys

Member
Μηνύματα
370
Likes
680
Εγώ στη θέση σας , θα χρησιμοποιούσα το τρένο, Μιλάνο-Κόμο(γύρω στη 1 ώρα ,στάση, βόλτα και καφέ) και μετά Κόμο-Λουγκάνο (45 λεπτά στάση και βόλτα ) και διανυκτέρευση Βέρνη(3 ώρες) ή Λουκέρνη (2 ώρες) ή Ζυρίχη(2,5 ώρες) .. Διανυκτέρευση όπου βρεις καλά και φτηνά ,την άλλη μέρα μια επίσκεψη( Βέρνη Λουκέρνη μπορείς μαζί ) και επιστροφή.
 

Basil

Member
Μηνύματα
57
Likes
285
Εγώ στη θέση σας , θα χρησιμοποιούσα το τρένο, Μιλάνο-Κόμο(γύρω στη 1 ώρα ,στάση, βόλτα και καφέ) και μετά Κόμο-Λουγκάνο (45 λεπτά στάση και βόλτα ) και διανυκτέρευση Βέρνη(3 ώρες) ή Λουκέρνη (2 ώρες) ή Ζυρίχη(2,5 ώρες) .. Διανυκτέρευση όπου βρεις καλά και φτηνά ,την άλλη μέρα μια επίσκεψη( Βέρνη Λουκέρνη μπορείς μαζί ) και επιστροφή.
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σας.
Σημείωση: Είμαστε τετραμελής οικογένεια και νομίζω πως η ενοικίαση αυτοκινήτου θα είναι οικονομικότερη και με την ελευθερία κινήσεων που προσφέρει.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σας.
Σημείωση: Είμαστε τετραμελής οικογένεια και νομίζω πως η ενοικίαση αυτοκινήτου θα είναι οικονομικότερη και με την ελευθερία κινήσεων που προσφέρει.
Αν βρειτε κινηση που ειναι σιγουρο αυτες τις μερες στις σηρραγγες για Ελβετια μπορει να κολλησετε για ωρες. Αλλιως περαστε τα συνορα απο Κομο και πατε Λουγκανο που ειναι κοντα.
 

Basil

Member
Μηνύματα
57
Likes
285
Αν βρειτε κινηση που ειναι σιγουρο αυτες τις μερες στις σηρραγγες για Ελβετια μπορει να κολλησετε για ωρες. Αλλιως περαστε τα συνορα απο Κομο και πατε Λουγκανο που ειναι κοντα.
Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία. Θέλω να πιστεύω ότι 01/1( Πρωτοχρονιά) που θα πάρουμε το αυτοκίνητο στα χέρια μας για να εκκινήσει το οδοιπορικό στην Ελβετία η κίνηση θα είναι μειωμένη... Αυτό θέλουμε τουλάχιστον.!!!
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία. Θέλω να πιστεύω ότι 01/1( Πρωτοχρονιά) που θα πάρουμε το αυτοκίνητο στα χέρια μας για να εκκινήσει το οδοιπορικό στην Ελβετία η κίνηση θα είναι μειωμένη... Αυτό θέλουμε τουλάχιστον.!!!
Eγω προσωπικα το αποκλειω, η επομενη ειναι εργασιμη και θα εχει επιστροφη, γενικα κινηση και προς τις 2 κατευθυνσεις. Στις συρραγες ειναι το θεμα, στα κανονικα συνορα θα εχει απλα μικρη ουρα. αναλογα και την ωρα.
 

Basil

Member
Μηνύματα
57
Likes
285
Eγω προσωπικα το αποκλειω, η επομενη ειναι εργασιμη και θα εχει επιστροφη, γενικα κινηση και προς τις 2 κατευθυνσεις. Στις συρραγες ειναι το θεμα, στα κανονικα συνορα θα εχει απλα μικρη ουρα. αναλογα και την ωρα.
Ευχαριστώ και πάλι!!! Προς Λουγκάνο λοιπόν μέσω Κόμο και μετά και μετά;;;;
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Ευχαριστώ και πάλι!!! Προς Λουγκάνο λοιπόν μέσο Κόμο και μετά και μετά;;;;
Το Λουγκανο ειναι ομορφη πολη και δε θα παιδευτείτε αλλα για Λουκερνη πχ ειναι 2,5 ωρες.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom