Διακοπές Καραϊβική,τι ισχύει λόγω πανδημίας;

Eirini 88

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Καλησπέρα συζητάμε με τον σύζυγο διακοπές για τον Ιανουάριο στην Καραϊβική.Σκεφτομαστε Άγιο Δομίνικο,Κούβα ή Τζαμαικα.Θα έχουμε κ την μικρή μας 2.5 χρόνων.Που νομίζετε θα είναι πιο καλά τον Ιανουάριο κ αν ξέρετε τι ισχύει λόγω πανδημίας θα με βοηθούσατε παρά πολύ! Ευχαριστώ
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
7.625
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Καλημέρα, θα πρέπει να ψάξεις ξεχωριστά για κάθε νησί τι ισχύει και τι επιτρέπεται.
 

Eirini 88

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Καλημέρα, θα πρέπει να ψάξεις ξεχωριστά για κάθε νησί τι ισχύει και τι επιτρέπεται.
Καλημέρα ευχαριστώ για την απάντηση!Ναι τα βασικά μπορώ να τα δω μέσω Gov εγώ ψάχνω πιο ειδικά αν για παράδειγμα όλο το νησί φοράει μάσκα παντού φυσικά δε θα πάμε σ εκείνο!Τέτοιες λεπτομέρειες ψάχνω κ φυσικά που είναι καλύτερα να πάμε με το παιδί☺
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Αρχές Σεπτέμβρη που το ψάχναμε εμείς, εγώ ήμουν υπέρ της Τζαμάικα γιατί είχα πάει Δομίνικο. Όμως αναγκάστηκα να υποχωρήσω λόγω του ότι η Τζαμάικα μας έβγαινε πιο ακριβή, αλλά κυρίως γιατί δεν τα πήγαινε καλά με την πανδημία. Χαμηλά σε εμβολιασμούς, απαγόρευση τουριστών σε λεωφορεία, ενδεχόμενο lockdown γιατί έβλεπαν τρίτο κύμα κλπ..
Κλείσαμε λοιπόν Δομίνικο που δείχνει να πηγαίνει μια χαρά.
Αν ενδιαφέρεσαι για Τζαμάικα ξαναδές τι ισχύει σήμερα. Εγώ με μικρό παιδί θα ήμουν ανάμεσα σε Δομίνικο και Μεξικάνικη Riviera Maya (επίσης ανοιχτή για τουρισμό).
Πιο πάνω που λέω "αναγκάστηκα" , μην το πάρεις κυριολεκτικά...ο Δομίνικος είναι ένα όνειρο που πολύ θέλω να ξαναζήσω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom