Διακοπές κοντά στην Αθήνα για έγκυο!!! Πού;;;;;

etoile

Member
Μηνύματα
108
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολόκληρη η γη !!!
Καλησπέρα παιδιά!
Είμαι εγκυούλα (τεσσάρων μηνών) και ψάχνω για διακοπές το καλοκαίρι. Σκέφτομαι για κάπου κοντά στην Αθήνα, λόγω ανασφάλειας!!!!! :haha:

Μου είπαν για Εύβοια, στην Αγία Άννα. Τί λέτε;;;; Γενικά θέλω ένα μέρος με τέλεια παραλία, κοντά, φτηνά και χαλαρά (μαμ, κακά και νάνι!!!!! :clap::clap::clap:). Να παρατήσουμε το αυτοκίνητο και να χαρούμε τις διακοπές μας!!!!

Περιμένω προτάσεις!!!!!!!!!!!!!! :clap::clap::clap:
Ευχαριστώ!!!!!!!!!!! :lol:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Βρε συ !! 4 μηνών είσαι ! Πάνε όπου σου κάνει κέφι, δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα.
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αγιο Ορος
Καλυτερα θα ηταν να ρωτησεις τον γυναικολογο σου γιατι ενα μικροβιο ειτε απο θαλασσα ειτε απο την αμμο......
 

etoile

Member
Μηνύματα
108
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολόκληρη η γη !!!
Βρε συ !! 4 μηνών είσαι ! Πάνε όπου σου κάνει κέφι, δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα.
Δε θέλω να πάω μακρυά γιατί έτυχαν διάφορα μέχρι στιγμής και έχω φοβηθεί :( και θέλω να έχω την ασφάλεια ότι είμαι κοντά στην Αθήνα/στα μαιευτήρια!!!!!
Εκτος αυτου κουραζομαι παρα πολυ ευκολα ηδη, οποτε δεν ειμαι και για τρελες αποστάσεις!!!! Ακομα και 2-3 ωρες μου φαινονται τρελές!!!! :haha:

Ξέχασα να πω, μιλαω για τελος Ιουλίου!!!
 

etoile

Member
Μηνύματα
108
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολόκληρη η γη !!!
Καλυτερα θα ηταν να ρωτησεις τον γυναικολογο σου γιατι ενα μικροβιο ειτε απο θαλασσα ειτε απο την αμμο......
Αν πας σε καθαρη θαλασσα δεν εχεις θεμα!!! Ε δεν την παλευω ολο το καλοκαιρι να μη κανω ενα μπανιο!!!
Και ο γιατρος ειναι πολυυυυυ χαλαρος!!!!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Να σας πω πάντως την προσωπική μου εμπειρία, μέχρι να μπω στο μήνα μου κολυμπούσα σε θάλασσα. Στον 9ο μήνα όμως βούλιαζα. Ο γιατρός έλεγε μόνο να προσέχω τον ήλιο, όχι κάτι άλλο.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Να σας πω πάντως την προσωπική μου εμπειρία, μέχρι να μπω στο μήνα μου κολυμπούσα σε θάλασσα. Στον 9ο μήνα όμως βούλιαζα. Ο γιατρός έλεγε μόνο να προσέχω τον ήλιο, όχι κάτι άλλο.
Αν και άντρας να καταθέσω και εγώ ότι γνωρίζω πολλές γυναίκες που μέχρι τελευταία στιγμή έκαναν μπάνιο και αλλες που λόγω διάφορων ιδιαιτεροτήτων δεν έκαναν κατόπιν συμβουλής ιατρού/

Ον τοπικ Αγία Αννα δεν έχω παέι, αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα.
Αλλη επιλογή είναι η Πελοπόννησος π.χ Κυλλήνη, Καλογρια Αχαιας κλπ.
Για ξενοδοχεία πόσα σκέφτεστε γιατί στην Αγία Αννα υπάρχει αυτό πάνω στη θάλασσα, αλλά είναι ακριβό

.:: Thalatta Seaside Hotel ::.

Αντε και με το καλό ο μπέμπης-α:clap::clap::clap:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική ακόμη και αν προκειται για δύο εγκυμοσύνες της ίδιας γυναίκας.
Οπότε συμβουλές του τυπου "εγώ κολυμπούσα μέχρι που γέννησα, οπότε τράβα μπρος και μη σε μέλει" καμία άλλη αξία δεν έχουν πέρα της ιστορικής.
Επομένως πρώτα συμβουλεύεσαι τον γυναικολόγο σου ο οποίος αυτός που ξέρει τις παραμέτρους της δικής σου εγκυμοσύνης και μετά πράττεις αναλόγως.
Κριτήριο σου θα πρέπει να είναι η οποία "στραβή". Διαλέγεις με γνώμονα τι ειναι σε 60 λεπτά απόσταση απο το μαιευτήριο σου, ακόμη και αν δεν είναι το ιδανικό. Του χρόνου θα πας κάπου ωραιότερα.
Η Αγία Άννα μου φαίνεται πολύ πιο μακριά από 60 λεπτά. Και έχει και φοβερές στροφες για να περάσεις τον ορεινό Άγιο από Χαλκίδα προς Αγία Άννα. Υπολόγισε δύο με δυόμιση ωρες από Αθήνα, ανάλογα με την κίνηση.
Οριακά αν θέλεις Ευβοια θα σου προτεινα τα Πολιτικά. Τώρα μάλλον θα υπάρχουν και ωραίες παραλίες στα νότια, όπως Ερέτρια και Αμάρυνθος, αλλά δεν τις ξέρω όπως και δεν ξέρω και την απόστασή τους από την Αθήνα.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Δεν κοιτας κατι και στα κοντινα της Πελοποννησου......μετα την Κορινθο ..μεχρι Δερβενι(ωραιο χωριουδακι το Δερβενι) ή απο την αλλη μερια προς Λουτρακι ή προς τα κατω Λουτρα Ωραιας Ελενης και τα περιξ.
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Τις Ροβιές στην Εύβοια τις έχεις σκεφτεί;; Ωραίο χωριουδάκι, δίπλα η παραλία, νορμάλ οι τιμές. Ξέρω ξενοδοχείο που κάνεις ένα τσουπ από τον κήπο του και βρίσκεσαι στην παραλία!!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Nα έλεγες για την Λίμνη το καταλαβαίνω, αλλά οι Ροβιές ωραίο χωριό δεν το νομίζω...
 

harilander

Member
Μηνύματα
548
Likes
396
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
χώρα του ποτέ
για Αγια Αννα δεν θα το έλεγα σαν τέλεια παραλία, είναι μεγάλη σε έκταση αλλα εκτεθειμένη στον βοριά του Αγαίου, εαν φυσάει δεν μπαίνεις.Τωρα για διαμονή έχει το thalata που σου ειπε ο dik-7 αλλα ειναι λιγο τσιμπιμένο και το καμπινγκ που έχει και μπανγκαλοους αλλά και πολύ φασαρία.
Camping Club Agia Anna, Evia Greece
νομιζω υπάρχει αλλο ένα, το ΑΚΤΗ και καποια ενοικιαζώμενα.

απο τα δυτικά και μεσα στον Ευβοικο εαν καποιος ξερει για Ροβιες, Ηλια ή Γρεγολιμανο στο club Med ή αλλου ας πει γιατι εγω εχω πολλά χρονια να παω και δεν ξερω τι παιζει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom