Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Διακοπές μόνη μου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ελλάδα' που ξεκίνησε από το μέλος ile_92, στις 28 Ιουλίου 2014.

1. ile_92

ile_92 New Member

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι 22 χρονών και σκέφτομαι να πάω μετά τον 15Αύγουστο ένα τριήμερο μόνη μου σε κάμπινγκ,κάπου κοντά στην Αθήνα, έχετε κάποιο μέρος να μου προτείνετε? Η αλήθεια είναι ότι διστάζω αρκετά γιατί δεν το έχω ξανακάνει αλλά από την άλλη μου αρέσει πολύ σαν ιδέα.

2. drazen3

drazen3 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Scotland
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    U.S
    Καλησπερα και καλως ορισες . Εχεις εξοπλισμο για καμπινγκ?

3. ile_92

ile_92 New Member

Καλώς σας βρήκα. Ναι έχω τα βασικά για το κάμπινγκ δηλαδή σκηνή και υπνόσακο, έχω ξανακάνει και άλλες φορές κάμπινγκ.

4. XristinaK

XristinaK Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
    drazen3 likes this.
  5. ile_92

ile_92 New Member

Θα κοιτάξω πού έχει, σκέφτομαι κάπου προς Πελοπόννησο. Εσείς τι πιστεύετε ότι είναι καλύτερο?κάμπινγκ ή δωμάτιο για κάποιον που πάει μόνος του διακοπές?

6. Sokratis

Sokratis Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Puerto Rafti
    Το καμπιγκ θελει παρεα για να διασκεδασεις ολα τα παραξενα που μπορει να τυχουν και ειναι πολλα. Ψηφιζω δωματιο.

7. drazen3

drazen3 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Scotland
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    U.S
    Ψηφίζω κάμπινγκ γιατί κανείς πιο εύκολα φίλους!

8avos and XristinaK like this.
  8. XristinaK

XristinaK Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
    Κάμπινγκ φυσικά! Γνωρίζεις πολύ πιο εύκολα κόσμο απ'ό, τι αν μένεις σε δωμάτιο! Πελοπόννησο έχει πάρα πολλά..Θα βρεις πολλά να σου αρέσουν! Έχω μείνει στο Ρεποντίνα (κυρίως μόνιμοι με τροχόσπιτα είναι εκεί), στην Κουρούτα (don't do it), στη Γιάλοβα σε όλα όσα έχει (καλύτερο το Ερωδιός), στη Φοινικούντα (νομίζω), στον Σίμο (ό,τι πιο ακριβό σε κάμπινγκ!), στα Κύθηρα (ντεκαντάνς!) και αν είσαι του ελεύθερου, η κλασική αξία της Ελαίας Μεσσηνίας για δροσιά (δεν έχω πάει ακόμη φέτος για να σου μεταφέρω εικόνα..) Μια χαρά θα περάσεις παντού μόνη σου! Κόσμο θα έχουν όλα

9. silentscream

silentscream Member

Αν είσαι μόνη σου καλύτερα να αποφύγεις το ελεύθερο, εκτός αν πας κάπου που έχει πολύ-πολύ κοντα σκηνές και πάει και κόσμος που είναι στη φάση σου, οπότε θα γνωρίσει και κόσμο

10. Xloh_Pella

Xloh_Pella New Member

Γειά σας!

Θα ήθελα φέτος να πάω κάπου μόνη μου διακοπές για να χαλαρώσω και να ηρεμήσω λιγάκι.
    Εργάζομαι πολύ και λίγη ξεκούραση μακριά από όλους και από όλα μου χρειάζεται. Θα προτιμούσα να είναι σε κάποιο ελληνικό νησι.
    Περιμένω τις προτάσεις σας!

11. tol_pap

tol_pap Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Νέα Υόρκη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Αυστραλία
    Περίοδος, ηλικία, μέρες, λιμανι αναχώρησης και μπάτζετ παρακαλώ?

karfitsa likes this.
  12. 8avos

8avos Member

Σαν το φρι κάμπιγκ δεν έχει.Άντε και χόστελ.Τα δωμάτια μου φαίνονται λίγο σαν "αποστειρωμένες" διακοπές.