Διακοπές μόνη/μόνος μου

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.278
οποιοδήποτε μικρό νησί από Φολέγανδρο μέχρι δονούσα, σχοινούσα και κουφονήσια έως και Αστυπάλαια. Ακόμα και Αντίπαρος θα είναι ωραία, απλά έχει πιο μικρές ηλικίες.

Μια χαρά θα περάσεις, το πρωί χαλάρωμα φραπεδάρα, πρωταθλητή και ξαπλώστρα. Μετά μοχίτος και κοκτείλς στην παραλία. Και το βράδυ χαλαρά ουζάκια και σε κα΄ποια μπαράκια θα γνωρίσεις πολύ κόσμο.
Αυτός πως το έβγαλες;Απο καθαρή περιέργεια....
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
@fotast αν εννοείς τον "πρωταθλητή" εγώ κατάλαβα ότι εννοεί την αθλητική εφημερίδα γι΄αυτό εξέφρασα απορία λόγω του ότι απευθύνθηκε σε κοπέλα :lol:
 

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
Αν εννοείς το "πρωταθλητης". Εφημεριδα!!! Άντε κάποιος άλλος μπορεί να πάρει Ναυτεμπορική. Δεν θα το χαλάσουμε εκεί :bleh::bleh::bleh:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.278
@fotast αν εννοείς τον "πρωταθλητή" εγώ κατάλαβα ότι εννοεί την αθλητική εφημερίδα γι΄αυτό εξέφρασα απορία λόγω του ότι απευθύνθηκε σε κοπέλα :lol:
Για την εφημερίδα απόρησα και εγώ που το θεώρησε δεδομένο...
 

Eiria

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Γεια σας, φέτος θα ταξιδέψω μόνη. Που θα μου προτείνατε να παω για διακοπές στην Ελλαδα, αρχές Αυγούστου, χωρίς μεταφορικό και το μέρος να εχει ταβερνακια που να μην σε κοιτανε λες κ εισαι alien επειδή είσαι μόνη σου.

Το να τρώω μόνη μου με δυσκολεύει κατά τα άλλα παλεύεται. :rolleyes:
 

iwannalyk

Member
Μηνύματα
12
Likes
19
Γεια σας, φέτος θα ταξιδέψω μόνη. Που θα μου προτείνατε να παω για διακοπές στην Ελλαδα, αρχές Αυγούστου, χωρίς μεταφορικό και το μέρος να εχει ταβερνακια που να μην σε κοιτανε λες κ εισαι alien επειδή είσαι μόνη σου.

Το να τρώω μόνη μου με δυσκολεύει κατά τα άλλα παλεύεται. :rolleyes:
Αν σου αρεσει και λατρευεις την φυση σου προτεινω ανεπυφυλακτα Σαμοθρακη!!!! η μετακινηση γινεται με autostop, παιρνουν τους παντες!! χαλαροι ρυθμοι, φιλικος κοσμος, όλων των ειδων.. απο οικογενειες εως και ατομα που ταξιδευουν μονα τους
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.879
Likes
14.406
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Γεια σας, φέτος θα ταξιδέψω μόνη. Που θα μου προτείνατε να παω για διακοπές στην Ελλαδα, αρχές Αυγούστου, χωρίς μεταφορικό και το μέρος να εχει ταβερνακια που να μην σε κοιτανε λες κ εισαι alien επειδή είσαι μόνη σου.

Το να τρώω μόνη μου με δυσκολεύει κατά τα άλλα παλεύεται. :rolleyes:
Βρε συ μη το κάνεις τόσο θέμα! Αφού αυτό φοβάσαι,αυτό να πας να κανεις για να ξεπεράσεις τους φόβους σου. Άλλοι θα απορήσουν, άλλοι θα αδιαφορήσουν, άλλοι θα σε προσεγγίσουν, εσυ μείνε στο στόχο σου. Να περάσεις καλά στις διακοπές σου. Τι σημασία έχει τι θα πουν οι άλλοι;
Πέρσι είχα πάει δεκα μέρες στη Μήλο να βρω την κολλητή μου που δούλευε εκεί. Στα μπιτς μπαρ,στον πρωινό καφέ, στο μεσημεριανό ήμουν μόνη μου. Εννοείται είχε μάθει όλο το νησί ποια είμαι,που μένω,με ποια μένω, κι ερχόντουσαν παρόλο που με έβλεπαν χωμένη στα βιβλία μου και με ενοχλούσαν. Ε, τους διώχνεις διακριτικά και συνεχίζεις τη δουλειά σου.
 

Eiria

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Η αληθεια ειναι οτι στην Ελλαδα δεν εχω ταξιδεψει μονη μου. Προτιμω στο εξωτερικο.. ισως θα συμφωνησω μαζι σου οτι στην Ελλαδα θεωρειται λιγο "περιεργο".. έχω κάνει μονο κάποιες μονοημερες αλλα εως εκει.. για που σκεφτεσαι?
Ενας φιλος μου προσφατα πηγε στη Ροδο, 6 μερες μονος του, έμεινε σε hostel και πέρασε εκπληκτικά.
Σκεφτόμουν να παω στην Αλόννησο... γιατί είναι φθηνός προορισμός με πράσινο. Στο θέμα μετακίνησης βλέπω ότι μάλλον θα έχω θέμα...

Με βοηθήσατε πάρα πολύ γράφοντας τις ιστορίες σας και αναθάρρησα. Δεν είχα τόσο όρεξη να ταξιδέψω μόνη, αλλά θεωρώ χειρότερο να καθίσω Αθήνα στην παρούσα φάση και με τα τωρινά δεδομένα της ζωής μου. Όντως είμαστε πολλοί αυτοί που ταξιδεύουμε μόνοι. Για Αλόννησο τι λέτε; (μου αρέσει το πράσινο) ή μήπως να πάω Αμοργό που πρότεινε η φιλη πιο πάνω;
 
Last edited by a moderator:

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.256
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Με βοηθήσατε πάρα πολύ γράφοντας τις ιστορίες σας και αναθάρρησα. Δεν είχα τόσο όρεξη να ταξιδέψω μόνη, αλλά θεωρώ χειρότερο να καθίσω Αθήνα στην παρούσα φάση και με τα τωρινά δεδομένα της ζωής μου. Όντως είμαστε πολλοί αυτοί που ταξιδεύουμε μόνοι. Για Αλόννησο τι λέτε; (μου αρέσει το πράσινο) ή μήπως να πάω Αμοργό που πρότεινε η φιλη πιο πάνω;
Αμοργό, δαγκωτό. Κι εγώ εκεί είχα πάει μόνη μου διακοπές και πέρασα τέλεια. Είναι πολύ όμορφο νησί με σούπερ χαλαρό κόσμο. Ιδίως στην Αιγιάλη που έχει και κάμπινγκ!
Αντιθέτως στην Σκόπελο που είχα πάει πάλι μόνη, ο κόσμος ήταν κάπως πιο σφιγμένος και επίσης είχε περισσότερα ζευγάρια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.094
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom