Σέριφος Διακοπές στην Σέριφο

nana

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Γειά σας παιδιά,σκέφτομαι να πάω στη Σέριφο, έχετε κάτι ιδιαίτερο να μου προτείνετε για το νησί;:)
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Γεια σου Νανα και :welcome2:
Τα παντα που αφορουν τη Σεριφο θα τα βρεις εδω: http://www.e-serifos.com/
Ισως καποιος αλλος να μπορεσει να σε βοηθησει περισσοτερο.Καλη επιτυχια.:)
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
:welcome: κι από μένα.
Πήγα Σέριφο το τελευταίο Σαββατοκύριακο του περασμένου Σεπτεμβρίου. Μείναμε σε δωμάτια στο κάμπινγκ (ένα είναι). Πολύ καλά και σε καλή τιμή
CORALLI ΚΑΜΠΙΝΓΚ Λιβαδάκια 22810 51500
CORALLI ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ Λιβαδάκια 22810 51500

Φάγαμε πολύ καλά στην πρώτη ταβέρνα φτάνοντας στο Μέγα Λιβάδι. Στο Λιβάδι (το λιμάνι του νησιού) σε δύο που φάγαμε εμείς και σε άλλο ένα που έφαγαν κάποιοι φίλοι ήταν από αδιάφορα ως μαύρα χάλια. Το νησί είναι πολύ μικρό. Να το γυρίσετε όλο. Αξίζει πολλά
 

prowler13

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Παιδια καμια προταση για δωματια για σεριφο? θα παω δυστυχως στην top εποχη γι αυτο το ψαχνω για κανα φθηνο
 

Mariza

Member
Μηνύματα
32
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΑΝΔΑΛΟΥΣΙΑ-ΣΑΛΑΜΑΝΚΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip Λατινική Αμερική
Μπορείς να πας στα δωμάτια-bungalows που διαθέτει το camping coralli. Είναι πολύ περιποιημένα κ θα ζήσεις κ τον χαβαλέ του camping! Έχει συμπαθητική παραλία ακριβώς μπροστά κ μια φοβερή αν περπατήσεις 5' (οι γυμνιστές ξέρουν πάντα πού πάνε!). Μην ξεχάσεις να πας για ρακόμελα στο Στράτο κ στον Καραβόμυλο, για πρώτο ποτό στο Αερινο κ για χορο στο Yaught!Καλά να περάσεις!!!
 

Νεραιδα

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
σεριφος,σκοπελος η παρος?
Ταξίδι-Όνειρο
Αμστερνταμ και Κενυα
Σκεφτομαι να παω φετος με τον φιλο μου αλλα δεν εχουμε αυτοκινητο ή μηχαναι.και δεν γνωριζω αν εχει καλη αστικη συγκοινωνια...ξερει κανεις?
 

rezi

Member
Μηνύματα
78
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Cuba?Brazil?South afrika?
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημικη Βολτα
Σκεφτομαι να παω φετος με τον φιλο μου αλλα δεν εχουμε αυτοκινητο ή μηχαναι.και δεν γνωριζω αν εχει καλη αστικη συγκοινωνια...ξερει κανεις?
μην πας χωρις μεταφορικο μεσο στην σεριφο κριμα ειναι.
 

nana

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Στην Σέριφο χρειάζεται οπωσδήποτε αυτοκίνητο ή μηχανάκι,μπορείτε να νοικιάσετε εκεί,γιατί το νησί δεν έχει καλή αστική συγκοινωνία!Είναι κρίμα να μην πάτε στις πολύ όμορφες παραλίες που προσφέρει εκτός του Λιβαδιού που είναι εύκολα προσβάσιμη απο το λιμάνι!
 

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
166
Σκεφτομαι να παω φετος με τον φιλο μου αλλα δεν εχουμε αυτοκινητο ή μηχαναι.και δεν γνωριζω αν εχει καλη αστικη συγκοινωνια...ξερει κανεις?
Η συγκοινωνία είναι μέτρια, δε θα έλεγα ότι διευκολύνει και πολύ. Υπάρχει βέβαια και ταξί αλλά είναι πιο ακριβό και νομίζω είναι ελάχιστα. Επίσης με το ταξί πρέπει να το φροντίζεις από πριν (δύο ώρες θα πρότεινα). Οταν πήγα το περιμέναμε δύο φορές από μια ώρα. Τώρα ίσως έχει βελτιωθεί η συγκοινωνία από το 05 που πήγα
 

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
166
Παιδια καμια προταση για δωματια για σεριφο? θα παω δυστυχως στην top εποχη γι αυτο το ψαχνω για κανα φθηνο
Δε θυμάμαι που μείναμε (άλλωστε δεν ήταν και πολύ σόι για να στο προτείνω) αλλά θα ήθελα να σουπω να κλείσεις οπωσδήποτε από πριν. Σκ σε τοπ εποχή βρίσκεις δύσκολα.
 

tyxerula

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Χωρίς μεταφορικό μέσο με τίποτα! Κουταλάς και Χρυση Άμμο όπωσδήποτε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.270
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom