Γενικά Διακοπες για ζευγαρι

Marie.

Member
Μηνύματα
47
Likes
7
Καλημερα!Ψαχνουμε με το αγορι μου που θα παμε φετος διακοπες και εχουμε ξεμεινει απο ιδεες
μενουμε Αθηνα και λογο οικονομικου ψαχνουμε καποιο νησι εδω κοντα (καθε χρονο Κυκλαδες πηγαιναμε)
εχουμε παει Σαντορινη Μυκονο Μηλο Ναξο Τηνο και Αγκιστρι.
Ψαχνουμε ενα νησι που να χει ζωη (οχι πχ οπως η Μηλος που εχει τοοση ησυχια)ωραιες παραλιες(πολυ βασικο)
ωραια χωρα(επισης βασικο)και μερη/χωρια να επισκεφτεις και να δεις ωστε να μην βαρεθουμε
Ιδεες;;
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Θα σου προτεινα να πατε Σύρο.
1. ειναι κοντα
2. ειναι φθηνα. Ακτοπλοικα με 20€. Διαμονη απο 35€ το δικλινο. (επισης ειναι ενα απο τα νήσια που δε χρειαζεται να εχεις κλεισει διαμονή. Θυμαμαι 15 αυγουστου κατεβαίνοντας απο το πλοιο,σπρωχνοντουσαν μπροστα μας καμια 20ρια ατομα για να μας δωσουν δωματιο. Βρηκαμε με 35€ τον 15 αυγουστο παρακαλώ!)
Ακομα και αν θες να νοικιασεις αυτοκινητο ειναι φθηνα ( 25€ την ημερα).
3. Ειναι γραφική. Η ανω Συρος ειδικά.
4. εχει ζωή ολο τον χρόνο
5. Παραλίες οχι σουπερ αλλα ικανοποιητικες θα έλεγα!
 

MIAT

Member
Μηνύματα
416
Likes
1.119
Ονειρεμένο Ταξίδι
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Εγώ προτείνω Σίφνο.Όμορφη, όχι ακριβή, με σχετικά καλή νυχτερινή ζωή , ωραίες παραλίες, γραφική, καλό φαγητό.Μια χαρά!
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Γραφική πολυ η Σίφνος δε λεω αλλα απο παραλίες δε θα ελεγα οτι έχει...επίσης σε καμια περιπτωση δε την λες φθηνη! Εννοείται είναι πολυ πιο ομορφη απο την Σύρο αλλα κατα πολυ πιο ακριβη!
 
Last edited:

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Σκύρος, έχει όσα ζητάτε, νομίζω..
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.428
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Μία ψήφος και από μένα στη Σύρο (έχει από τις πιο όμορφες χώρες και αρκετά χωριά). Επίσης προτείνω Σέριφο ή Άνδρο.
 

Marie.

Member
Μηνύματα
47
Likes
7
ευχαριστω για τις απαντησεις! Το σκεφτομαστε για Συρο γιατι ειναι πιο κοντα και οικονομικα απο μια ματια που εριξα και σε ξενοδοχεια.. αλλα μας μπηκε και η ιδεα για Σκυρο,αξιζει ομως;Εχει κοσμο και επιλογες απο θεμα εξοδων;Οχι μονο για ποτο αλλα και για καφε-φαγητο κτλ
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
ευχαριστω για τις απαντησεις! Το σκεφτομαστε για Συρο γιατι ειναι πιο κοντα και οικονομικα απο μια ματια που εριξα και σε ξενοδοχεια.. αλλα μας μπηκε και η ιδεα για Σκυρο,αξιζει ομως;Εχει κοσμο και επιλογες απο θεμα εξοδων;Οχι μονο για ποτο αλλα και για καφε-φαγητο κτλ
Είναι οικονομικό νησί, με κούκλα χώρα, ωραίες παραλίες και λίγα μπαράκια στη Χώρα, μαγαζιά για φαγητό σε πολλά χωριά. Κόσμο από όλες τις ηλικίες, ευγενέστατους ντόπιους, τι άλλο να προσθέσω; Αν έχεις όρεξη για διάβασμα:
http://www.travelstories.gr/community/threads/Σκύρος.30959/
 

Marie.

Member
Μηνύματα
47
Likes
7
θα το κοιταξω κι αυτο να σαι καλα.. οποιαδηποτε αλλη προταση δεκτη μιας κ ακομα δεν εχουμε αποφασισει κ απο οτι φαινεται φετος θα τα κλεισουμε τελευταια στιγμη λογω δουλειας
 

Ulysses

Member
Μηνύματα
114
Likes
174
Επόμενο Ταξίδι
Ζυρίχη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Μεξικό
Θα πρότεινα κι εγώ Σύρο. Η Σκύρος μου είχε φανεί επιπέδου Μήλου έτσι όπως το θέτεις.
Επίσης αν θέλετε κάτι εκτός Κυκλάδων, Σκόπελο, Σκιάθο...
 

GoodGuyP

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Γεια σας και από εμένα! Με λένε Πέτρο, είμαι καινούριος στο forum και χρειάζομαι την βοήθειά σας πάνω στο θέμα των διακοπών και στο πιο νησί να επιλέξω να πάω με την κοπέλα μου με την οποία κλείνουμε 5 μήνες μαζί. Έκανα το λάθος και της είπα πως θα της κάνω έκπληξη για το που θα πάμε και τώρα τα έχω βρει σκούρα γιατί δεν έχω ιδέα και δεν μπορώ να επιλέξω τίποτα! Για να μην γίνω λοιπόν ρεζίλι και κάνω λάθος επιλογή, θα χρειαστώ την βοήθειά σας!
Πληροφορίες :
  • Είμαστε και οι 2 φοιτητές (άρα αρκετά μικρό budget)...
  • Η κοπέλα μου προτιμάει κάτι ήσυχο αλλά ας έχει και μία στοιχειώδη νυχτερινή ζωή (μερικά bar και άντε κανένα club)
  • Θέλω να την πάω κάπου ρομαντικά
  • Προτιμάμε κάτι που να τα διαθέτει σχεδόν όλα στην κεντρική πόλη/χώρα. Δεν διαθέτουμε αμάξι και θέλουμε κάτι κεντρικό ή τουλάχιστον να έχει πρόσβαση μέσω ΚΤΕΛ (Πχ : Νάουσα Πάρου) (δεν μπορούμε να νοικιάσουμε γουρούνα ή μηχανάκι)
Ερωτήσεις :
  • Διαβάζοντας το forum είδα πως κάποιοι προτείνουν Μήλο, αλλά διάβασα πως είναι ερημική, ισχύει?
  • Επίσης με "έψησε¨η Σίφνος, ενώ κοίταξα τα ακτοπλοϊκά και είναι αρκετά φτηνά. Παραθέτοντας τα παραπάνω, πιστεύετε πως μας κάνει?
  • Σαντορίνη...Ακριβή ή μύθος?
Νιώστε ελεύθεροι να προτείνετε και σεις πιθανές τοποθεσίες που να ταιριάζουν στα παραπάνω στοιχεία καθώς εάν μπορείτε να παραθέσετε και τόπο διαμονής για το κάθε νησί.
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! Καλό καλοκαίρι να έχουμε! :)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.743
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom