Βιετνάμ Καμπότζη Διαμονή Βιετνάμ - Καμπότζη

Head_cf

Member
Μηνύματα
122
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει....
Επιτέλους…σχεδόν όλα έτοιμα για Βιετνάμ και Καμπότζη (εισιτήρια βίζα κτλ)..
Το μόνο που μου λείπει είναι να κλείσω τα ξενοδοχεία η τουλάχιστον μερικά από αυτά…

Ξέρει κανείς κάποιο συμπαθητικό και αξιόπιστο ξενοδοχείο στο Ανόι και στο Siem Reap στην Καμπότζη;;

Ευχαριστώ..
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Επιτέλους…σχεδόν όλα έτοιμα για Βιετνάμ και Καμπότζη (εισιτήρια βίζα κτλ)..
Το μόνο που μου λείπει είναι να κλείσω τα ξενοδοχεία η τουλάχιστον μερικά από αυτά…

Ξέρει κανείς κάποιο συμπαθητικό και αξιόπιστο ξενοδοχείο στο Ανόι και στο Siem Reap στην Καμπότζη;;

Ευχαριστώ..
Στο Siem Reap έμεινα εδώ:

Guesthouse in Siem Reap - Welcome to Angkor Wat

Φοβερό value for money, πολύ καλά και καθαρά δωμάτια.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Αναφέρω 2 στα οποία μείναμε με τον ELGEO2 και δεν είχαμε παράπονο. Στο πρώτο το 2007, στο δεύτερο το 2006:

Στην καρδιά της παλιάς πόλης του Ανόι, 5 λεπτά με τα πόδια από τη βόρεια όχθη της λίμνης Hoan Kiem:

Hanoi Elegance 2 Hotel, Boutique Hotel in Hanoi, Deluxe hotel in Hanoi, Hanoi Vietnam Hotels, Discount Hotels in Vietnam, Vietnam Hotel Reviews, vietnam hotels, vietnam hotel, hotel vietnam, hotels vietnam, hotel in vietnam, hotels in vietnam, saigon

Hanoi Elegance 2, Hanoi - Reviews - VirtualTourist

Δωρεάν internet στο δωμάτιο (με δικό του PC), μικρά γενικά τα δωμάτια, λιτό πρωινό, location & value-for-money. Προτίμησε ψηλό όροφο για τη θέα. Έχει κι άλλα η "αλυσίδα", όλα προσεγμένα.

Στη νότια πλευρά της λίμνης:

Zephyr hotel, Hanoi hotel, Vietnam

Προσοχή εδώ: Δωμάτιο που να βλέπει μπροστά. Κατά προτίμηση γωνιακό για να βλέπεις τη λίμνη. Τεράστιο, στην ουσία σουίτα (2 δωμάτια, μεγάλο με σαλόνι και μικρότερο - των "παιδιών").

Καλύτερο το πρωινό από το παραπάνω, το προσωπικό σε θυμάται μετά από ένα χρόνο ακόμη κι αν έχεις μείνει μόνο ένα βράδυ. Location & value for money. Ακριβότερο απ' το πρώτο.

Tip για φαγητό:

Little Hanoi 2. Προτείνεται απ' το LP. Υπάρχουν 2-3 με το ίδιο όνομα (για να εκμεταλλευτούν ίσως την καλή φήμη). To 1 και το 2 ήταν πολύ κοντά το ένα στο άλλο. Αυτό είναι στ' αριστερά του δρόμου όπως τον κατεβαίνεις (πρέπει νά'ναι στο 14 Ta Hiem). Στο Old Quarter. Τεράστιες μερίδες και γευστικότατες. Πολύ φτηνό (καλά, πρέπει να είσαι πολύ γκάου για να πληρώσεις ακριβά το φαγητό στο Βιετνάμ).

Little Hanoi (14 Ta Hien) - Restaurants, Vietnamese | The New Hanoian

Brother's Cafe. Δε χρειάζεται να πω πολλά. Το site τους τα λέει όλα. Πήγα και ξαναπήγα και θα ξαναπάω. Μόνο ντεφώ ότι είναι λίγο off-center, περπατάς ωστόσο για να χωνέψεις! :haha: Μισή ώρα ή και λίγο παραπάνω ποδαρόδρομο απ' την Hoan Kiem.

BROTHER'S CAFE

Brother?s Cafe, Hanoi - Restaurants - VirtualTourist

Να ληφθεί υπόψη ότι οι πληροφορίες είναι 3 ετών, κάποια πράγματα μπορεί να έχουν αλλάξει.

Ζηλεύωωωωωω...
 

Head_cf

Member
Μηνύματα
122
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει....
Παιδία ευχαριστώ για τις πληροφορίες…από Siem Reap είμαι καλυμμένος…
Babaduma πολύ ωραία ξενοδοχεία…αλλά δυστυχώς το πρώτο είναι γεμάτο και το δεύτερο πολύ ακριβό για Βιετναμ (πανω απο 70?) …:cool:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Δεν μπορώ (ή μάλλον φοβάμαι) να σου προτείνω που θα μείνεις στο Σιεμ Ριπ.
Μπορώ όμως κάλλιστα να σου πω που ΔΕΝ πρεπει να μείνεις.
Ευχομαι να μην έκλεισες εκεί που έμεινα εγώ.
 
  • Like
Reactions: DrG

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Αστον βρε μαυρη γατα τον ανθρωπο....:xmas_mrgreen:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Αστον βρε μαυρη γατα τον ανθρωπο....:xmas_mrgreen:
Καλέ... εγώ βοήθεια προσέφερα. Ολοι λένε να μείνεις εδώ, όχι να μείνεις εκεί, αυτό είναι πολύ καλό, αυτό είναι το κάτι άλλο, κλπ.
Ειμαι η μόνη που προσφέρω ουσιαστική βοηθεια, οχι με το να προτείνω ΑΛΛΑ με το να μην προτείνω!.
Εχει καει η γούνα μου βρε Μελι. Να κρατήσω τέτοιες πληροφορίες για εμένα μόνο? τσ τσ τσ.... εγωιστικό.

Φίλε, το ξενοδοχείο που δεν πρέπει σε καμμία περίπτωση να πας, είναι Νο 1 ή 2 (δεν θυμάμαι καλά) σε πασίγνωστο ταξιδιωτικό site. Μην μασάς. Δεν είναι ξενοδοχείο. Ειναι η φάρμα των ζώων....
Αν όμως είσαι ο Ζακ Υβ Κουστώ, αλλάζει το πράγμα. Να πας. Θα μελετήσεις απο κοντά και τις κοινωνικές συνήθειες των ζώων. Ααα.. και αν είσαι τοπογράφος να πας. Θα ενθουσιαστείς με τις δυνατόητες των λακούβων στους δρόμους. Αν δε, ανήκεις στο προσωπικο του ΙΓΜΕ, θα το θεωρήσεις κελεπούρι. Και αν τέλος έχεις πρόβλημα με το σίδηρο στο αίμα σου.... μην το σκεφθείς ... πήγαινε.
 
  • Like
Reactions: DrG

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.275
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom