Γερμανία Διαμονή κ tips για Μόναχο

birlas

Member
Μηνύματα
23
Likes
1
Μόλις έκλεισα ταξιδάκι για Μόναχο αρχές Δεκέμβρη...Έχει κάποιος να μου προτίνει κάποιο ξενοδοχείο??? Επειδή θα μείνουμε μόνο 3 μέρες δε νομίζω να πραγματοποιήσουμε καμία εκδρομή εκτός Μονάχου οπότε οποιαδήποτε συμβουλή για το που πρέπει να πάμε κ τι πρέπει να κάνουμε στην πόλη καλοδεχούμενη...Ευχαριστώ...
 

Carmen

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ακόμα το ψάχνουμε!
Ταξίδι-Όνειρο
Θέλω να πάω παντού!
Τελευταία φορά στο Μόναχο μείναμε στο Novotel messe. Ηταν απλά υπέροχο! Είναι μακρυα απο το κέντρο όμως η στάση μετρό είναι ακριβώς έξω απο την πόρτα του ξενοδοχείου. Ήταν πεντακάθαρο, οικονομικό (δεν είχε κάποια σημαντική έκθεση όταν πήγαμε) και είχε εκπληκτικό πρωινό και άψογη εξυπηρέτηση. Δίπλα ακριβώς έχει ένα μεγάλο εμπορικό κέντρο με πάρα πολλές επιλογές για φαγητό και διασκέδαση το βράδυ. Εμείς βέβαια είχαμε και τα παιδιά μαζί και έπρεπε να μαζευόμαστε σχετικά νωρίς, οπότε μας βόλεψε μια χαρά.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Μια περιοχή που βολεύει ειναι κοντά στον σιδηροδρομικό σταθμό.Εχει πολλά ξενοδοχεία και πολύ καλά(Sofitel,Meridien) και πιο οικονομικά.Το πλεονέκτημα είναι οτι είσαι σε 10 λεπτά με τα πόδια στο κέντρο(Marienplatz κτλ).Εχει τύχει νά μένω στο Meridien(Παρασκευή/Σάββατο) σε τεράστιο δίκλινο με 90 Ευρώ.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μόλις έκλεισα ταξιδάκι για Μόναχο αρχές Δεκέμβρη...Έχει κάποιος να μου προτίνει κάποιο ξενοδοχείο??? Επειδή θα μείνουμε μόνο 3 μέρες δε νομίζω να πραγματοποιήσουμε καμία εκδρομή εκτός Μονάχου οπότε οποιαδήποτε συμβουλή για το που πρέπει να πάμε κ τι πρέπει να κάνουμε στην πόλη καλοδεχούμενη...Ευχαριστώ...
κι εγώ τότε θα πάω. ξανασκέψου το ενδεχόμενο εκδρομής στη Νυρεμβέργη. Χριστούγεννα...
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Θα είμαι κι εγώ εκεί!!! :) Λίγα λεπτά πριν έκανα κράτηση σε αυτό: Booking.com: Rilano 24/7 Hotel M. Βρίσκεται κοντά στον σιδηροδρομικό σταθμό.
 

birlas

Member
Μηνύματα
23
Likes
1
Σα να με πείθετε....:) Κ εκεί μπαίνει το άλλο ερώτημα Νυρεμβέργη, Σάλτσμπουργκ, Κάστρο Νοϊσβανσταιν ή κάπου αλλού για μονοήμερη???? Με τρενάκι εννοείται...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Θα είμαι κι εγώ εκεί!!! :) .
ε να κανονίσουμε μιτινγκ τότε στην "αίθουσα συσκέψεων" του ΕΛΒΕΛ. το 1ο ΣΚ πάω, παρασκευή.
χμμ. κάστρο το δεκέμβρη? στα υπόψη ότι αν έχει πάγο το λεωφορείο δεν ανεβαίνει ως τη σταση και έχει πολυυ περπάτημα και δύσκολο..αν ο καιρός είναι καλός οκ, αλλα Βαυαρία + καλός καιρός το δεκέμβρη φαίνεται δύσκολη εξίσωση..προτεινα Νυρεμβέργη λόγω της χριστουγεννιάτικης αγοράς και της ανε΄πανάληπτης ατμόσφαιρας.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Δικιο εχεις απο αυτη την αποψη...οποτε πηγαινοντας εκει ας εχει 1-2 επιλογες κατα νου και κρινει αναλογα με τις καιρικες συνθηκες.
 

elefinor

Banned
Μηνύματα
187
Likes
59
Λαμβάνοντας υπόψη την εποχή που θα πας , η επιλογή της Νυρεμβέργης είναι μακράν η καλύτερη απ' όλες τις υπόλοιπες. ( για να μη σου πω μονόδρομος...)
Αν στην παρέα περιλαμβάνονται ποδοσφαιρόφιλοι, προτείνω περιήγηση στο κορυφαίο ποδοσφαιρικό γήπεδο της Ευρώπης. Επιβάλλεται...
Allianz-Arena
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.255
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom