Ηνωμένο Βασίλειο Διαμονή με Παιδιά στο Λονδίνο

Sugar

Member
Μηνύματα
204
Likes
124
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Καλησπέρα σας! Έκλεισα από τώρα για τον Μάρτιο εισιτήρια για Λονδίνο με τα παιδιά μας. Είναι το πρώτο τους ταξίδι στο Λονδίνο και γενικά στο εξωτερικό (ηλικίες 8 και 6,5). Θέλω συμβουλές από γονείς και γενικά κατέχοντες του project Λονδίνο με παιδιά. Θα μείνουμε 4 νύχτες (25η Μαρτίου). Να κλείσω από τώρα ξενοδοχείο; Ποια περιοχή προτείνετε; Κάποιες προτάσεις; Τώρα όσον αφορά το προγράμμα νομίζω τα πολύ βασικά θα καλύψουμε: Μουσείο Φυσικής Ιστορίας , Ενυδρείο, Επιστημών. Τεσπα είναι νωρίς και δεν αγχώνομαι. Το βγάζουμε στη πορεία.

Το βασικό μου είναι το ξενοδοχείο.
Any ideas please?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Ένα που θα σας επιτρέπει να επιστρέφετε με ευκολία το μεσημεράκι/ απόγευμα για ξεκούραση. Θα έχουν πολύ καλύτερη διάθεση και λιγότερη γκρίνια για κούραση.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.194
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Ειναι πολύ νωρίς από τώρα,ο Μάρτιος άλλωστε δεν είναι και high season για το Λονδίνο οπότε έχεις αρκετά περιθώρια.Από τώρα μπορείς γενικώς να βολιδοσκοπείς έτσι για ναχεις μιά ιδέα..
μετά το φθινόπωρο νάχεις το νού σου,πολλές αλυσίδες ξενοδοχείων βγάζουν και προσφορές μέσα στο χειμώνα.
 

Padme

Member
Μηνύματα
91
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Καλημέρα σας!!
Τέλος Μαϊου σχεδιάζουμε ένα ταξίδι για 4 μέρες στο Λονδίνο με τα παιδιά ( δίδυμα - 5 ετών τον Μάϊο ).

Δεν έχουμε ξαναπάει στο εξωτερικό με τα παιδιά...

Έχετε να μου προτείνετε ξενοδοχεία για διαμονή με οικογένεια?
Σε τιμή που να την λες νορμάλ για Λονδίνο, κάπου να που βολεύει με μετρό ώστε να μετακινούμαστε με άνεση τουλάχιστον και να είναι κοντά σε αξιοθέατα που πας με παιδιά .

Και γενικά προτάσεις τι να επισκευτούμε για την ηλικία τους ...?

Ευχαριστω!
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλημέρα σας!!
Τέλος Μαϊου σχεδιάζουμε ένα ταξίδι για 4 μέρες στο Λονδίνο με τα παιδιά ( δίδυμα - 5 ετών τον Μάϊο ).

Δεν έχουμε ξαναπάει στο εξωτερικό με τα παιδιά...

Έχετε να μου προτείνετε ξενοδοχεία για διαμονή με οικογένεια?
Σε τιμή που να την λες νορμάλ για Λονδίνο, κάπου να που βολεύει με μετρό ώστε να μετακινούμαστε με άνεση τουλάχιστον και να είναι κοντά σε αξιοθέατα που πας με παιδιά .

Και γενικά προτάσεις τι να επισκευτούμε για την ηλικία τους ...?

Ευχαριστω!
Γενικά καλές τιμές για Λονδίνο και οικογενειακά δωμάτια έχουν οι ακόλουθες αλυσίδες:

https://www.premierinn.com/
https://www.travelodge.co.uk/

Για τοποθεσία καθότι το κέντρο είναι μεγάλο θα χρειαστείτε γενικά μετρό, αλλά ανάλογα της τοποθεσίας θα έχετε και ορισμένα αξιοθέατα κοντά με τα πόδια.
 

Katialondon

Member
Μηνύματα
97
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Σρι Λάνκα
Καλό θα ήταν να κοιτάξεις κ bnb, κάτι σαν τα δικά μας ενοικιαζόμενα διαμερίσματα, συχνά είναι πιο οικονομικα. Όπου κ να μείνεις , σε δύο βήματα είσαι σε μέτρο που είναι άψογο. Γενικά, το Λονδίνο είναι υπέροχη πόλη για τα παιδιά, φιλόξενη ,με πολλές παροχές. Θα τους αρέσει το hyde park, το ενυδρείο, το μουσείο φυσικής ιστορίας must! , ίσως το madame tussauds, το zoo. Αν σκεφτώ κάτι άλλο θα σου πω
 

Padme

Member
Μηνύματα
91
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Καλό θα ήταν να κοιτάξεις κ bnb, κάτι σαν τα δικά μας ενοικιαζόμενα διαμερίσματα, συχνά είναι πιο οικονομικα. Όπου κ να μείνεις , σε δύο βήματα είσαι σε μέτρο που είναι άψογο. Γενικά, το Λονδίνο είναι υπέροχη πόλη για τα παιδιά, φιλόξενη ,με πολλές παροχές. Θα τους αρέσει το hyde park, το ενυδρείο, το μουσείο φυσικής ιστορίας must! , ίσως το madame tussauds, το zoo. Αν σκεφτώ κάτι άλλο θα σου πω

Ευχαριστώ πολύ, όποια πληροφορία ειναι πολυ χρησιμη!
 

Padme

Member
Μηνύματα
91
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Καλημέρα σας...!

Επανέρχομαι στο θέμα γιατί πλησιάζει κ ο καιρός του ταξιδιού μας με τα παιδιά...

Αναρωτιώμουν αν αξίζει να πάρουμε την London Pass ή αν γνωρίζεται καμιά άλλη κάρτα τέτοιου τύπου που να σου κάνει έκπτωση σε αξιοθέατα...
Αναφερω πως σε αυτά που έχουμε σκεφτεί ως τωρα να πάμε και είναι επί πληρωμή, είναι το London Eye, Ενυδρείο και Tower of London..
Αυτές οι κάρτες είναι τύπου ημερήσιες? Δλδ δεσμεύεσαι απο την πρώτη τους χρηση για πχ 1 24ωρο? Οχι τίποτα άλλο αλλα με 2 μικρά παιδιά, μπορεί να μη σου βγει κ το χρονοδιάγραμμα όπως το υπολογίζεις...
 

Christos1968

Member
Μηνύματα
144
Likes
54
Καλημέρα!!
Το Λονδίνο το έχω επισκεφθει αρκετες φορές. Με αφορμή την ιστορία σου σκέφτηκα μήπως τα Χριστούγεννα παω με τη συζηγο και τις δύο κόρες μου 8&12 ετών αντίστοιχα. Υπάρχει early booking στα 700€ /άτομο με γραφείο για τις 24/12 . Σκέφτηκα να το ψαξω μόνος μου. Βρήκα εισιτήρια με Ryan air 130€/άτομο τα ξενοδοχεία όμως πανάκριβα. Όχι, Δεν μου έκαναν εντύπωση οι τιμές στη booking. Εντύπωση μου έκανε η τιμή σε ξενοδοχείο στο travelodge £500 απο 24-30/12 και μάλιστα στο Charing Cross. Ξέρει κανείς για την travelodge τι είναι?
Ευχαριστώ
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Καλημέρα!!
Το Λονδίνο το έχω επισκεφθει αρκετες φορές. Με αφορμή την ιστορία σου σκέφτηκα μήπως τα Χριστούγεννα παω με τη συζηγο και τις δύο κόρες μου 8&12 ετών αντίστοιχα. Υπάρχει early booking στα 700€ /άτομο με γραφείο για τις 24/12 . Σκέφτηκα να το ψαξω μόνος μου. Βρήκα εισιτήρια με Ryan air 130€/άτομο τα ξενοδοχεία όμως πανάκριβα. Όχι, Δεν μου έκαναν εντύπωση οι τιμές στη booking. Εντύπωση μου έκανε η τιμή σε ξενοδοχείο στο travelodge £500 απο 24-30/12 και μάλιστα στο Charing Cross. Ξέρει κανείς για την travelodge τι είναι?
Ευχαριστώ
Καλημέρα. Είναι αλυσίδα ξενοδοχείων όπως και τα premier inn και τα ibis (budget). Έχουμε μείνει ίδια περίοδο, με παιδί στο Travelodge city road κ ήταν μια χαρά. Καθαρα, άνετα κ με πολύ καλό πρωινό. Στο family room που θα πάρετε έχει διπλό κρεβάτι κ 2 ράντσα που βγαίνουν από κάτω. Αν θυμάμαι καλά το πρωινό για παιδια μέχρι κάποια ηλικία είναι δωρεάν
Πολλές φορές travelodge και premier inn πουλάει κ το otel το οποίο τρέχει πολύ συχνά προσφορες -10%. Γενικά καλό είναι να το ψάξετε στη trivago το ξενοδοχειο που σας βολεύει κ να το κλείσετε από το site που το πουλάει φθηνοτερα
Καλά να περασετε
 
Last edited:

Christos1968

Member
Μηνύματα
144
Likes
54
Καλημέρα. Είμαι αλυσίδα ξενοδοχείων όπως και τα premier inn και τα ibis (budget). Έχουμε μείνει ίδια περίοδο με παιδί στο Travelodge city road κ ήταν μια χαρά. Καθαρα, άνετα κ με πολύ καλό πρωινό.
Καλά να περασετε
To good to be true.. που λένε οι Εγγλέζοι!!
Δες εδώ και πες μου αν με γελούν τα μάτια μου:
https://www.travelodge.co.uk/search...[adults]=2&rooms[0][children]=2&action=search
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.719
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom