Κούβα Διαμονή στην Κούβα.

makeup.elias

Member
Μηνύματα
103
Likes
214
Και νόμιζα ότι θα κυλούσαν όλα τόσο όμορφα και ομαλά.... Αλλαααα που;;;
Μάλλον δεν εχω ενημερωθεί καλα... Γιατί δεν μπορώ να κάνω κράτηση μέσω booking και μέσω Airbnb στην Κούβα;;; Επίσης με το που έκανα εγγραφή στην viazul... Μου γράφει μη ασφαλή σύνδεση και δεν ανοίγει καν η σελίδα!!!! Ελπίζω να είναι προσωρινό!!!! Αχ..... Προβλέπω να καταλειξω Μεξικό κατευθείαν αν δυσκολευτώ.... Και το Airbnb λέει να συνδεθώ από το Airbnb.com για να κάνω κράτηση αλλα ανοίγει την σελίδα αυτόματα του Airbnb.gr και ούτε από την εφαρμογή τπτ... :icon_evil::icon_evil::icon_evil::icon_evil:
 

vavourvas

Member
Μηνύματα
16
Likes
23
Και νόμιζα ότι θα κυλούσαν όλα τόσο όμορφα και ομαλά.... Αλλαααα που;;;
Μάλλον δεν εχω ενημερωθεί καλα... Γιατί δεν μπορώ να κάνω κράτηση μέσω booking και μέσω Airbnb στην Κούβα;;; Επίσης με το που έκανα εγγραφή στην viazul... Μου γράφει μη ασφαλή σύνδεση και δεν ανοίγει καν η σελίδα!!!! Ελπίζω να είναι προσωρινό!!!! Αχ..... Προβλέπω να καταλειξω Μεξικό κατευθείαν αν δυσκολευτώ.... Και το Airbnb λέει να συνδεθώ από το Airbnb.com για να κάνω κράτηση αλλα ανοίγει την σελίδα αυτόματα του Airbnb.gr και ούτε από την εφαρμογή τπτ... :icon_evil::icon_evil::icon_evil::icon_evil:
tαξιδεψα στην Κουβα πριν 2 εβδομαδες & ειχα κανει κράτηση σε 4 διαφορετικα airbnb
εκανα δοκιμασα απο περιεργεια μολις κ με αφηνει να κανω ακομη κ κρατηση στο airbnb , δν προχωρησα ομωςωστε να μην χρεωθω , δοκιμασε απο αλλο pc , περιεργο πολύ
 

makeup.elias

Member
Μηνύματα
103
Likes
214
tαξιδεψα στην Κουβα πριν 2 εβδομαδες & ειχα κανει κράτηση σε 4 διαφορετικα airbnb
εκανα δοκιμασα απο περιεργεια μολις κ με αφηνει να κανω ακομη κ κρατηση στο airbnb , δν προχωρησα ομωςωστε να μην χρεωθω , δοκιμασε απο αλλο pc , περιεργο πολύ
Οτι κανω το κάνω απο το κινητό μου γιατί δεν εχω pc... θα δοκιμάσω απο κάποιου φίλου το pc να δω αν αλλάξει κάτι. Αλλα πάλι που δοκίμασα απο το κινητό γράφει το εξής μήνυμα: Σφάλμα επισκεφτείτε την airbnb.com για να κάνετε κράτηση σε μια καταχώριση στην Κούβα.
Πήρα τηλέφωνο κ στην booking και είπα οτι μου βγάζει μήνυμα οτι δεν ειναι δυνατή η ολοκλήρωση της κράτησης και μετα απο πολλες προσπάθειες και της είπα μήπως εκει που λέει για ποιούς λόγους θες να ταξιδέψεις στην Κούβα δεν βαζω την σωστή επιλογή? μετα απο ενα 20 λεπτό ρώτησε και μου ειπε το εξής... ότι για λόγους αναψυχής δεν μπορούν να κάνουν κράτηση ακόμα μεσω booking, πρεπει να τσεκάρω επαγγελματικό ταξίδι και να επιλέξω τον λόγο απο κάτω και ότι το ελέγχουν όταν φτάσεις αν όντως ειναι η αιτία του ταξιδιού για το οποίο εχεις δηλώσει. Παίζει κάτι τέτοιο??? Αν βάλω επαγγελματικό λόγο κ επιλέξω κάτι άσχετο ότι να ναι απο κάτω θα μου ζητήσουν δικαιολογητικά όταν φτασω??? Ότι να ναι!!!!!
 

vavourvas

Member
Μηνύματα
16
Likes
23
Οτι κανω το κάνω απο το κινητό μου γιατί δεν εχω pc... θα δοκιμάσω απο κάποιου φίλου το pc να δω αν αλλάξει κάτι. Αλλα πάλι που δοκίμασα απο το κινητό γράφει το εξής μήνυμα: Σφάλμα επισκεφτείτε την airbnb.com για να κάνετε κράτηση σε μια καταχώριση στην Κούβα.
Πήρα τηλέφωνο κ στην booking και είπα οτι μου βγάζει μήνυμα οτι δεν ειναι δυνατή η ολοκλήρωση της κράτησης και μετα απο πολλες προσπάθειες και της είπα μήπως εκει που λέει για ποιούς λόγους θες να ταξιδέψεις στην Κούβα δεν βαζω την σωστή επιλογή? μετα απο ενα 20 λεπτό ρώτησε και μου ειπε το εξής... ότι για λόγους αναψυχής δεν μπορούν να κάνουν κράτηση ακόμα μεσω booking, πρεπει να τσεκάρω επαγγελματικό ταξίδι και να επιλέξω τον λόγο απο κάτω και ότι το ελέγχουν όταν φτάσεις αν όντως ειναι η αιτία του ταξιδιού για το οποίο εχεις δηλώσει. Παίζει κάτι τέτοιο??? Αν βάλω επαγγελματικό λόγο κ επιλέξω κάτι άσχετο ότι να ναι απο κάτω θα μου ζητήσουν δικαιολογητικά όταν φτασω??? Ότι να ναι!!!!!
εγω ειχα βαλει την επιλογη People to people .. για δικαιολογητικα δεν ξερω να σου πω ... εχω την αισθηση οτι απο πι σι θα κανεις δουλεια , εκτος αν εχουν αλάξει τα πραγματα μεσα σε δυο βδομαδες .
 

makeup.elias

Member
Μηνύματα
103
Likes
214
εγω ειχα βαλει την επιλογη People to people .. για δικαιολογητικα δεν ξερω να σου πω ... εχω την αισθηση οτι απο πι σι θα κανεις δουλεια , εκτος αν εχουν αλάξει τα πραγματα μεσα σε δυο βδομαδες .
Σε ευχαριστώ πολύ!! Θα το τσεκάρω και απο pc και βλέπουμε!!!
 

vavourvas

Member
Μηνύματα
16
Likes
23
Έχετε να προτείνετε κανένα καλό casa στην παλιά Αβάνα και στο Τρινιδαδ ?
Στο τρινιδαδ εμενα στο παρακατω, & νομιζω οτι ειναι διαμαντι σε σχεση με τα περισσοτερα - εμφανεστατα ειναι προσφατα μοντερνα ανακαινισμενο , στην τιμη του εχει μεσα πρωινό που στα περισσοτερα εινα εξτρα , επισης σου εχουν κ παρκινγκ στην αυλη τους . ελπιζω να σε προλαβα γιατι εχεις ρωτησει εδω κ μια βδομαδα

https://www.airbnb.gr/rooms/20087382?location=trinidad cuba

Στην Αβανα (βεδαδο) ειχα ευρυχωρο διαμερισμα κ ηταν λιγο πιο ακριβο , αν θες σε ενημερωνω κ για αυτο
 
Last edited:

makeup.elias

Member
Μηνύματα
103
Likes
214
Επικοινώνησα και με το airbnb και μου ειπε πρέπει να πιστοποιήσω την διεύθυνση κατοικίας μου και όνομα να δηλώσω τον λογο που παω κ οχι τουριστικό και δεν ξερω κ εγω τι άλλα έγγραφα και ειναι καλύτερα να μην μπω σε αυτή την χρονοβόρα διαδικασία, μου έστειλε κ αυτο www.airbnb.gr/help/article/1251/can-i-book-an-airbnb-listing-in-cuba ... και μου πρότεινε να κλείσω καλύτερα ξενοδοχεία απο τα official site τους. Αλλα τιμες με 15 και 20€ την βραδιά δεν θα βρώ ξενοδοχεία και εχω χρόνο να προσπαθήσω να το φτιάξω μέχρι τον Σεπτέμβρη και βλέπω... έστειλα σε 2 που βρήκα στο airbnb βέβαια μήπως μπορούν να μου νοικιάσουν το δωμάτιο έτσι χωρίς απο το site airbnb και περιμένω απάντηση..
Αν και δεν θα σας ζητούσα να μου προτείνετε δωμάτια αν όμως εχει υπόψιν του κανένα με email που μπορώ να στείλω κ να κάνω κράτηση εκει γυρω στα 15-20€ για vedado havana, trinidad και cienfugos ας μου πει!! Varadero θα κλείσω στο barcelo all inclusive με 60€ περίπου την βραδιά για 2 νύχτες... και επίσης το site της viazul έπαθε κατι?? Η μόνο εμένα με βγάζει αυτόματα στο mallhabana.com
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Επικοινώνησα και με το airbnb και μου ειπε πρέπει να πιστοποιήσω την διεύθυνση κατοικίας μου και όνομα να δηλώσω τον λογο που παω κ οχι τουριστικό και δεν ξερω κ εγω τι άλλα έγγραφα και ειναι καλύτερα να μην μπω σε αυτή την χρονοβόρα διαδικασία, μου έστειλε κ αυτο www.airbnb.gr/help/article/1251/can-i-book-an-airbnb-listing-in-cuba ... και μου πρότεινε να κλείσω καλύτερα ξενοδοχεία απο τα official site τους.
Έχεις κλείσει ξανά με το airbnb? Πιστοποίηση/ταυτοποίηση (ή όπως αλλιώς το λένε) χρειάζεσαι έτσι κι αλλιώς για να κλείσεις οπουδήποτε μέσω της πλατφόρμας.
 

makeup.elias

Member
Μηνύματα
103
Likes
214
Έχεις κλείσει ξανά με το airbnb? Πιστοποίηση/ταυτοποίηση (ή όπως αλλιώς το λένε) χρειάζεσαι έτσι κι αλλιώς για να κλείσεις οπουδήποτε μέσω της πλατφόρμας.
Δεν εχω στείλει κάποιο αποδεικτικό ούτε ταυτότητα ούτε κάποιο έγγραφο που μένω. Όμως έχω ενα σπίτι που νοικιάζω μέσω Airbnb και εχω κάνει κ κράτηση ξανά μέσω του λογαριασμού μου.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Δεν εχω στείλει κάποιο αποδεικτικό ούτε ταυτότητα ούτε κάποιο έγγραφο που μένω. Όμως έχω ενα σπίτι που νοικιάζω μέσω Airbnb και εχω κάνει κ κράτηση ξανά μέσω του λογαριασμού μου.
Θα είχες πέσει σε ιδιοκτήτη που δεν τον ενδιέφερε ή είχες κάνει παλιά την κράτηση.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
590
Likes
2.463
Ταξίδι-Όνειρο
???
Καλημέρα σε όλη την παρέα! Σκεφτόμαστε αρχικά να μεινουμε κοντά στο Καπιτώλιο, φατσα θα το εχουμε, και στην επιστροφη απο Τρινιντάντ και για τις υπόλοιπες μερες στην Αβάνα να μεινουμε στο Vedado. Γνωμες;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.367
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom