Διαμονή στη δυτική Πελοπόννησο;

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Θα κάνουμε τέλος Αυγούστου ένα ταξιδάκι στη δυτική Πελοπόννησο, Κυπαρισσία, Πύλο, Μεθώνη, Κορώνη, Καρδαμύλη και μέχρι όπου φτάσουμε τελοσπάντων. Θα συνδυάσουμε ξενοδοχεία και κάμπινγκ.
Έχετε να μου συστήσετε ξενοδοχεία στην περιοχή; Αυτό που μας επείγει περισσότερο είναι για την Κυπαρισσία που θα είναι ο πρώτος μας σταθμός
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Θα κάνουμε τέλος Αυγούστου ένα ταξιδάκι στη δυτική Πελοπόννησο, Κυπαρισσία, Πύλο, Μεθώνη, Κορώνη, Καρδαμύλη και μέχρι όπου φτάσουμε τελοσπάντων. Θα συνδυάσουμε ξενοδοχεία και κάμπινγκ.
Έχετε να μου συστήσετε ξενοδοχεία στην περιοχή; Αυτό που μας επείγει περισσότερο είναι για την Κυπαρισσία που θα είναι ο πρώτος μας σταθμός

Είχα μείνει πριν πολλά χρόνια στο κάμπινγκ της Κυπαρισσίας το οποίο είχε και τρία πολύ χαριτωμένα σπιτάκια προς ενοικίαση. Το ένα ήταν μικρό για δύο άτομα και τα άλλα μεγαλύτερα για περισσότερα άτομα. Δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμα και σε τί κατάσταση είναι. Στο site τους δεν είδα να τα αναφέρουν, αλλά μπορείς ίσως να το ψάξεις, εφόσον λες ότι θα συνδυάσετε ξενοδοχεία και κάμπινγκ.
Camping Κυπαρισσία
 

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Ευχαριστώ πολύ anny!
Παρεπιπτόντως, θα πας Βαυαρία; Πού; Θα πάω κι εγώ το Δεκέμβριο.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Ευχαριστώ πολύ anny!
Παρεπιπτόντως, θα πας Βαυαρία; Πού; Θα πάω κι εγώ το Δεκέμβριο.
Θα είναι ένα κυρίως περιηγητικό και φωτογραφικό τουρ, το οποίο θα περιλαμβάνει αρκετά μέρη της Βαυαρίας με ολίγον από Αυστρία και Φρανκονία.:D
Λεπτομέρειες και εντυπώσεις όταν θα γυρίσω.
 

maris-lou

Member
Μηνύματα
134
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη-Φλωρεντια
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Θα κάνουμε τέλος Αυγούστου ένα ταξιδάκι στη δυτική Πελοπόννησο, Κυπαρισσία, Πύλο, Μεθώνη, Κορώνη, Καρδαμύλη και μέχρι όπου φτάσουμε τελοσπάντων. Θα συνδυάσουμε ξενοδοχεία και κάμπινγκ.
Έχετε να μου συστήσετε ξενοδοχεία στην περιοχή; Αυτό που μας επείγει περισσότερο είναι για την Κυπαρισσία που θα είναι ο πρώτος μας σταθμός
στην Κυπαρισσια σας προτεινω για την βραδινη σας εξοδο το μπαρακι sunset,διπλα στη θαλασσα με καλη μουσικη(αν δεν εχει αλλαξει κατι τα δυο τελευταια χρονια που εχω να παω) επισης η υπεροχη παραλια "καλο νερο",τεσσερα χλμ πριν την κυπαρισσια που ειναι και οικολογικο παρκο προστασιας και μελετης της χελωνας καρετα-καρετα.εκει υπαρχουν αρκετα ενοικιαζομενα.Μην παραλειψετε μια βολτα στο καστρο της Κυπαρισσιας.Επισης πηγαινοντας προς Πυλο περαστε απο την παραλια "βοιδοκοιλια" και μετα την Πυλο μην παραλειψετε το ανακτορο του Νεστορος το καλυτερα διατηρημενο μυκηναικο "παλατι".Στην Καρδαμυλη σας προτεινω πρωινο στο καφε "ανδρουβιστα",η αυλη και τα γλυκα της Αννας θα σας αρεσουν.τα ενοικιαζομενα δωμ. "γοργονες" εχουν αυλη τους την θαλασσα,εχω μεινει ευχαριστημενη.καλα να περασετε και αν εχετε χρονο να πατε και στην μεσα μανη!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom