Διαμονή στο Πόρτο Χέλι

vickygian

Member
Μηνύματα
87
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου!!!
Ετοιμάζομαστε για διακοπές στο Πόρτο Χέλι 23/08/2010-29/08/2010 και έχω ψιλοχαθεί με τα καταλύματα. Ψάχνουμε ή i) ένα δίκλινο με ημιδιατροφή που να έχει ωραία θάλασσα κλπ. ή ii) κάποιο ενοικιαζόμενο σε φτηνή τιμή (γύρω στα 50€, μια και είναι σχετικά αργά).
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
Δεκτή και οποιαδήποτε άλλη πρόταση κοντά σε αυτή.
 

Sugar

Member
Μηνύματα
197
Likes
122
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Απ' άκρη σ' άκρη
AKS PORT HELI & AKS HINITSA. Είναι και τα δύο ωραία, το δεύτερο με καλή παραλία από κάτω. Στην ευρύτερη περιοχή του Πορτο Χελίου . www.lepitsa-sunset.gr είναι κοντά στη Κοιλάδα και www.makisinn.com στην Ερμιόνη. Τα καταλύματα στην περιοχή γενικά δεν θα τα έλεγες οικονομικά και δεν ξέρω αν προλαβαίνεις να βρεις να κλείσεις. Επίσης το NAUTICA πάνω στην παραλία στο Πόρτο Χέλι. Μεγάλο ξενοδοχείο, ίσως έχει και φαγητό. Δεν έχω μείνει να σου πω εντυπώσεις.
 
Last edited by a moderator:

katrin1la

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Εχει παει κανεις στο ακς πορτο χελι για να μου πει τις εντυπώσεις του;
ευχαριστω
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
εχω εξοχικο ακριβως διπλα οποτε πολλα βραδυα τα περναμε εκει.
θετικα
1. ωραιες κυριλε εγκαταστασεις
2. υπεροχη πισινα
3. πολυ ωραια θεα ειδικα το σουρουπο
4. καθε βραδυ ζωντανη μουσικη στους χωρους γυρω απο τη πισινα οπου μπορεις να γευματισεις(το φαγητο φτιαχνεται διπλα απο το τραπεζι σου) ή να πιεις το ποτο σου.
5 παιδικη χαρα μεγαλων διαστασεων σε γκαζον
αρνητικα
1. δεν υπαρχει αμεση προσβαση στη θαλασσα...πρεπει να περασεις τον κεντρικο δρομο
2. η θαλασσα μποροστα στο hotel δεν ειναι και οτι το καλυτερο αφου μπροστα της παρκαρουν δεκαδες γιωτ που αφηνουν τα αποβλητα τους.

θα συνιστουσα το ¨αδελφο" ξενοδοχειο AKS HINITSA BAY που ειναι σε εκπληκτικη τοποθεσια, απιστευτη θαλασσα και ικανοποητικες εγκατασσεις για ιοκογενεια. μη ξεχναμε διπλα του νοικιαζε μεχρι προτινος ο πρωην βασιλιας και απο την αλλη πλευρα εχει τις εγκαταστασεις η βιλλα του εφοπλιστη ρεστη.
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γουατεμάλα
Ακριβώς όπως τα είπε ο mio gps είναι,
προτίμησε το Hinitsa λόγω θέσης.
Μια πολύ καλή παραλία είναι η Μπούκα,
νησάκι που πας με τα πόδια αφού η σχεδία που περνούσες απέναντι δεν υπάρχει πια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.528
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom