Ιταλία Διαμονη στην βενετια

evaggelia

Member
Επόμενο Ταξίδι
ψάχνω προορισμό..
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΧΑΒΑΗ
Αγαπητοί travellers,

παρακαλώ πολύ, χρειάζομαι τα φώτα σας...:shock:

ψαχνώ ξενοδοχείο για βενετία , όχι πανάκριβο ...
θα πάω 12-15 IOYNIOY

1. συμφέρει να κλείσω από τώρα ή last minute;;

2. Μέσω ίντερνετ χρειάζεται πιστωτική κάρτα; ή τηλ και στέλνω προκαταβολή;

3. είδα με μια ματια στο booking τα εξής και παρακαλώ αν έχει μείνει
κανείς εκεί να με πληροφορήσει σχετικά:

starhotels splendid
casa nicolo priuli
hotel metropolitan
hotel bella venezia

4. άλλο που προτείνετε;

Ευχαριστώ πολύ:):):)

Leftris B

Member
Επόμενο Ταξίδι
japan/france
Ονειρεμένο Ταξίδι
πάντα ο επόμενος!!
ευχαρίστως να σε βοηθήσω αλλά το όχι πανάκριβο είναι σχετικό... 160 τη βραδιά με πρωινό είναι καλά? τι ποσό διαθέτεις?

mitsos7

Member
Επόμενο Ταξίδι
Searching
Θα με ενδιέφερε και εμένα αυτό μιας και λέω να χτυπήσω μία Βενετία με την προσφορά της Alitalia τον Αύγουστο. Τιμή δωματίου μέχρι 150-160 ευρώ την βραδιά.

Leftris B

Member
Επόμενο Ταξίδι
japan/france
Ονειρεμένο Ταξίδι
πάντα ο επόμενος!!
Θα με ενδιέφερε και εμένα αυτό μιας και λέω να χτυπήσω μία Βενετία με την προσφορά της Alitalia τον Αύγουστο. Τιμή δωματίου μέχρι 150-160 ευρώ την βραδιά.
χτύπα τα εισητήρια, ψιξάρησε ημ/νίες και τα ξαναλέμε;)

evaggelia

Member
Επόμενο Ταξίδι
ψάχνω προορισμό..
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΧΑΒΑΗ
γειας σας παιδια

επιτέλους! ένα ονειρο μου κοντευει να γινει πραγματικοτητα.

ένα 3ημερο στη βενετια. βρηκα οικονομικα αεροπορικα μέσω airone.

και τωρα ψαχνω ξενοδοχειο! πωπω πανακριβα μου φαινονται . τα καλά έχουν από 200 και πάνω..:shock:

μπορειτε να με βοηθησετε να βρω ένα όμορφο ξενοδοχειο, μέσα στη βενετία , σε ησυχη γειτονια???:rolleyes:

αν κανεις σας έχει επισκεφτει κάποιο και είναι ευχαριστημενος, ας μου το γράψει παρακαλώ:p

ευχαριστω

Leftris B

Member
Επόμενο Ταξίδι
japan/france
Ονειρεμένο Ταξίδι
πάντα ο επόμενος!!
γειας σας παιδια

επιτέλους! ένα ονειρο μου κοντευει να γινει πραγματικοτητα.

ένα 3ημερο στη βενετια. βρηκα οικονομικα αεροπορικα μέσω airone.

και τωρα ψαχνω ξενοδοχειο! πωπω πανακριβα μου φαινονται . τα καλά έχουν από 200 και πάνω..:shock:

μπορειτε να με βοηθησετε να βρω ένα όμορφο ξενοδοχειο, μέσα στη βενετία , σε ησυχη γειτονια???:rolleyes:

αν κανεις σας έχει επισκεφτει κάποιο και είναι ευχαριστημενος, ας μου το γράψει παρακαλώ:p

ευχαριστω
πότε θα πας ακριβώς?

anny

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Υπάρχουν ήδη αρκετά θέματα που αφορούν σε προτάσεις διαμονής στη Βενετία.

Αν βάλεις στην εξελιγμένη αναζήτηση τη λέξη "Βενετία" και διαλέξεις την επιλογή "Τίτλους μόνο" θα βρεις εύκολα, τουλάχιστον 5 από αυτά.

Για περισσότερες πληροφορίες όχι μόνο για διαμονή μπορείς γενικά να κοιτάξεις στις παρακάτω ενότητες:
Βενετία - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια
Ευρώπη - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

evaggelia

Member
Επόμενο Ταξίδι
ψάχνω προορισμό..
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΧΑΒΑΗ
βενετια

πότε θα πας ακριβώς?
15-18 ιουνίου ! μηπως τυχόν και έχεις πεταξει με air one?

σκεφτομαι να πάρω μόνο μια χειραποσκευή. έχουν "κουτί" ή στο περίπου οι διαστάσεις?

αν εχεις πάει μπορείς να με βοηθήσεις γιατί σκέφτομαι και το εξής? αξίζει να βρω κάπιον ξεναγό για να γλιτωσω χρόνο και κοπο (κατα προτίμηση ελληνόφωνο) ή να κάνω μονη μου το τουρ? θα πάω με τον άντρα μου . εκτος αν μου την κάνει τελευταια στιγμή (δεν ειναι και 1η φορα:mad:) και πάω μόνη μου , χαχα!:rolleyes::rolleyes:

σ ευχαριστω πολύ

Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Ξεναγό να πάρεις αν ενδιαφέρεσαι να σου εξηγήσει κάποιος πχ την ιστορία κάθε εκκλησίας και το διαφορετικό αρχιτεκτονικό ρυθμό τους. Αν έχεις τόσο εξειδικευμένο ενδιαφέρον, να πάρεις. Διαφορετικά να πάρεις τον άντρα σου και να χαθείτε στα στενάκια της Βενετίας χωρίς πρόγραμμα και χάρτες. Ένας οδηγός με τα κυριότερα αξιοθέατα και εκτυπωμένες οι ιστορίες από το travelstories αρκούν.

Leftris B

Member
Επόμενο Ταξίδι
japan/france
Ονειρεμένο Ταξίδι
πάντα ο επόμενος!!
15-18 ιουνίου ! μηπως τυχόν και έχεις πεταξει με air one?

σκεφτομαι να πάρω μόνο μια χειραποσκευή. έχουν "κουτί" ή στο περίπου οι διαστάσεις?

αν εχεις πάει μπορείς να με βοηθήσεις γιατί σκέφτομαι και το εξής? αξίζει να βρω κάπιον ξεναγό για να γλιτωσω χρόνο και κοπο (κατα προτίμηση ελληνόφωνο) ή να κάνω μονη μου το τουρ? θα πάω με τον άντρα μου . εκτος αν μου την κάνει τελευταια στιγμή (δεν ειναι και 1η φορα:mad:) και πάω μόνη μου , χαχα!:rolleyes::rolleyes:

σ ευχαριστω πολύ
με air one οχι εχω πάει με μία άλλη που έκλεισε....:D για χειραποσκευη θα πρέπεινα τσεκαρεις την κρατηση σου λογικα εχει διαστασεις....
ξενοδοχείο καλό πάνω απο 150 απότι βλέπω αν έχεις δυνατότητα για τέτοιο ποσό... εγω εδωσα και τις 2 φορες γυρω στα 135 αλλά είχε εξαιετικες προσφορες... και δεν ηταν και ιουνιος που μάλλον ειναι ο καλύτερος μηνας για βενετια

giannismits

Member
Επόμενο Ταξίδι
?
με air one οχι εχω πάει με μία άλλη που έκλεισε....:D για χειραποσκευη θα πρέπεινα τσεκαρεις την κρατηση σου λογικα εχει διαστασεις....
ξενοδοχείο καλό πάνω απο 150 απότι βλέπω αν έχεις δυνατότητα για τέτοιο ποσό... εγω εδωσα και τις 2 φορες γυρω στα 135 αλλά είχε εξαιετικες προσφορες... και δεν ηταν και ιουνιος που μάλλον ειναι ο καλύτερος μηνας για βενετια
ξεναγο το θεωρω πολυ υπερβολικο και περιττο..συμφωνω κι εγω να περπατησετε στις πλατειες στα στενα να κανετε τις βολτες σας να πιειτε τους καφεδες σας να φατε και να περασετε ομορφα και χαλαρα..θα πατε βεβαια και στα βασικα αξιοθεατα..
να πατε και εκδρομη στο Burano.τετοια εποχη θα ειναι καταπληκτικα..
εγω ειχα μεινει σαυτο http://www.booking.com/hotel/it/al-palazzo-lion-morosini
και εμεινα αρκετα ικανοποιημενος..οταν πηγα εγω ομως ειχε 270 για 3 βραδια και οχι 389 που εχει τωρα λογω εποχης...

polytimi_p

Member
καλησπερα ! προκειται να ταξιδεψουμε τον οκτωβρη 2 ατομα στην βενετια για 3 διανυκτερευσεις.. δεν θελουμε να ειναι πολυ ακριβο και οσο το δυνατον καπου κεντρικα..εχετε καμια ιδεα για καποιο ξενοδοχειο ή περιοχη ;

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
31.065
Μέλη
35.719
Νεότερο μέλος
Chloe.99

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom