Ιταλία Βενετία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

mariath

Member
Μηνύματα
2.210
Likes
5.678
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Από Piazzale Roma θα πάρεις το Νο1 για όλη την διαδρομή στο μεγάλο κανάλι. Το απλό εισιτήριο νομίζω κοστίζει 6,5 Ε αλλά υπάρχει και κάρτα 12 ωρών για την περίπτωσή σου που μπορεί να συμφέρει αν θέλεις να κάνεις και καμιά διαδρομή παραπάνω.
 

ancona

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λονδίνο
Μπορείς να πας με τα πόδια στη Ριάλτο, η απόσταση είναι το πολύ ένα εικοσάλεπτο.
Το έχω σκεφτεί να το κάνω και με τα πόδια αλλά θα χαθώ σίγουρα στα στενά της Βενετίας που τα μισά είναι ποτάμια.
 

evaggelia

Member
Μηνύματα
64
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ψάχνω προορισμό..
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΧΑΒΑΗ
γειας σας παιδια

επιτέλους! ένα ονειρο μου κοντευει να γινει πραγματικοτητα.

ένα 3ημερο στη βενετια. βρηκα οικονομικα αεροπορικα μέσω airone.

και τωρα ψαχνω ξενοδοχειο! πωπω πανακριβα μου φαινονται . τα καλά έχουν από 200 και πάνω..:shock:

μπορειτε να με βοηθησετε να βρω ένα όμορφο ξενοδοχειο, μέσα στη βενετία , σε ησυχη γειτονια???:rolleyes:

αν κανεις σας έχει επισκεφτει κάποιο και είναι ευχαριστημενος, ας μου το γράψει παρακαλώ:p

ευχαριστω
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.775
Likes
1.100
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
γειας σας παιδια

επιτέλους! ένα ονειρο μου κοντευει να γινει πραγματικοτητα.

ένα 3ημερο στη βενετια. βρηκα οικονομικα αεροπορικα μέσω airone.

και τωρα ψαχνω ξενοδοχειο! πωπω πανακριβα μου φαινονται . τα καλά έχουν από 200 και πάνω..:shock:

μπορειτε να με βοηθησετε να βρω ένα όμορφο ξενοδοχειο, μέσα στη βενετία , σε ησυχη γειτονια???:rolleyes:

αν κανεις σας έχει επισκεφτει κάποιο και είναι ευχαριστημενος, ας μου το γράψει παρακαλώ:p

ευχαριστω
πότε θα πας ακριβώς?
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Υπάρχουν ήδη αρκετά θέματα που αφορούν σε προτάσεις διαμονής στη Βενετία.

Αν βάλεις στην εξελιγμένη αναζήτηση τη λέξη "Βενετία" και διαλέξεις την επιλογή "Τίτλους μόνο" θα βρεις εύκολα, τουλάχιστον 5 από αυτά.

Για περισσότερες πληροφορίες όχι μόνο για διαμονή μπορείς γενικά να κοιτάξεις στις παρακάτω ενότητες:
Βενετία - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια
Ευρώπη - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια
 

mkara

Member
Μηνύματα
54
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Μια βοήθεια απο τους ταξιδιώτες...

Συγγενικό ζευγάρι (45+) παει Βενετία για τριήμερο.

Απο αεροδρόμιο παει piazza le Roma. Απο εκεί μετα πως παει κέντρο; Κοντά στο San Marco είναι το ξενοδοχείο.

Τι θα συμβουλευατε εσείς για την μετακίνηση τους; Για την καθημερινή μετακίνηση εννοώ. Τι να προτιμήσουν;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Ελπίζω σε μια βοήθεια.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Aπό αεροδρόμιο παίρνει το βαπορέτο και πηγαίνει μια χαρά στην πλατεία... ούτε piazza Roma ούτε τίποτε...
 

evaggelia

Member
Μηνύματα
64
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ψάχνω προορισμό..
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΧΑΒΑΗ
βενετια

πότε θα πας ακριβώς?
15-18 ιουνίου ! μηπως τυχόν και έχεις πεταξει με air one?

σκεφτομαι να πάρω μόνο μια χειραποσκευή. έχουν "κουτί" ή στο περίπου οι διαστάσεις?

αν εχεις πάει μπορείς να με βοηθήσεις γιατί σκέφτομαι και το εξής? αξίζει να βρω κάπιον ξεναγό για να γλιτωσω χρόνο και κοπο (κατα προτίμηση ελληνόφωνο) ή να κάνω μονη μου το τουρ? θα πάω με τον άντρα μου . εκτος αν μου την κάνει τελευταια στιγμή (δεν ειναι και 1η φορα:mad:) και πάω μόνη μου , χαχα!:rolleyes::rolleyes:

σ ευχαριστω πολύ
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Ξεναγό να πάρεις αν ενδιαφέρεσαι να σου εξηγήσει κάποιος πχ την ιστορία κάθε εκκλησίας και το διαφορετικό αρχιτεκτονικό ρυθμό τους. Αν έχεις τόσο εξειδικευμένο ενδιαφέρον, να πάρεις. Διαφορετικά να πάρεις τον άντρα σου και να χαθείτε στα στενάκια της Βενετίας χωρίς πρόγραμμα και χάρτες. Ένας οδηγός με τα κυριότερα αξιοθέατα και εκτυπωμένες οι ιστορίες από το travelstories αρκούν.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.775
Likes
1.100
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
15-18 ιουνίου ! μηπως τυχόν και έχεις πεταξει με air one?

σκεφτομαι να πάρω μόνο μια χειραποσκευή. έχουν "κουτί" ή στο περίπου οι διαστάσεις?

αν εχεις πάει μπορείς να με βοηθήσεις γιατί σκέφτομαι και το εξής? αξίζει να βρω κάπιον ξεναγό για να γλιτωσω χρόνο και κοπο (κατα προτίμηση ελληνόφωνο) ή να κάνω μονη μου το τουρ? θα πάω με τον άντρα μου . εκτος αν μου την κάνει τελευταια στιγμή (δεν ειναι και 1η φορα:mad:) και πάω μόνη μου , χαχα!:rolleyes::rolleyes:

σ ευχαριστω πολύ
με air one οχι εχω πάει με μία άλλη που έκλεισε....:D για χειραποσκευη θα πρέπεινα τσεκαρεις την κρατηση σου λογικα εχει διαστασεις....
ξενοδοχείο καλό πάνω απο 150 απότι βλέπω αν έχεις δυνατότητα για τέτοιο ποσό... εγω εδωσα και τις 2 φορες γυρω στα 135 αλλά είχε εξαιετικες προσφορες... και δεν ηταν και ιουνιος που μάλλον ειναι ο καλύτερος μηνας για βενετια
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
με air one οχι εχω πάει με μία άλλη που έκλεισε....:D για χειραποσκευη θα πρέπεινα τσεκαρεις την κρατηση σου λογικα εχει διαστασεις....
ξενοδοχείο καλό πάνω απο 150 απότι βλέπω αν έχεις δυνατότητα για τέτοιο ποσό... εγω εδωσα και τις 2 φορες γυρω στα 135 αλλά είχε εξαιετικες προσφορες... και δεν ηταν και ιουνιος που μάλλον ειναι ο καλύτερος μηνας για βενετια
ξεναγο το θεωρω πολυ υπερβολικο και περιττο..συμφωνω κι εγω να περπατησετε στις πλατειες στα στενα να κανετε τις βολτες σας να πιειτε τους καφεδες σας να φατε και να περασετε ομορφα και χαλαρα..θα πατε βεβαια και στα βασικα αξιοθεατα..
να πατε και εκδρομη στο Burano.τετοια εποχη θα ειναι καταπληκτικα..
εγω ειχα μεινει σαυτο http://www.booking.com/hotel/it/al-palazzo-lion-morosini
και εμεινα αρκετα ικανοποιημενος..οταν πηγα εγω ομως ειχε 270 για 3 βραδια και οχι 389 που εχει τωρα λογω εποχης...
 

rock_witch

Member
Μηνύματα
57
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Who Knows?
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο γυρος του κοσμου....
Γεια σε ολους!!! :)Θα ηθελα να ταξιδεψω τελη Αυγουστου στην Βενετια και μονο,αλλα κατα προτιμηση με γκρουπ.Ξερω οτι τα περισσοτερα πρακτορεια συνδυαζουν μεσα σε λιγες ημερες πολλες πολεις(!):mad:Γνωριζετε καποιο πρακτορειο(Αθηνα) που να περιοριζεται στη Βενετια????Πειτε μου γρηγορα,γιατι πρεπει να αρχισω το ψαξιμο!!!:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.801
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom