Ιταλία Βενετία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

MARIAKKN

Member
Μηνύματα
34
Likes
5
https://www.airbnb.com/rooms/610305
Ορίστε ένα άλλο, ψάξε και θα βρεις αυτό που θέλεις, απλά διάβαζε αν σε χρεώνουν επιπλέον για διάφορες υπηρεσίες όπως καθαρίστρια ή πετσέτες, κάτι που εγώ το θεωρώ υπερβολικό....
καλό ψάξιμο :)
Σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!και αυτό όμως έχει ελάχιστη διαμονή 7 μέρες :(
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Ξενοδοχεία ξέρουμε , ημερομηνίες δε μας λες για να σε βοηθήσουμε ! Έτσι στο κουτουρου ;

MARIAKKN θα πεις ημερομηνιες να σε βοηθησει; Την εχεις σκασει την Ευαγγελια, απο το πρωι προσπαθει να σου πει ξενοδοχειο!!
 

hariskar

Member
Μηνύματα
162
Likes
66
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ξανά Μπαλί
Για φαγητό καταπληκτική η trattoria Mario στο κέντρο και με λογικές τιμές. Λειτουργεί μόνο μεσημέρι και έχει πάντα ουρά. Μας άρεσε πολύ επίσης η trattoria Al Tran Vai που είναι μικρή, οικογενειακή με καλό φαγηρό και λογικές τιμές.
Παλιά είχαμε πάει στην trattoria del Orto, που μας είχε αρέσει πολύ, αλλά τώρα ήταν σε διακοπές.
Το να βρούμε μη τουριστικά μέρη για να φάμε δεν ήταν και τρομερά εύκολο.
Βέβαια το πρόβλημα το είχαμε στη Βενετία όπου είχε μόνο τουριστικά μέρη για να φάει κανείς και πανάκριβα..
 

iolh

Member
Μηνύματα
35
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος ΗΠΑ
Καλησπέρα σε όλους,μολις εκλεισα με την ryanair για μιλανο(μπεργαμο) πεμπτη 25/10 με αναχωρηση δευτερα 28/10 και σκεφτομαστε να παμε μονο βενετια.το θεμα μου ειναι οτι η πτηση φτανει την πεμπτη το βραδυ στο μπεργκαμο (23.00) οποτε λογικα θα πρεπει να μεινουμε εκεινο το βραδυ στο μιλανο και απο κει να παμε βενετια την επομενη μερα.για τον γυρισμο ομως,υπαρχει καποιος τροπος να παμε απο βενετια κατευθειαν στο μπεργκαμο?γνωριζετε επισης αν τα τρενα τους εκτελουν βραδυνα δρομολογια?
ευχαριστω πολυ.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Από Θεσσαλονίκη για Βενετία ποιά πόλη ειναι πιο κοντα το Μιλάνο ή η Μπολόνια; Μιλάμε πάντα για πτήση με ryanair γι αυτο ρωταω γι αυτες τις δυο πολεις. Βρηκα Μιλανο τα 2 ατομα με επιστροφη με 59 ευρω και μετα τραινο με 100 ευρω συνολο 159. Μηπως αν παμε Μπολονια ειναι πιο οικονομικα τα μεταφορικα προς Βενετια;

Aκτοπλοϊκως συμφερει περισσοτερο λετε? Με αυτοκινητο μεχρι Ηγουμενιτσα και μετα θα το αφησω σε ενα συγγενη μου εκει.

Πάσα βοηθεια δεκτη.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Γεια σου.
Σε αυτήν την σελίδα μπορείς να δεις πόση ώρα κάνει το τραίνο και από τους 2 προορισμούς και πόσο κάνει και το εισιτήριο.
http://www.trenitalia.com/cms/v/index.jsp?vgnextoid=ad1ce14114bc9110VgnVCM10000080a3e90aRCRD

τώρα όσον αφορά τις τιμές των ακτοπλοϊκών εισιτηρίων μπορείς να τις βρεις από μια αναζήτηση εδώ
http://travel.viva.gr/aktoploika?gclid=CPiKnr_L57kCFQMd3goddncAOw
και πρόσθεσε και τις βενζίνες και τα διόδια στο κόστος των εισιτηρίων.

Εγώ προσωπικά το είχα κάνει αυτό το ταξίδι μέσω Μιλάνου αλλά ήταν λίγους μήνες πριν έρθει η Ryanair στην Θεσσαλονίκη και δεν μπήκα ποτέ σε αυτό δίλημμα.Να υπολογίσεις και τον χρόνο που χρειάζεται από το αεροδρόμιο μέχρι τον σιδηροδρομικό σταθμό και στις 2 περιπτώσεις.
 

MARIAKKN

Member
Μηνύματα
34
Likes
5
Θα πάμε μέσα του Οκτωμβρη Βερονα,Γκαρντα,Κομο.Μπορειτε να μου δώσετε πληροφορίες που αξίζει να πας τι να αποφύγεις;Που να μείνεις;Επισης ειναι καλύτερα να βρεις ξενοδοχεία εκεί η να κλείσεις απο εδω;
 

EFOUL

Member
Μηνύματα
33
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη - Βενετία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαυρίκιος
Παιδιά Καλή χρονιά !! θα ηθελα την βοήθεια σας αν γνωρίζετε περί Βενετίας. Θέλω να πάω τον ιουνιο. ψαχνω για ξενοδοχεια και ειναι πολυ ακριβά τα καλά. Εγω διαθέτω γύρω στα 100 ευρώ την βραδια για 3 βράδια. όμως πάλι δύσκολο το βλέπω.....θα ήθελα ενα ξενοδοχειο με ιδιωτικο μπανιο και ερ κοντίσιον. τουλάχιστον αυτα τα 2 βασικά. Βρίσκω κάπως καύτερες τιμές στο Καναρέτζο. ειναι κοντα με τα πόδια το κεντρο της Βενετίας ? δεν θέλουμε να πάμε στο λιντο ή στο μέστρε, γιατί θα ξοδεύουμε τα χρήματα στα βαπορέτα και θα μας έρθει το ίδιο. έτσι τουλάχιστον πιστεύω. έχετε κάτι να μου προτέινετε ? σας ευχαριστώ !
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Ναι, να βρεις να μείνεις μέσα στη Βενετία οπωσδήποτε. Κι αν αντέχεις να περιμένεις, πήγαινε άλλη εποχή με πιο φθηνά δωμάτια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.526
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom