Ιταλία Βενετία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
όποιος το βρει πρώτος κερδίζει μία φιάλη κρασί κτήμα βιβλία χώρα
:bleh:
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Παρε τηλέφωνο και ζήτα τους τιμές και διαθεσιμότητα...

CORTE 1321
LA CALCINA
AL PONTE MOCENIGO
Σε mail που τους εστειλα(2 ενηλικες και ενα βρεφος) οι τιμες τους ειναι απο 160 και πανω και στους τρεις. Αρα δεν παιζει. Εχω αρχισει να σκεφτομαι πως πρεπει να παω σε τετοιο budget δωματιου. Δηλαδη απο 145 - 170. Αυτο που σκεφτομαι ειναι πως αν παω σε τετοιο budget να εμπιστευτω επωνυμη σειρα(πχ. best western hotel), no name(εννοω ντοπιο ξενοδοχειο) ή b&b? Αυτο εχει να κανει καθαρα για τις προδιαγραφες που θελω να εχει για τον μικρο(καθαριοτητα,baby cot κτλ). Μην νομιζετε οτι ειμαι υποχονδριος. Αν ημουν μονος με τη γυναικα δεν θα ειχαμε προβλημα και σε τρωγλη για να ζησουμε "τι στιγμη" του νησιου αλλα λογω του μικρου θελω να ειμαι προσεκτικος στην επιλογη.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Nα μην πας σε επώνυμη σειρά, να πας σε ένα από τα ξενοδοχεία ή τα b&b που σου πρότεινα παραπάνω ή στην travelpedia...
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Nα μην πας σε επώνυμη σειρά, να πας σε ένα από τα ξενοδοχεία ή τα b&b που σου πρότεινα παραπάνω ή στην travelpedia...
επειδη ειμαι στη δουλεια και δεν μπορω το βραδυ στο σπιτι θα σου απαντησω και για το travelpedia. Αναλυτικα για το καθενα τις τιμες τους. traveller μην νομιζεις οτι εχω κατι μαζι σου ή οτι θελω να σε διαψευσω. Εδω ειμαστε για να βοηθησει ο ενας τον αλλον, ποσο μαλλον καποιοι σαν εσενα με μεγαλη εμπειρια, απλα δεν ισχυουν δυστυχως καποια πραγματα απο αυτα που προτεινες. sorry....
 

trapper

Member
Μηνύματα
355
Likes
54
Φαίνεται ότι για τις συγκεκριμένες ημερες υπάρχει μεγάλη ζήτηση στη Βενετία. Πάντως το venere δίνει αρκετές επιλογές για κατω απο 130, και πολλές στο Lido.
Venice Hotels, Venetia | venere.com

Χωρίς να ξέρω το ξενοδοχείο, σε γρήγορη αναζήτηση για 3κλινο, με αποδεκτά σχόλια:
Cristallo Hotel Venice - hotel deals and reviews - venere.com
Πάντως καλό θα είναι να γίνει ερώτηση στα ξενοδοχεία αν μπορούν να φροντίσουν για ένα βρέφος σε 2κλινο.

Eίναι φυσικά καλύτερα σε Dorsoduro, San Polo η Cannaregio, αλλά εγώ νομίζω ότι το Lido δεν πρέπει να αποκλειστεί καθόλου σαν λύση αν είναι κοντά η στάση vaporetto.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
. Εδω ειμαστε για να βοηθησει ο ενας τον αλλον, ποσο μαλλον καποιοι σαν εσενα με μεγαλη εμπειρια, απλα δεν ισχυουν δυστυχως καποια πραγματα απο αυτα που προτεινες. sorry....
Δεν πέφτει η υπόληψη μου αγαπητέ vaggelakos... απλά δεν μπορεί να ξέρω ανά πάσα στιγμή τα events που υπάρχουν στη Βενετία με αποτέλεσμα να μην μπορώ να παρακολουθώ το χρηματιστήριο των τιμών των ξενοδοχείων της...

Πίστεψέ με οι τιμές που αναφέρω είναι υπαρκτές απλά σε περιόδους αιχμής λογικό είναι να μην ισχύουν...
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Σε mail που τους εστειλα(2 ενηλικες και ενα βρεφος) οι τιμες τους ειναι απο 160 και πανω και στους τρεις. Αρα δεν παιζει. Εχω αρχισει να σκεφτομαι πως πρεπει να παω σε τετοιο budget δωματιου. Δηλαδη απο 145 - 170. Αυτο που σκεφτομαι ειναι πως αν παω σε τετοιο budget να εμπιστευτω επωνυμη σειρα(πχ. best western hotel), no name(εννοω ντοπιο ξενοδοχειο) ή b&b? Αυτο εχει να κανει καθαρα για τις προδιαγραφες που θελω να εχει για τον μικρο(καθαριοτητα,baby cot κτλ). Μην νομιζετε οτι ειμαι υποχονδριος. Αν ημουν μονος με τη γυναικα δεν θα ειχαμε προβλημα και σε τρωγλη για να ζησουμε "τι στιγμη" του νησιου αλλα λογω του μικρου θελω να ειμαι προσεκτικος στην επιλογη.
γιατί δε δίνεις 559€ να μείνεις στο de bains??
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Nα μην πας σε επώνυμη σειρά, να πας σε ένα από τα ξενοδοχεία ή τα b&b που σου πρότεινα παραπάνω ή στην travelpedia...
Απο travelpedia
1.We are happy that you consider Palazzo Soderini for your stay in our city
and we inform you that we have rooms available for those dates:
the daily rate of the rooms you request for from June 6th is euro 180 per
night incl. breakfast with view on our garden. We have a baby cot we can put
in your room.
2.(Novecento Boutique Hotel)
1 double room (+ babycot) with shower and toilet, individual climate control, mini bar, satellite tv, music, telephone, in-room safe, high speed internet access and hairdryer. The baby cot is free of charge.
The offered total price (for the 3 nights) is 810 euro and it includes buffet breakfast,taxes and services.

3.(Ca' Nigra Lagoon Resort - Venice)
The cost is of 280,00 Euro with Lagoon view or 200,00 Euro without Lagoon view per night. Special offers may be agreed upon request.

4.B&B Corte 1321
Unfortunately we do not have the same room free for the 3 nights. If you
don't mind a room change, we have our Gialla room free the first night, June
6th and our Garden room on June 7th and 8th.
The total rate would be 480 euro

5.(PENSIONE LA CALCINA)
We thank you for your inquiry.
For the dates you have requested (06th - 09th June 2009), our hotel is
already fully booked.
However, as an alternative, we would have available:

- our room Dalia, situated on the ground floor of a private house, at around
150 metres from the main hotel, with an own entrance directly on the street.
This consists of a brightly-lit room for 3 people, with a view of the
Giudecca Canal and private bathroom (with bathtub). The windows overlook
directly the canal and the street where people walk.
The room is approx. 34.00 squared metres and includes: electric heating,
hair-dryer, telephone, safety-box, fridge-bar, satellite TV. It has 1 large
bed + 1 armchair bed.
It is equippied with an efficent air-conditioner, which is just a little bit
noisy.
The suite is very peaceful and has an atmosphere of a private house. The
style is peculiar as it has been designed by the famous architect Carlo
Scarpa. The price per night is Euro 225,00, with breakfast included.

6.(AL PONTE MOCENIGO)
No available accommodation
 
Last edited by a moderator:

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
γιατί δε δίνεις 559€ να μείνεις στο de bains??
Αν και δεν θα ηθελα να μεινω lido αμα τα σκασω, δεν εχω βρει για τις μερες που ενδιαφερομαι(6/6 -9/6) με 2 ενηλικες και 1 βρεφος τις τιμες που λες.
Παντως σας ευχαριστω ολους που συμμετεχετε ανεξαρτητα αν σας εχω πρηξει. Και παλι ευχαριστω.
 

evaggelia

Member
Μηνύματα
64
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ψάχνω προορισμό..
Ταξίδι-Όνειρο
ΧΑΒΑΗ
Αγαπητοί travellers,

παρακαλώ πολύ, χρειάζομαι τα φώτα σας...:shock:


ψαχνώ ξενοδοχείο για βενετία , όχι πανάκριβο ...
θα πάω 12-15 IOYNIOY

1. συμφέρει να κλείσω από τώρα ή last minute;;

2. Μέσω ίντερνετ χρειάζεται πιστωτική κάρτα; ή τηλ και στέλνω προκαταβολή;


3. είδα με μια ματια στο booking τα εξής και παρακαλώ αν έχει μείνει
κανείς εκεί να με πληροφορήσει σχετικά:

starhotels splendid
casa nicolo priuli
hotel metropolitan
hotel bella venezia

4. άλλο που προτείνετε;

Ευχαριστώ πολύ:):):)
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
ευχαρίστως να σε βοηθήσω αλλά το όχι πανάκριβο είναι σχετικό... 160 τη βραδιά με πρωινό είναι καλά? τι ποσό διαθέτεις?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.636
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom