Δονούσα vs Σχοινούσα vs Κουφονήσια vs Ηρακλειά

Ποιο νησί προτιμάτε;


  • Total voters
    19

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.051
Η μάχη των μικρών Κυκλάδων ξεκινά.:surf1:
'Εβαλα μέχρι 2 επιλογές για να είστε άνετοι και να μη λέτε πως δε μπορείτε να διαλέξετε.
 
Last edited:

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.051
@katkats μήπως μπορείς να το φτιάξεις να βλέπουμε τι ψηφίζει ο καθένας; Βλέπω πως ψηφίστηκαν τα Κουφονήσια, αλλά δεν βλέπω όνομα ... 🤔
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Πρώτος, ψήφισα Κουφονήσια.

Εκτός από τα γνωστά παραλίες κτλ κτλ έχει δύο μαγαζιά στα οποία έφαγα, εκτός των άλλων θαλασσινών, την καλύτερη γαριδομακαρονάδα με λευκή σάλτσα (Νέο Ρεμέντζο) και κάποια απ'τα καλύτερα κρεατικά και μαγειρευτά που έχω φάει ποτέ ( Mixalios Grill House)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Η μάχη των μικρών Κυκλάδων ξεκινά.:surf1:
Έχεις βαλθεί να μας βάλεις να σκοτωθούμε κανονικά! :haha: :haha:
(Η Σάμος λείπει από τη ψηφοφορία :haha: )

Θα επανέλθω με επιμέρους ανάλυση και ίσως ψηφίσω. Ίσως.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.051
Έχεις βαλθεί να μας βάλεις να σκοτωθούμε κανονικά! :haha: :haha:
Μπα για war είναι σχετικά φιλειρηνικό, αφού έβαλα μέχρι δύο επιλογές.
Πάλι όμως δεν φαίνεται ποιός ψήφισε τι και κάτι μου λέει πως θα ξαναψηφίσετε όλοι.

Εγώ δεν θα ψηφίσω προς το παρόν, αφού δεν έχω πάει σε όλα. :eek:

Πιο πολύ ήθελα να δω τι θα ψηφίσετε όσοι έχετε δει και τις 4 επιλογές.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Εγώ δεν θα ψηφίσω προς το παρόν, αφού δεν έχω πάει σε όλα. :eek:

Πιο πολύ ήθελα να δω τι θα ψηφίσετε όσοι έχετε δει και τις 4 επιλογές.
Εγώ που έχω πάει σε όλα δυσκολεύομαι ακόμα περισσότερο.
Πολύ θα ήθελα να δω τη τεκμηρίωση όσων ψηφίσουν. :cool:
 

Konstantina trave

New Member
Μηνύματα
4
Likes
6
Πρώτος, ψήφισα Κουφονήσια.

Εκτός από τα γνωστά παραλίες κτλ κτλ έχει δύο μαγαζιά στα οποία έφαγα, εκτός των άλλων θαλασσινών, την καλύτερη γαριδομακαρονάδα με λευκή σάλτσα (Νέο Ρεμέντζο) και κάποια απ'τα καλύτερα κρεατικά και μαγειρευτά που έχω φάει ποτέ ( Mixalios Grill House)
Αυτή την γαριδομακαρονάδα με τη λευκή σάλτσα την έφαγα κ εγώ φέτος το καλοκαίρι στο ίδιο μαγαζί. Συμφωνώ μαζί σας πως είναι από τις καλύτερες γαριδομακαρονάδες!!!
 

nasiapap

Member
Μηνύματα
106
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Από τα 4 δεν έχω πάει Ηρακλειά. Στα Κουφονήσια έχω πάει δυο φορές. Εξαιρετικα νερά και θάλασσες, αλλά τείνει να γίνει πολύ κοσμικό πια.. η Σχοινούσα δεν μου έκανε καμία εντύπωση.. αντίθετα η Δονούσα είναι το νησί στο οποίο θα μπορούσα να επιστρέφω κάθε καλοκαίρι. Έχουμε πάει επίσης 2 φορές. Η ψήφος πάει στη Δονούσα γιατί έχει κλέψει την καρδιά μου και είναι το πιο αγαπημένο μου!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.051
Στα Κουφονήσια έχω πάει δυο φορές. Εξαιρετικα νερά και θάλασσες, αλλά τείνει να γίνει πολύ κοσμικό πια..
Κι εμένα αυτό με χαλάει στα Κουφονήσια.Ειδικά Ιούλιο, Αύγουστο όλο σελέμπριτι, κοσμικοί, βαβούρα..Μια μικρή Μύκονος σ'ένα νησί που λόγω μικρού μεγέθους και έλλειψης αξιοθεατων βλέπεις όλο τους ίδιους...Παραλιάρες βέβαια αλλά ως εκεί..
 

nasiapap

Member
Μηνύματα
106
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Κι εμένα αυτό με χαλάει στα Κουφονήσια.Ειδικά Ιούλιο, Αύγουστο όλο σελέμπριτι, κοσμικοί, βαβούρα..Μια μικρή Μύκονος σ'ένα νησί που λόγω μικρού μεγέθους και έλλειψης αξιοθεατων βλέπεις όλο τους ίδιους...Παραλιάρες βέβαια αλλά ως εκεί..
Ακριβώς αυτό! Θα θελα να μπορούσα να είχα πάει κάποιες δεκαετίες πριν!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.051
Εγώ που έχω πάει σε όλα δυσκολεύομαι ακόμα περισσότερο.
Πολύ θα ήθελα να δω τη τεκμηρίωση όσων ψηφίσουν. :cool:
Πάντως έμεινε τελευταία η Σχοινούσα για κάποιο λόγο...Και το πρόβλημα είναι πως δεν έχω πάει ακόμα για να κρίνω 🤔
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom