Γενικά Θέση στο αεροπλάνο

Sp.Ch

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
French Polynesia
Ονειρεμένο Ταξίδι
(on list)
Καλησπέρα σε όλους....
Φεύγω σε 10 μέρες για Los Angeles δρομολόγιο από Αθήνα με τις παραπάνω εταιρείες. Η πτήση από Λονδίνο γίνεται με αεροπλάνο τις British και κωδικό της American. Ερώτηση πρώτη... Το αεροπλάνο είναι ένα 747-400 η θέση που έχω κλείσει είναι η 51Β είναι η πρώτη σειρά από τις διπλές που έχουν στο τέλος υου αεροσκάφους την θεωρείτε καλή θέση;
2η Ερώτηση η british είναι καλή για τέτοια ταξίδια δεν έχω ξαναπετάξει με british.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.....
 

Sp.Ch

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
French Polynesia
Ονειρεμένο Ταξίδι
(on list)

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Ευχαριστώ αυτό είχα βρει και εγώ γι αυτό έκλεισα αυτή τη θέση επειδή την έχει με πράσινο. Ρώτησα μήπως κάποιος έχει προσωπική εμπειρία.
Η προσωπική εμπειρία που έχω με το SeatGuru, είναι να μην το εμπιστεύομαι.

Το σημαντικό στις μακρινές πτήσεις, ανεξάρτητα εταιρίας, είναι να πετύχεις κενή θέση δίπλα σου. Άρα, η συμβουλή είναι να κλείνεις γύρω από θέσεις που περιμένεις ότι πιθανόν να μείνουν κενές. Πχ κλείνεις μια θέση στο παράθυρο και τον παραδιπλανό διάδρομο, και ελπίζεις η μεσαία να μείνει κενή. Ποιός θα πάει τώρα να επιλέξει μια μεσαία θέση που είναι μάλιστα και μόνη της, στο πίσω/μεσαίο μέρος του αεροπλάνου? Αυτοί που ταξιδεύουν μόνοι τους, κατά κανόνα έχουν κάνει web checkin από τους πρώτους, και ζευγάρια/παρέες θα προτιμήσουν να καθίσουν μαζί.
 

Sp.Ch

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
French Polynesia
Ονειρεμένο Ταξίδι
(on list)
Η προσωπική εμπειρία που έχω με το SeatGuru, είναι να μην το εμπιστεύομαι.

Το σημαντικό στις μακρινές πτήσεις, ανεξάρτητα εταιρίας, είναι να πετύχεις κενή θέση δίπλα σου. Άρα, η συμβουλή είναι να κλείνεις γύρω από θέσεις που περιμένεις ότι πιθανόν να μείνουν κενές. Πχ κλείνεις μια θέση στο παράθυρο και τον παραδιπλανό διάδρομο, και ελπίζεις η μεσαία να μείνει κενή. Ποιός θα πάει τώρα να επιλέξει μια μεσαία θέση που είναι μάλιστα και μόνη της, στο πίσω/μεσαίο μέρος του αεροπλάνου? Αυτοί που ταξιδεύουν μόνοι τους, κατά κανόνα έχουν κάνει web checkin από τους πρώτους, και ζευγάρια/παρέες θα προτιμήσουν να καθίσουν μαζί.
Σωστός... εγώ πάω με τη γυναίκα μου διακοπές και επέλεξα τις 2 θέσεις που είναι στο τελος σχεδον του αεροπλάνου με τη λογική ότι είμαστε οι δυο μας και θα είναι και λίγο ποιο άνετα... Πες μου την αποψη σου περι αυτού ... δλδ τις 2 θέσεις πρως το τελος... δε θα έχουν περισσότερο χώρο;
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Όχι βέβαια... έκανες κακή επιλογή... οι τελευταίες θέσεις ενός αεροπλάνου έχουν το χειρότερο δυνατό seat pitch... διάλεξε κάτι από την μέση και πίσω αλλά σε καμία περίπτωση τις πέντε τελευταίες σειρές...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom