ΕΞΩΤΙΚΟ ΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΕΠΟΧΗ

MARIA28

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ.

ΛΟΙΠΟΝ ΘΕΛΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΣΕ ΚΟΠΟΙΟ ΕΞΩΤΙΚΟ ΜΕΡΟΣ
ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ,ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΜΕΡΗ ΕΧΕΙ ΜΟΥΣΩΝΕΣ ΜΟΥ ΛΕΝΕ
ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΟ ΣΑΜΟΥΙ , ΣΕΥΧΕΛΛΕΣ , ΚΑΙ ΜΑΛΒΙΔΕΣ.
ΘΕΛΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Καλώς ήρθες...

Δεν έχω πάει σε κανένα από τα τρία αλλά πέρσι τον Αύγουστο, στο ταξίδι μου στη Σρι Λάνκα ήμου με γκρουπ που συνέχισε για Μαλδίβες και δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα με βροχές. Επιπλέον, στις Μαλδίβες όλες οι παραλίες στις ατόλες έχουν πάντα ήσυχα και γαλήνια νερά λόγω κυματοθραυστών.

Στο Κο Σαμούι ο καιρός τον Αύγουστο είναι επίσης καλός και δεν θα αντιμετωπίσεις προβλήματα.

Για Σεϋχέλες δεν έχω ιδέα.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ.

ΛΟΙΠΟΝ ΘΕΛΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΣΕ ΚΟΠΟΙΟ ΕΞΩΤΙΚΟ ΜΕΡΟΣ
ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ,ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΜΕΡΗ ΕΧΕΙ ΜΟΥΣΩΝΕΣ ΜΟΥ ΛΕΝΕ
ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΟ ΣΑΜΟΥΙ , ΣΕΥΧΕΛΛΕΣ , ΚΑΙ ΜΑΛΒΙΔΕΣ.
ΘΕΛΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Καλώς ήρθες στο travelstories. Σε ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΕΦΑΛΑΙΑ. :)
 

MARIA28

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
ΣΕ ΑΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΣ ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ.
 

Picos Apicos

Member
Μηνύματα
94
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα&ίσως Ταιλάνδη πάλι!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Κίνας-Ιαπωνία-Περού
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ.

ΛΟΙΠΟΝ ΘΕΛΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΣΕ ΚΟΠΟΙΟ ΕΞΩΤΙΚΟ ΜΕΡΟΣ
ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ,ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΜΕΡΗ ΕΧΕΙ ΜΟΥΣΩΝΕΣ ΜΟΥ ΛΕΝΕ
ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΟ ΣΑΜΟΥΙ , ΣΕΥΧΕΛΛΕΣ , ΚΑΙ ΜΑΛΒΙΔΕΣ.
ΘΕΛΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Καλώς ήρθες στο travelstories και καλά ταξίδια!!

Και εγώ προς Ταϊλάνδη σκέφτομαι να πάω και ψάχνω για προσφορές πακέτων.
Πήρα μιά προσφορά απο το CEL 11 ημέρες/8 διανυκτερεύσεις (2 Μπανγκόκ - 3 Πουκέτ - 3 Σαμούι) σε ξενοδοχεία 4*-5* με πρωινό κ δείπνο καθημερινά + εσωτερικά αεροπορικά (Αθήνα - Μπανγκόκ - Πουκέτ - Σαμούι - Μπαγκόκ -Αθήνα) + από προς αεροδρόμια + εκδρομή Πουκέτ (γύρος νησιού), + φόροι αεροδρομίων (240?) + 25?) φιλοδωρήματα με 1555 ? το άτομο (για 4 άτομα που είμαστε).
Είναι πολύ καλή νομίζω.
Εσείς τί λέτε?

Όσο για την εποχή διάβασα σε συζητήσεις μελών που πήγαν και στα site του καιρού ότι η οι ανατολικές ακτές (Κο Σαμούι) δεν επηρεάζονται τόσο πολύ απο τον καιρό τον Αύγουστο.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Καλώς ήρθες στο travelstories και καλά ταξίδια!!

Και εγώ προς Ταϊλάνδη σκέφτομαι να πάω και ψάχνω για προσφορές πακέτων.
Πήρα μιά προσφορά απο το CEL 11 ημέρες/8 διανυκτερεύσεις (2 Μπανγκόκ - 3 Πουκέτ - 3 Σαμούι) σε ξενοδοχεία 4*-5* με πρωινό κ δείπνο καθημερινά + εσωτερικά αεροπορικά (Αθήνα - Μπανγκόκ - Πουκέτ - Σαμούι - Μπαγκόκ -Αθήνα) + από προς αεροδρόμια + εκδρομή Πουκέτ (γύρος νησιού), + φόροι αεροδρομίων (240?) + 25?) φιλοδωρήματα με 1555 ? το άτομο (για 4 άτομα που είμαστε).
Είναι πολύ καλή νομίζω.
Εσείς τί λέτε?

Όσο για την εποχή διάβασα σε συζητήσεις μελών που πήγαν και στα site του καιρού ότι η οι ανατολικές ακτές (Κο Σαμούι) δεν επηρεάζονται τόσο πολύ απο τον καιρό τον Αύγουστο.
Κατά τη γνώμη μου είναι πάρα πολλά χρήματα! Το 11ημερο Μπανγκόκ- Πουκέτ το είχα πληρώσει 1090 Ευρώ. Βέβαια, θα μου πει κάποιος ότι παίζουν ρόλο και τα ξενοδοχεία που έχει το κάθε ταξιδιωτικό γραφείο. Δεν αντιλέγω αλλά και τα δικά μας ξενοδοχεία 4* ήταν και πολύ καλά! Κάνε καλή έρευνα αγοράς. Τα 4* ξενοδοχεία στο Πουκέτ την περίοδο του Αυγούστου έχουν κατά μέσο όρο 50 Ευρώ το δίκλινο.
 

MARIA28

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
θελω να μαθω επισεις καποια αλλα πραγματα που μου ειπαν για το Κο Σαμουι:
1.οτι εχει πολυ υγρασια
2.οτι η θαλλασες ειναι τρομερα ρηχες και δεν απολαμβανεις το μπανιο σου και πολυ ζεστη.
3.και εχει και πολλες κατσαριδες
ισχυουν βρε παιδια αυτα?
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
θελω να μαθω επισεις καποια αλλα πραγματα που μου ειπαν για το Κο Σαμουι:
1.οτι εχει πολυ υγρασια
2.οτι η θαλλασες ειναι τρομερα ρηχες και δεν απολαμβανεις το μπανιο σου και πολυ ζεστη.
3.και εχει και πολλες κατσαριδες
ισχυουν βρε παιδια αυτα?
Εδώ τις έχουν για πρωϊνό τις κατσαρίδες, δεν θα υπάρχουν στις παραλίες!!!????:haha::haha::haha:


 

MARIA28

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Για πρωινο!!!ξερω ξερω κατι εχει παρει το αυτι μου..αλλα ολο και κατι θα τους εχει ξεφυγει...ισχυει οτι εχουν τρελλη κατσαριδομανια στους δρομους;;
 

MARIA28

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
ποιο ειναι το πιο ωραιο μερος να μηνεις στο ΚΟ ΣΑΜΟΥΙ?
Σε ποια παραλια ειναι πιο ωραια και ησυχη για να μηνεις?
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Διαβαστε λίγο τις ιστορίες περί ασίας για ταυλάνδη και λοιπά ...
έχουν γραφτεί τα πάντα.για να μην τα ξαναλέμε,λύνομε απορίες στην πορεία,και συζητάμε γενικώς....παρακαλώ ανατρέξτε όπισθεν!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom