las

Member
Μηνύματα
86
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
γειά σας είμαι νέο μέλος και θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα όποιος μπορεί να με βοηθήσει...
έχει ταξιδέψει κανείς με easyjet???θα ήθελα να μπυ πείτε πόσο αξιόπιστο είναι και αν έχει καθυστερήσεις γιατί πρόκειται να πάω τον Ιούλιο Λονδίνο και είναι τα πιο οικονομικά εισιτήρια που έχω βρεί..
Επίσης κάποιο αξιοπρεπές και καλό ξενοδοχείο?
Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία θα με βοηθούσε

 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
γειά σας είμαι νέο μέλος και θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα όποιος μπορεί να με βοηθήσει...
έχει ταξιδέψει κανείς με easyjet???θα ήθελα να μπυ πείτε πόσο αξιόπιστο είναι και αν έχει καθυστερήσεις γιατί πρόκειται να πάω τον Ιούλιο Λονδίνο και είναι τα πιο οικονομικά εισιτήρια που έχω βρεί..
Επίσης κάποιο αξιοπρεπές και καλό ξενοδοχείο?
Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία θα με βοηθούσε
Καλώς ήρθες.Και για Λονδίνο και για easy έχουν γραφτεί παρά πολλά.Κάνε αναζήτηση και μετά αν έχεις ακόμη απορίες ξαναπόσταρε πιο συγκεκριμένα:lol:
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Καλησπέρα.για ξενοδοχείο στο Λονδίνο δεν ξέρω να σου πώ.
Το φλεβάρη έκλεισα εισητήρια για Ρώμη.Να μη σου τα πολυλογό ήταν να φύγουμε Παρασκευή στις 3 και φύγαμε Σάβατο στις 6 το πρωί.Ακυρώθηκε η πτήση μετά απο ώρες αναμονής και καθηστέρηση στην καθυστέρηση μας το ανακοινώσανε στις 8 οτι η πτήση θα γίνει την επόμενη.
Παρ'ολα αυτά ξαναέκλεισα εισητήρια να πάω Οκτώμβριο Παρίσι.Λες να 'μαι τόσο άτυχή?
Πάντως υπάρχουν και άλλοι που ταξιδευούν συχνά με την συγκεκριμένη εταιρεία και δεν είχαν θέμα.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Γενικώς αν και δεν είμαι φαν των loco τη θεωρώ αξιόπιστη. Επειδή δούλευα στο αεροδρόμιο έβλεπα ότι έφευγε και έφτανε σχεδόν πάντα στην ώρα της (τουλάχιστον για Λονδίνο-Βερολίνο). Είχα πετύχει και μια ακύρωση και είδα ότι άργησαν λίγο αλλά τελικά τακτοποίησαν με τον καλύτερο τρόπο όλους τους επιβάτες. Να ξέρεις ότι καθυστερήσεις και ακυρώσεις μπορούν να συμβούν και στην καλύτερη εταιρεία, τυχαίνουν αυτά.
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Ταξίδεψα το Πάσχα που πέρασε στο Παρίσι. Κανένα απολύτως πρόβλημα.
 

dolly

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
εχω ταξιδεψει κ γω easyjet και δε μαρεσε καθολου μπορω να πω. Καταρχας αν χασεις πτηση δε περνεις τ αλεφτα σου πισω ουτε μεταθετεις τη πτησησ σο αμα τη χασεις. δευτερον ενασ φιλος μου ειχε ταξιδεψει easjet απο λονδινο για ελλαδα και ενω δε μπορεσε να φυγει λογω το ηφαιστειου της Ισλανδιας δε μπορουσαμε να βρουμε κανεναν ..τα τηλεφωνα στην ελλαδα δε λειτουργουσε κανενα κατα πασα πιθανονατα ητανε και λαθος (παρολο που τα χαμε βρει internet). Συν οτι ενω βρισκεται ελλαδα ενα γραφειο της πρεπει να επικοινωνησεις στα αγγλικα..μαζι τους για να μη πω την ωρα αναμονης στο τηλεφωνο ...δε θυμαμαι και γω ποσο αμα ...τους βρεις. Ευχομαι στο ταξιδι σου να μη χρειαστεις να παρεις τηλ και τετοια να ναι χωρις καθυστερηση κτλ:clap:
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
μάλλον δεν κατάλαβα καλά το ποστ σου dolly...γιατί αλλιώς αναρωτιέμαι: γιατί να σε εξυπηρετήσει η εταιρία αν το φταίξιμο είναι δικό σου, έχασες πτήση κλπ;
περί ηφαιστείου: σε πτήση από Αμστερνταμ προς Γενεύη, λόγω ηφαιστειακής τέφρας, ακυρώθηκε η πρωινή πτήση, και μετέφεραν τους επιβάτες σε όποια από τις επόμενες βόλευε αυτούς, χωρίς επιπλέον χρέωση φυσικά.
Για τα τηλέφωνα δεν ξέρω, δεν έχω εμπειρία, αλλά όντως έχω ακούσει πολλά.
Η προσωπική μου εμπειρία στο εξωτερικό πάντως ήταν ότι πολύ όμορφα και ήσυχα τους μετέφεραν σε άλλη πτήση, χωρίς διαμαρτυρίες, χωρίς φασαρίες, χωρίς ταλαιπωρία.

και όχι, δεν την υπερασπίζομαι. Αλλά για low cost εταιρία, δεν είναι και για τα μπάζα. ό,τι πληρώνεις έχεις.
 

dolly

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
το να χασεις πτηση μπορει να συμβει σε οποιονδηποτε για παραδειγμα η αδερφη μου πηγε αγγλια και επειδη χαθηκανε οι αποσκευεςτης στο λεωφορειο μεχρι το λονδινο (απο μαντσεστερ) εχασε τη πτηση γιατι επρεπε να καταφερει ναβρει τις αποσκευες της ..οταν πηγε στην ολυμπιακη με την οποια πεταγε την βαλανε στην αμεσως επομενη με μια μικρη επιβαρυνση νομιζω 40 ευρω παραπανω...οταν ο φιλος μου ητανε ιρλανδια και δε εφευγε τπτ απο κει λογω ηφαιστειου και ειχε κλεισει ιρλανδια αγγλια και απο κει αγγλια ελλαδα .Οταν λοιπον δε πεταγε τπτ απο ιρλανδια για αγγλια ενω απο αγγλια προς ελλαδα τα αεροδρομια ειχανε ανοιξει και η πτηση που ειχε ητανε easyjet λονδινο ελλαδα γινοτανε κανονικα δε βρισκαμε κανεναν η μαλλον δε λειτουργουσαν καν τα τηλ γγια να δουμε τι θα γινει μιας και αναγκαστηκα θα εχανε τη πτηση εφοσον δε μπορουσε να βρισκεται αγγλια τη συγκεκριμενη ωρα και μερα ...αναγκαστηκαμε και ξαναπληρωσαμε αλλη πτηση και σαφεστατα οχι οικονομικη γιατι η easyjet ε..συγνωμη δεν ειναι και τοσο χαμηλου κοστους σημερα κανει 40 ευρω αυριο 250 νταξει τωρα..χαμηλου κοστους ειναι η ryanair ...Ειναι τραγικα απαραδεκτο να προσπαθεις να επικοινωνησεις και να μη μπορεις αυτο και μονο εμενα μ λεει πολλα ..και εχω πεταξει με πολλες εταιριες...ειναι η μοναδικη που λεω ποτε ξανα..
 

toula

Member
Μηνύματα
29
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εγώ πέρυσι ταξίδεψα με easy για Λονδίνο και δεν είχα κανένα πρόβλημα για ρώμη όταν πηγαίναμε είχαμε 30 λεπτά καθυστέρηση αλλά γενικά έμεινα ικανοποιημένη και όποτε ξανά βρω φτηνά εισιτήρια θα την προτιμήσω
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Εχμ...δεν με κατάλαβες. low cost εννοώ γενικότερα. Ότι αυτά έχει μία τέτοιου τύπου εταιρία, που δεν ανήκει στις..."κανονικές". Από τη στιγμή που ξέρει κάποιος ότι η easy προσφέρει συγκεκριμένα πράγματα, έχει συγκεκριμένη τακτική, δεν νομίζω ότι κάποιος μπορεί μετά να παραπονεθεί "γιατί δεν το κάνει αυτο ή το άλλο". Είναι πχ σαν να έρχεται ένας Ολλανδος στην Ελλαδα και να λέει "καλή η χώρα σας, αλλά...δεν έχει βασιλιά". Hallooooo...έτσι είναι!
το λέει ξεκάθαρα δλδ στους κανονισμους της εταιρίας, οπότε δεν βρίσκω το λόγο γιατί να παραπονεθεί κάποιος γιατί δεν τον βάζουν σε άλλη πτήση αν το σφάλμα δεν είναι της εταιρίας.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
εχασε τη πτηση γιατι επρεπε να καταφερει ναβρει τις αποσκευες της ..οταν πηγε στην ολυμπιακη με την οποια πεταγε την βαλανε στην αμεσως επομενη με μια μικρη επιβαρυνση νομιζω 40 ευρω παραπανω...
Προφανώς στην ολυμπιακή θα είχε flex ή semiflex εισιτήριο, κάποιο τέλος πάντων που επιτρέπει τις αλλαγές με κάποια επιβάρυνση. Στις low cost συνήθως δε συμβαίνει αυτό, όπως και στους πολύ φτηνούς ναύλους κάποιων εταιρειών, από τη στιγμή που κάνεις κράτηση δεν μπορείς να αλλάξεις την πτήση.

Τώρα όσο για τα τηλέφωνα έχεις δίκιο, δεν έχουν γραφεία στην Ελλάδα και έχουν handler την goldair, το γραφείο της οποίας εξυπηρετεί πολλές άλλες εταιρείες δίνοντας προτεραιότητα στους επιβάτες που βρίσκονται ήδη στο χώρο του αεροδρομίου. Δευτερευόντως μόνο εξυπηρετεί τηλεφωνικώς. Το τηλέφωνο που δίνεται για την easy jet Ελλάδος δε στελεχώνεται, απαντά τηλεφωνητής και σου δίνει τη δυνατότητα να επικοινωνήσεις με αγγλόφωνο υπάλληλο. Νομίζω όμως ότι αυτό είναι κάτι που ισχύει για τις περισσότερες low cost, δεν τις συμφέρει να έχουν υπαλλήλους σε κάθε σταθμό τους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.277
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom