Γαλλία Εισιτήρια Disneyland από άλλο site

astry200m

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Καλησπέρα. Θα πάω στη Disneyland για 1 ημέρα τον Ιούνιο. Αρχικά, διαβάζω σε προηγούμενα topics ότι δεν προλαβαίνεις σε 1 μέρα και τα 2 πάρκα. Ωστόσο μόνο τόσο χρόνο μπορώ να διαθέσω και με δεδομένο ότι το πάρκο εκείνη τη μέρα είναι ανοιχτό 10:00 - 23:00 σκεφτόμουν να κλείσω και για τα 2 και ό,τι γίνει... Καμιά ιδέα??
Και το σημαντικότερο...: Εμπιστεύομαι άλλα sites για να κλείσω τα εισιτήρια (έχουν καλύτερη τιμή), ή μόνο το επίσημο της Disneyland?? Διάβασα σε άλλο topic για εισιτήρια μόνο για κατοίκους Γαλλίας με χαμηλότερη τιμή (όπου για διεύθυνση βάζω το ξενοδοχείο μου) αλλά με φοβίζει λίγο... Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη!
 

efipoly

Member
Μηνύματα
104
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτο
και εγω στην ιδια αναζητηση είμαι. Παντως ένα είναι σιγουρο ότι δεν πωλειται στο παρκο, πρεπει να το προμηθευτούμε από πριν και γραφει συγκεκριμενη ημερομηνια εισοδου. Μηπως γνωρίζετε τι διαφορα εχει αυτό το εισητηριο
Billet Francilien daté 1 Jour / 2 Parcs
που είναι φτηνοτερο από τα αλλα που κοστιζουν 74 ευρω
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Λοιπόν έχουν περάσει δύο χρόνια και δεν θυμάμαι καλά ωστόσο τα εισιτήρια που είχα αγοράσει εγώ από ένα κατάστημα στην Σαμπς Ελιζέ (δε το έχω το γαλλικό, τι να κάνω;) δεν ήταν για συγκεκριμένη ημερομηνία και το θυμάμαι γιατί όταν τα αγοράσαμε δεν ξέραμε πότε ακριβώς θα πάμε (νομίζω έπρεπε να πάμε εντός 10 ημερών από την αγορά ή κάτι τέτοιο). Τώρα εμείς είχαμε πληρώσει περί τα 65 ευρώ το άτομο αλλά μάθαμε ότι για αγορά καιρό πριν από το site της Disneyland πωλούνταν γύρω στα 35 ευρώ!
Δεν ξέρω αν βοήθησα και εκ των προτέρων ζητώ συγνώμη αν κάποια από τις πληροφορίες που έδωσα ήταν ανακριβής.
 

doraf

Member
Μηνύματα
193
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Διάβασα σε άλλο topic για εισιτήρια μόνο για κατοίκους Γαλλίας με χαμηλότερη τιμή (όπου για διεύθυνση βάζω το ξενοδοχείο μου)
Να μην τα φοβάσαι καθόλου είναι κάτι που δε μπορεί να διασταυρωθεί και είναι πιο φθηνά από άλλα..Λέγονται francilien tickets κι εμείς τα κλείσαμε από το site των fnac και δεν χρειαζόταν κάν να βάλουμε κάποια διεύθυνση, απλά πρέπει να τα κλείσεις 5 ημέρες τουλάχιστον νωρίτερα. Όσον αφορά την ημερομηνία όταν κλείνουμε εισητηρια τα κλείνουμε ούτως ή άλλως για συγκεκριμένη ημερομηνία.
 
Last edited:

astry200m

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Ευχαριστώ πολύ όλους σας για τη βοήθεια! Απ'ότι διάβασα και σε άλλα sites τα francilien tickets όντως μπορούν να τα πάρουν όλοι ανεξάρτητα από το εάν είναι Γάλλοι. Και άλλωστε στο fnac μου δίνει κανονικά τη δυνατότητα να επιλέξω ως χώρα την Ελλάδα. Μάλλον από εκεί θα κλείσω λοιπόν γιατί έχει μεγάλη διαφορά στην τιμή (1 μέρα - 2 πάρκα ---> 49 αντί για 74 euro).
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Για να μην υπάρχει σύγχιση: τα φτηνότερα εισιτήρια είναι για συγκεκριμένη ημερομηνία και αν δεν τα χρησιμοποιήσεις παύουν να ισχύουν.
 

astry200m

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Εν τέλει έκλεισα τα εισιτήρια από το fnac για Ιούνιο. 1 μέρα - 2 πάρκα είχαν 49 Ε το άτομο. Αισθητή διαφορά αν σκεφτεί κανείς ότι από το site της Disneyland ( με ισχύ ενός έτους βέβαια και όχι για συγκεκριμένη ημερομηνία όπως στο Fnac), είχαν 74 Ε. Σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.
 

antonis xenos

Member
Μηνύματα
91
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
WHO KNOWS :)
Ταξίδι-Όνειρο
ORLANDO AMERICA
Παιδιά να ρώτησω και εγώ κάτι το εισιτήριο αυτό πού λέτε τι περιλαμβάνει?? Την είσοδο μόνο??η και κάποια πράγματα όπως τα παιχνίδια (λούνα παρκ)
 

astry200m

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Το εισιτήριο περιλαμβάνει την είσοδο, πράγμα που σημαίνει ΚΑΙ τη συμμετοχή σε σχεδόν όλα τα "παιχνίδια". Υπάρχουν ωστόσο κάποια special events-attractions που αναφέρονται στο site της Disneyland, τα οποία χρειάζονται επιπλέον εισιτήριο - χρήματα. Η ουσία είναι ότι όλα όσα λογικά περιμένεις να κάνεις (τρενάκια, βαρκούλες, βαγονάκια κλπ. κλπ.) τα κάνεις με το εισιτήριο που αναφέρουμε παραπάνω.
 

antonis xenos

Member
Μηνύματα
91
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
WHO KNOWS :)
Ταξίδι-Όνειρο
ORLANDO AMERICA
παιδια μηπωσ μπορει καποιοσ να μου πει πωσ κλεινω για eurodisney απο το fnac??δεν καταλαβενω καποια πραγματα γιατι μου τα βγαζει μισα αγγλικα μισα γαλλικα.αρχικα οταν λεει να επιλεξω 1 απο τα 2 παρκα η και τα 2 αν εγω επιλεξω 1jour 1 park σημαινει οτι ειναι για μια μερα και οποιο απο τα διο παρκα θελω??επισεισ οταν τα κλεισω online τα εισιτηρια θα μου τα στειλουν οι πρεπει να τα εκτυπωσω?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.798
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom