Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.251
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Να ρωτήσω κάτι ακόμη; Τα λεωφορεία από Bergamo καταλήγουν στον Κεντρικό Σιδηροδρομικο Σταθμό του Μιλάνου; Επίσης, για να επιστρέψουμε στο αεροδρόμιο, θα πάρουμε το λεωφορείο από τον κεντρικό σταθμό του Μιλάνου;
Ακριβώς έτσι είναι όπως τα λες. Τα βρίσκεις όλα πανεύκολα.
 

Maria_Giann

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Ακριβώς έτσι είναι όπως τα λες. Τα βρίσκεις όλα πανεύκολα.
Σ' ευχαριστώ πολύ!! Να 'σαι καλά

Μήπως γνωρίζεις πως θα πάω από το Μιλάνο στο γήπεδο Τζουζεπε Μεατσα και αντίστροφα; Κι αν είναι με λεωφορείο από που το παίρνω;
 
Last edited by a moderator:

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Μπορεις να παρεις μετρο.Πηραμε απο Σαν Σιρο για Κεντρικο Σιδηρ.Σταθμο,ευκολα και γρηγορα.Δες απο εκει που θα μεινεις τι σε εξυπηρετει.
 

Nicolas

Member
Μηνύματα
190
Likes
441
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Το Σαν Σιρο ειναι η τελευταία σταση της γραμμής Μ5 (μωβ χρωμα) του Μετρό, αν μένετε κεντρικά η αλλαγη γίνεται απο την πράσινη γραμμή ( Μ2) στη στάση Γκαριμπάλντι, πριν πατε βέβαια θα δεις και στον χάρτη τι σας βολευει, ανάλογα και με το που θα βρίσκεστε φυσικα.
 

Maria_Giann

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Το Σαν Σιρο ειναι η τελευταία σταση της γραμμής Μ5 (μωβ χρωμα) του Μετρό, αν μένετε κεντρικά η αλλαγη γίνεται απο την πράσινη γραμμή ( Μ2) στη στάση Γκαριμπάλντι, πριν πατε βέβαια θα δεις και στον χάρτη τι σας βολευει, ανάλογα και με το που θα βρίσκεστε φυσικα.
Ευχαριστώ πολύ!!
 

LillyLo

Member
Μηνύματα
48
Likes
11
Καλημέρα,
επειδή 5 μέρες στο Μιλάνο μου φαίνονται πολλές -έχω ξαναπάει και παλιότερα- θα ήθελα ιδέες για εκδρομές μονοήμερες τριγύρω. Θα είναι αρχές Νοεμβρίου, ορέγομαι το Τορίνο αλλά δεν ξέρω αν βγαίνει σε μια μερα, και δεν ξέρω αν το Κόμο αξίζει την εποχή που η νύχτα θα πέφτει από τις 5. Ο,τι τιπς έχετε, καλοδεχούμενα!
(Δεν με ενδιαφέρει η Γιούβε, η Μίλαν και η Ιντερ, η Φιατ και η Μόνζα, αντίθετα με ενδιαφέρει η αρχιτεκτονική, το Μπαρόλο, η τρούφα και το απεριτίβο)
Grazie
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.815
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
θα έχετε δικό σας μεταφορικό ή οι εκδρομές θα γίνουν με ΜΜΜ ??
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.767
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το Τορίνο είναι πολύ καλή επιλογή κατά τη γνώμη μου. Το είχαμε δει κι εμείς σε μια μέρα και με καλό προγραμματισμό βλέπεις όλο το κέντρο του. Πολύ κομψή πόλη και με πράγματα να δεις από το Mole Antonelliana μέχρι τη Σινδόνη του Τορίνο. Must η βόλτα κατά μήκος του Πάδου μέχρι το μεσαιωνικό χωριό. Βέβαια αν έβαζες και διανυκτέρευση θα το απολάμβανες περισσότερο.

Άλλες επιλογές για μονοήμερη είναι το Λουγκάνο και η λίμνη Ματζόρε με τα νησάκια της
 
Last edited:

LillyLo

Member
Μηνύματα
48
Likes
11
Και για το Μιλάνο, αν έχετε κάτι καλό, σχετικά εκτός πεπατημένης για φαγητό, τέχνη ή dolce vita, παρακαλώ παραθέστε τα ελεύθερα. Ευχαριστώ!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Θα πρωτοτυπησω και θα προτεινω και την εναλλακτικη της Γενοβας. Ιδια αποσταση με το Τορινο, όπου το γρηγορο τρενο φτάνει σε λιγότερο απο 2 ωρες. Αρχιτεκτονικα πολυ ενδιαφερουσα η παλια της πόλη και bonus η Strada Nuova και τα παλάτια της, μνημείο πολιτιστικής κληρονομιάς της Unesco.
Αν και σε ενδιαφέρει το απεριτιβο, και βρηκα της Γένοβας πολύ πλούσιο, θα πρότεινα θαλασσινά σε φοβερές οστεριες σε τιμές πολύ χαμηλότερες απο της Αθηνας.
Δεύτερη επιλογή η Βερόνα. Δε με μάγεψε, αλλα ας πουμε οτι ειναι must καποια στιγμη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.738
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom