Εκδρομή από Πάτρα για ΣΚ

gd197

Member
Μηνύματα
73
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία check, άλλα τώρα
όντως τα κόκκινα πυθάρια έχουν πολύ καλό φαγητό και το περιβάλλον είναι πολύ ωραίο....θεωρώ όμως ότι είναι παρα πολύ ακριβό!!!
 

djdados

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Καλησπέρα και από εμένα. Φρέσκος στο travel stories και σας συγχαίρω για την καλή δουλειά. Ψάχνω κι εγώ προτάσεις για το τριήμερο καρναβαλιού με αναχώρηση από Πάτρα επειδή λόγω σπουδών το έχω χορτάσει το καρναβάλι. Θα ήθελα ιδέες για προορισμούς σχετικά κοντινούς, δηλαδή το πολύ 2 ώρες ταξίδι από Πάτρα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε βοήθεια.
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
νότια αφρική
Γεια σου! Κλασσικοί κοντινοί προορισμοί είναι τα Καλάβρυτα, η Ναύπακτος, η Ορεινή Ναυπακτία και η Ζαρούχλα σε συνδυασμό με τη λίμνη Τσιβλού! Για τους 2 τελευταίους προορισμούς μπορείς να πάρεις πληροφορίες στις ιστορίες μου.
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%EE%E9%E4%E9%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%E9%F3%F4%EF%F1%DF%E5%F2-%E5%EB%EB%DC%E4%E1/13751-k%F5%F1%E9%E1%EA%DC%F4%E9%EA%E7-%E1%F0%FC%E4%F1%E1%F3%E7-%F3%E5-%EB%DF%EC%ED%E7-%F4%F3%E9%E2%EB%EF%FD-%EA%E1%E9-%E6%E1%F1%EF%FD%F7%EB%E1.html
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%E5%E9%ED%DE-%ED%E1%F5%F0%E1%EA%F4%DF%E1.html
Καλά να περάσετε!
 

djdados

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Ευχαριστώ για τις ιδέες σου. Μία απορία, πόσο "δύσκολη" είναι η διαδρομή για ορεινή Ναυπακτία γιατί έχω κόσμο που ζαλίζεται λιγάκι. Επίσης πόσο μπορεί να κυμαίνεται ένα συμπαθητικό δωμάτιο εκεί;Δεν ψάχνω το εντελώς τζάμπα γιατί ισχύει η σχέση ποιότητας-τιμής. Ευχαριστώ και πάλι.
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
νότια αφρική
Mετά τη Ναύπακτο έχει καμιά ωρίτσα απανωτές στροφές. Εμείς μείναμε στο crystal mountain hotel με 70 ευρώ τη βραδιά! Όμορφα δωμάτια χωρίς τζάκι όμως!
 

KOSTAS

Member
Μηνύματα
56
Likes
10
Η ορεινή Ναυπακτία είναι πανέμορφη, στην Ελατού έχει ένα ξενοδοχείο με καλή σχέση ποιότητας- τιμής ELATOU HOTEL
Αν θέλεις να αποφύγεις τις πολλές στροφές μια πρόταση είναι Μεσολόγγι, αρχαίες Οινιάδες ΚΑΤΟΧΗ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ - ΟΙΝΙΑΔΕΣ , λίμνη Τριχωνίδα ΤΡΙΧΩΝΙΔΑ ΛIΜNΗ, Θέρμο Στο Θέρμο, αγναντεύοντας την Τριχωνίδα | Ναύπακτος και Ναυπακτία, τουριστικός οδηγός, ξενοδοχεία, φαγητό, έξοδος.
Όπου και να πας, καλά θα περάσεις!
Κώστας
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Ευχαριστώ για τις ιδέες σου. Μία απορία, πόσο "δύσκολη" είναι η διαδρομή για ορεινή Ναυπακτία γιατί έχω κόσμο που ζαλίζεται λιγάκι. Επίσης πόσο μπορεί να κυμαίνεται ένα συμπαθητικό δωμάτιο εκεί;Δεν ψάχνω το εντελώς τζάμπα γιατί ισχύει η σχέση ποιότητας-τιμής. Ευχαριστώ και πάλι.
Ο κοσμος που ζαλιζεται θα ταλαιπωρηθει ..εχει αρκετες στροφες .Η κορη μου δεν ζαλιζεται γενικοτερα και εκει ειχε γινει κουδουνι..αλλα ας μην σε παρω και στο λαιμο μου.Μια αλλη προταση απο μενα ειναι Λιμνη Δοξα-Φενεου και διαμονη στο χωριο Γκουρα Κορινθιας.Πολυ ομορφο τοπιο.
 

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολη η Γη,μπορω;;;;
Τωρα που καλοκαιριασε καμια ιδέα για μονοημερη υπαρχει;;
 

Traveler5

Member
Μηνύματα
82
Likes
16
Επαναφέρω το θέμα και θα ήθελα ιδέες για το τριήμερο της Πρωτομαγιάς κοντά σε Πάτρα
Στη λίμνη Τσιβλού γνωρίζει κανείς αν υπάρχουν δραστηριότητες όπως καγιάκ η θαλάσσιο ποδήλατο?
 

ribo7

Member
Μηνύματα
176
Likes
169
Από Ρίο για Δημητσάνα, ποιος δρόμος είναι καλύτερος (ως προς στροφές/επικινδυνότητα)?
Μέσω Αιγίου/Καλαβρύτων ή μέσω Δαφνούλα/Λαμπειά?
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
915
Likes
8.341
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Από Ρίο για Δημητσάνα, ποιος δρόμος είναι καλύτερος (ως προς στροφές/επικινδυνότητα)?
Μέσω Αιγίου/Καλαβρύτων ή μέσω Δαφνούλα/Λαμπειά?
Ο πιο σύντομος από χιλιόμετρα είναι μέσω Καλαβρύτων.
Αν θέλεις να πας πιο άνετα, χωρίς στροφές, στον ίδιο χρόνο, προτίμησε μέσω Κορίνθου. Αυτό βέβαια αν δεν σε νοιάζουν τα επιπλέον έξοδα για διόδια και βενζίνη.
Μέσω Λαμπείας δεν θα τον πρότεινα, είναι ο χειρότερος για εμένα.
Εγώ προσωπικά αν είχα χρόνο θα πήγαινα μέσω Καλαβρύτων και θα έκανα και πολλές στάσεις γιατί έχει πολλά να δεις ενδιάμεσα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.569
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom